Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 162

Wątek: Filtry fotograficzne

  1. #141
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    to jeszcze dorzuce linka do nowego testu fstoppers tym razem - co sie panom nie podoba w nie dającym zafarbu fitrze? - fiolecik w zafarbie sie nie podoba - dla mnie sam fiolecik to pikuś jest, czasem może nawet ożywic nudne zdjecie - kluczowe pytanie to jak sie zachowuje fiolecik przy składaniu kilku filtrów i jak łatwo sie go usuwa jak nie chcesz ożywiac nudnego zdjecia


    https://fstoppers.com/originals/fsto...-filter-211085
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #142
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Hej,

    Podpowiedzcie proszę czy gdzieś w Warszawie można kupić filtry Hitech i obejrzeć ich nowy holder?

    Czy ktoś ma filtry szklane Firecast Ultra i może powiedzieć czym się różnią od zwykłego Firecast w praktyce?

    Z góry dzięki.

  3. #143

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Witam.
    Korzystam z obiektywu Canon RF 35mm 1.8, chciałbym zakupić filtr UV, głównie jako ochronę , który jak dobrze rozumiem spisze się również przy fotografowaniu w plenerze... a jak z fotografowaniem z bliska lub w pomieszczeniach, czy również warto mieć taki filtr (pomijając aspekt ochronny)?
    Canon EOS R / Canon RF 35mm 1.8 IS STM / Canon RF 24-105 mm f/4 L IS USM / Canon EF 50mm 1.8 STM /
    https://www.flickr.com/photos/wlprzemek// https://500px.com/p/wlprzemek?view=photos

  4. #144
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez wlprzemek Zobacz posta
    Witam.
    Korzystam z obiektywu Canon RF 35mm 1.8, chciałbym zakupić filtr UV, głównie jako ochronę , który jak dobrze rozumiem spisze się również przy fotografowaniu w plenerze... a jak z fotografowaniem z bliska lub w pomieszczeniach, czy również warto mieć taki filtr (pomijając aspekt ochronny)?
    Uv będzie spełniał rolę tylko ochronną, w sumie to niepotrzebny wydatek. Ja używam bo przecieram obiektyw czym popadnie w plenerze. Jak już chcesz cos kupić to minimum jakąś Hoyę super Hmc

  5. #145
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez wlprzemek Zobacz posta
    Witam.
    Korzystam z obiektywu Canon RF 35mm 1.8, chciałbym zakupić filtr UV, głównie jako ochronę , który jak dobrze rozumiem spisze się również przy fotografowaniu w plenerze... a jak z fotografowaniem z bliska lub w pomieszczeniach, czy również warto mieć taki filtr (pomijając aspekt ochronny)?
    Raz założysz i nie będziesz ściągać, bo i po co.
    Później gdy sobie zamarzysz o polaryzacyjnym, to filtr można wkręcić w inny filtr, o ile ten pierwszy ma gwint z przodu.
    Ja zwykle polecam markę BW lub Heliopan.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  6. #146
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    hej ludzie, pomóżcie
    szukam zestawu filtrów połówkowych szarych, ale takich żeby nie zbankrutować
    przed USA zakupiłem jakiś chinski zamiennik COKIN i po kilku użyciach poszedł do piekła a ja się jakoś ratowałem bracketingiem
    czy coś takiego jest warte żeby wrzucić je przed RF 14-35, czy nie warte jest splunięcia? jeśli nie to co jest teraz godnego polecenia? cena do powiedzmy 500zł
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-fil...25-12878359607
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #147
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    hej ludzie, pomóżcie
    szukam zestawu filtrów połówkowych szarych, ale takich żeby nie zbankrutować
    przed USA zakupiłem jakiś chinski zamiennik COKIN i po kilku użyciach poszedł do piekła a ja się jakoś ratowałem bracketingiem
    czy coś takiego jest warte żeby wrzucić je przed RF 14-35, czy nie warte jest splunięcia? jeśli nie to co jest teraz godnego polecenia? cena do powiedzmy 500zł
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-fil...25-12878359607
    ale ten zestaw to rozmiar P czyli 84mm? i chcesz to założyć na 14-35 na pełną klatkę - nie uda się - na 14mm nie uda się nawet z jednym filrem i ociętym holderem. przy 14 mm to z filtrami rzędu 100mm mogą być kłopoty - jeśli chodzi o bankructwo to jesteś na dobrej drodze "kupisz tanio kupisz dwa razy" - na początek potrzebujesz dwa filtry soft hard 0.6 lub 0.9 jak nie wiesz co kupić to rzuć monetą, kup oba 0.6, kup 0.6 soft 0.9 hard lub kup oba 0.9 nie potrafię powiedzieć co ci będzie pasować (stawiam że najprawdopodobniej druga lub trzecia opcja) - potem kupisz 10 stopniowy gęsty potem 6 stopniowy gęsty, a na koniec polara - razem około moze być nawet pod (lub ponad) 4 tysiące złotych przy filtrach 100mm - systemy 100mm robi kilka firm - lee, haida, hitech, cokin chyba też i coś jeszcze (ze trzy firmy) - filtrami mozna mieszać np. używałem kiedyś hitechów na holderze lee
    sprawdź czy 100mm to nie będzie za mało na 14-35mm bo 84mm to na pewno jest za mało - zastanawiam się jak używaleś tego zamiennika cokina na 15-35? i soft z jednnym stpniem przysłony to zawracanie gitary jest - nigdy nie użyjesz - miałeś same softy w tym zetawie może kup 1 soft 0.6 i holder i zobacz jak ci to podejdzie - to dość spowalnia fotografię
    na allegro jest używka holdera lee z pierscieniem 77mm (ale na zjęcia pieścienia nie widzę i interesuje cię w takim przypadku pierścień szerokokątny) przejściówka? z tej aukcji to zwracanie gitary nikt tak tego nie używa to robienie sobie kłopotu, są jeszcze używane starter kity po ok 800zł i tam pierścienie są szerokokątne, te używki to starsza wersja tego holdera ale nic jej nie brakuje powinny być w komplecie dodatkowe sloty do przykręcenia do holdera i dłuższe śróbki - jeśli masz jakieś pytania w szczególności do lee to powinienem byc w stanie odpowiedzieć, polecam filmy na stronie lee, lee jest firmą brytyjską czyli nie unia!
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 22-11-2022 o 17:35

  8. #148
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Jeśli chodzi o zamiennik to tam były dwa holdery - jeden standardowy na 3 filtry i on się nie nadawał bo wchodził w pole widzenia, a drugi właśnie na szeroki kąt, na 1 filtr i on dawał na 14-15mm lekką winietę. Holdery i pierścienie jeszcze mam, one działają. Bardziej mi chodzi o same filtry, bo to co dostałem one nie wytrzymały tych kilku dni - to był jakiś tani plastik, co się rysował raz dwa i generował piękne flary w kadrze.

    Najczęściej używałem ND4 i ND8, takie miały oznaczenia.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #149
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Jeśli chodzi o zamiennik to tam były dwa holdery - jeden standardowy na 3 filtry i on się nie nadawał bo wchodził w pole widzenia, a drugi właśnie na szeroki kąt, na 1 filtr i on dawał na 14-15mm lekką winietę. Holdery i pierścienie jeszcze mam, one działają. Bardziej mi chodzi o same filtry, bo to co dostałem one nie wytrzymały tych kilku dni - to był jakiś tani plastik, co się rysował raz dwa i generował piękne flary w kadrze.

    Najczęściej używałem ND4 i ND8, takie miały oznaczenia.
    moim zdaniem holder na 1 filtr (jeszcze z winietą na 14 15 mm) nie ma sensu - wystarczy że będziesz chciał zrobić coś na długim czasie wtedy zwykle trzeba włożyć dwa filtry gęsty i połówkę i tego nie da się zrobić tym systemem
    czyli używałes najcześciej 2 lub 3 stopnie przysłony, tak jest mz najczęściej.
    standardowe połówki lee są również plastikowe czyli z czegoś podobnego do plastiku z jakiego robi się szkła do okularów, pełne lee są szklane używam kilka lat ale pewnie może być różnie jeśli chodzi o porysowanie

  10. #150
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    z długimi czasami sobie radzę z jednym filtrem, od biedy polarek też fajnie działa
    no bez jaj, nie dam 1000zł+ za parę kawałków plastiku, myślałem, że te droższe firmowe to już lepsza technologia niż chiński śmierdzący plastik
    ew. jeszcze myślę nad dwoma kołowymi, ale nie wiem czy jest jakikolwiek sens...
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •