Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: #58 Własny bokeh

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie

    Ciekawy efekt na kompakcie f/2.8 też się tak da ?

  2. #12
    jakcie
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gof Zobacz posta
    Znalazłem coś takiego: http://www.diyphotography.net/diy_create_your_own_bokeh

    ...i trochę przerobiłem



    W takim razie polecam to http://www.flickr.com/photos/stephenpoff/2862431505/

  3. #13

    Domyślnie

    Ten program lepszy jest od wiercenia dekli:
    http://www.alienskin.com/bokeh/

  4. #14

    Domyślnie

    Nie trzeba od razu dekielka niszczyć, równie dobrze można wyciąć odpowiedniej wielkości kółko z tektury (można pomalować na czarno, chociaż chyba jeśli jest matowa, to nie jest to potrzebne). Wypróbowałam, działa Zresztą to chyba któryś z forumowiczów pokazywał na deviantarcie jak to zrobić.

    Kupię sobie taki jakiś zestaw do odrysowywania kształtów, taki jakie przedszkolaki mają czasem i się będę bawić

    Nie wiem czy to się da na kompakcie, trzeba spróbować.

    Tandetne? To nie muszą być koniecznie serduszka. Wedle inwencji i fotografowanego motywu można zrobić coś własnego. Zrobiłam sobie kilka takich nakładek, np. kwadrat niekiedy ciekawie wygląda przy zdjęciach ulicznych świateł. Gwiazdka trochę już bardziej tandetnie, ale jak się akurat ma taki zamysł, np. portret w kiczowatej stylizacji, to jest ok.
    "Deliver me from being perfect and complete"

    http://innerlands.deviantart.com | www.ibudzynska.pl

    50D | 400D | C 50 f/1.8 mkI | C 18-55 f/3.5-5.6 | C 70-300 IS USM f/4-5.6 | Spedlite 580ex | Helios 58 f/2 i różne pierdoły do makro

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    no zaraz....ale gdzie tu zdjęcie?...jaki sens jest jeśli całe zdjęcie to jeden wielki bokeh?

  6. #16
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Po prostu autorowi moda poza aparatem i dekielkiem nie chciało się jeszcze tachać modelki i lampy. Samodzielnie dowyobraź sobie panią na pierwszym planie.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Samodzielnie dowyobraź sobie panią na pierwszym planie.
    Dokładnie. To co ma być na zdjęciu ostre, ostre będzie, chodzi tylko o kształt bokehu. Tak jak pani od kotów mówi; wystarczy zwykła matowa tektura, nie trzeba odrazu ponosić szkód materialnych i wiercic dekla:-)

    Na pytanie czy w kompaktach się da.. nie widze przeciwwskazań, przy czym trzeba być bardziej precyzyjnem z uwagi na mniejsze obiektywy i potrzebę zrobienia mniejszego otworu. poza tym powinno się dać:-)
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  8. #18
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Patent fajny, efekt jarmarczny ale może być sympatyczny przy niektórych kadrach. Ja mam na to prostszy sposób, podpatrzony z forum M42. Po narysowaniu/wydrukowaniu obrysu na jakimś grubszym papierku wycina się go nożykiem, papierek zamazuje na czarno i wycina kółko o średnicy odpowiadającej wewnętrznej średnicy filtra UV. Papierek taki wchodzi na wcisk do filtra. Mniej roboty niż przy wierceniu plastiku, efekt identyczny.
    Wypróbowałem wczoraj wieczorem z ręki dwa wzorki wycięte na szybko nożykiem w papierze. Jeden to gwiazdka a drugi cztery serca .... (jakość zdjęć podła ale nie o to chodzi). Niestety z powodu pogody nie było chętnych do pojawienia się na pierwszym planie .
    1.

    2.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •