Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 162

Wątek: Filtry fotograficzne

  1. #41
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brightside Zobacz posta
    racja. zauważyłam popsucie obrazu,kiedy przykładałam do szkła filtr o większej średnicy..
    nie chodzi mi o 'lans',bynajmniej. zależy mi na poprawie kontrastu,kolorów. to co mogę zrobić w takim razie,aby to osiągnąć?
    Unikaj silnego bocznego światła, już chyba lepiej nakręcić dodatkową osłonę przeciwsłoneczną niż filtr w tym przypadku.
    Żaden filtr nie poprawi obrazu, najwyżej zmniejszy kontrast lokalny (filtr polaryzacyjny) aby wyrównać naświetlenie klatki i zlikwidować odblaski.

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    filtr UV nie poprawia kontrastu ani kolorów - przynajmniej na wysokości do 2 tys. metrów
    może spróbuj filtr polaryzacyjny? można powiedzieć, że generalnie poprawia kolory
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witkowskipl Zobacz posta
    Pytanko.
    Czy pomarańczowe filtry w filmie to te same filtry w fotografii? Chodzi mi o efekt końcowy, nie ewentualną budowę, gabaryty etc.

    W filmie filtr pomarańczowy może np. dać złudzenie, że światło w danej scenie pochodzi tylko i wyłącznie od świec.
    http://farm6.static.flickr.com/5100/...559e0a8b_z.jpg
    W fotografii też efekt jest tak intensywny? Czy jednak są tą dwa rózne filtry. Bo czytam definicje fotografów i stwierdziłem, że stosuje się go w fotografii w innych sytuacjach.
    witam,
    posiadam canona 350d oraz obiektyw 50mm f/1.8 II. chciałabym zakupić filtr,myślałam o uv firmy hoya. zależny mi na poprawie kontrastu,kolorów w fotografii portretowej. czy możecie mi coś doradzić? chętnie przyjmę także nowe propozycję

    Kolorowe filtry stosowane przy utrwalaniu obrazu mają różne cele.Głównie służyły niegdyś do korekcji temp.barwowej [niezbędne w filmie]Colormeter współczesny np.Seconic C500R, uwzględnia nawet różnice w widzeniu przez ludzkie oko i matryce digital,można go profilować,oraz wyświetla numery filtrów korygujacych temp.barwową do światła białego. itp.oraz do nadania lub usunięcia dominanty barwowej na zdjęciach.Są i inne powody omarańczowy pomagał w łagodzeniu zamgleń,zielonożółty w fotografii B&W poprawiał tonalnośc zieleni.A i jeszcze wspomnieć można że różne materiały [filmy i papiery obecnie matryce] różnie reagują na różne barwy.Tyle w dość bałaganiarskim skrócie,jako że temat to nawet nie rzeka ale ocean [chociaż ocean ma przeciez gdzieś dno]Temat dla profi lub b.zaawansowanych amatorów.Ale zacząć może każdy,bo kazdy kiedyś zaczynał .
    Podsumowywując to przy pomocy filtrów można osiagnąć każdy założony efekt,ale nie jest to takie proste iszybkie.Oczywiście odbywa się to zawsze kosztem czegoś :sad:.Obecny rozwój sztuki utrwalania swiatłem obrazu stworzył nowe łatweiejsze w uzytku narzedzia które wypierają poprzednie,Korekta Balansu bieli,style,korekcje CMYK,filtry barwne, to wszystko spotykamy wbudowane w body i uruchamiane click-nięciem.Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 19-09-2011 o 21:48

  4. #44

    Domyślnie

    chciałabym zainwestować w coś odłożone pieniądze a więc polar nie będzie wywoływał zamgleń przy 50-ce?

  5. #45
    Uzależniony Awatar Hubert Multana
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    34
    Posty
    546

    Domyślnie

    Wybierając się w Tatry który zestaw wybralibyście?
    1. Hitech 0.9 soft
    2. Hitech 0.9 soft + Hitech Grad Blue soft
    3. Hitech 0.9 soft + Hitech Grad Tobac soft
    4. Hitech 0.9 soft + Hitech Grad Blue soft + Hitech Grad Tobac soft
    5. Hitech 0.6 soft + Hitech 0.9 soft + Hitech 1.2 soft

    biorąc pod uwagę to zdjęcie


    oraz fakt, że w górach fotografuję główne 50/1.8 na cropie z bardzo małą soczewką 52mm...Proszę o porady
    Canon R8 + RF15-35mm f2.8L + RF 85mm 2.0 + RF 50mm 1.8 + RF Sirui Anamorphic 50mm T2.9 + M6 mkII + EF-M 22mm 2.0 + Canon V10
    www.hubertmultana.pl
    https://www.youtube.com/@HubertMultana

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    mi się w ogóle nie podobają kolorowe połówki
    a biorąc pod uwagę fotografowanie 50mm (ważniejsze jest pole widzenia niż soczewka msz), to brałbym 0,9... hard
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  7. #47
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    tak dla odświeżenia...jakiej marki kupić pierścień redukcyjny do filtru polaryzacyjnego z 77mm na 58mm lub 72 mmm?czy tutaj jest istotny producent czy te redukcje dostępne np. na allegro made in china są wystarczające?

  8. #48
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie

    Ostatnio kupowałem coś takiego - ważne żeby byl metalowy, reszta raczej nie ma znaczenia.
    Pozdrawiam

  9. #49
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg S Zobacz posta
    Ostatnio kupowałem coś takiego - ważne żeby byl metalowy, reszta raczej nie ma znaczenia.
    Pozdrawiam
    pytam, bo zamierzam kupić polara kenko 77 mm i widziałem, że np. marumi ma te redukcje ...a czy grubość obudowy filtra nie ma znaczenia czy może ma?

  10. #50
    Początki nałogu Awatar OrzelPiotr
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    St-ce
    Wiek
    44
    Posty
    350

    Domyślnie

    Jeśli obiektyw ma mniejszą średnice niż w filtr to generalnie szerokość obudowy filtra nie powinna mieć znaczenia.

    Osobiście nie jestem fanem redukcji bo przeszkadza w mocowanie osłony obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez OrzelPiotr ; 20-09-2011 o 18:57

Strona 5 z 17 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •