Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jak to jest z tym WB

  1. #1

    Domyślnie Jak to jest z tym WB

    Witam!

    Nurtuje mnie jedno pytanie. W którym momencie puszka ustala jaką dać temperaturę dla wykonywanego zdjęcia? Przypuśćmy ze ustawienie jest w auto WB, dajemy pełna swobodę dSLR'owi.
    Czy jest związek z tym jaki mamy tryb pomiaru światła? Jeśli mam uśredniający, to czy oprócz info dla puszki jaka ma być ekspozycja, idzie ten sam obraz dla ustalenia WB? Jeżeli tak to działa to pomiar z uśredniajacego daje kilkanaście procent kadru i istnieje ryzyko pomyłki w auto WB. Pomiar z pełnej matrycy może skutkować lepszym odwzorowaniem WB...
    Mam nadzieje że tak nie jest, bo moja 20-stka lepiej chodzi na uśrednionym, bo z matrycy lubi przepalić...

    Pzdr!
    7D, C 18-55 IS, T 70-300 VC USD
    fotki

  2. #2

    Domyślnie

    Temperatura jest ustalana w momencie kodowania do jpg-a - jeśli pstrykasz w raw-ie nie musisz się martwić, gdyż obraz nie jest "robiony" na zadanej temperaturze.
    Co do wartości temperatury wydaje mi się, że wartość jest dobierana na podstawie całego zdjęcia, ale głowy nie dam sobie uciąć za tą tezę.
    40D + Tamron 17-50/2,8 + Sigma 70-300/4,5-5,6 + C50/1,8II + 550ex + duuuużo planów i mało pieniędzy...

    studioad.pl - projektowanie stron internetowych
    serwery www bez limitów

  3. #3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •