Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 162

Wątek: Filtry fotograficzne

  1. #61
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kristek Zobacz posta
    Witam
    Który z poniższych filtrów jest jakościowo najlepszy?
    Hoya HMC Super: http://allegro.pl/filtr-hoya-uv-hmc-...915341552.html
    Hoya HD: http://allegro.pl/filtr-ochronny-uv-...927050212.html
    Czy może jednak Hoya UV Pro1 Digital: http://allegro.pl/filtr-ochronny-uv-...927050212.html
    Z tego co czytałem to najlepsze są z czarnej serii, tylko HD, czy HMC? No i co to za filtr ten ostatni? Czy dopisek Digital dyskwalifikuje go w fotografii analogowej?
    Dodam, że bardziej zależ mi na funkcji "protect" niż UV.
    ...pewnie czytałeś testy na optyczne.pl odnośnie testów filtrów UV? po tych testach zawsze masz jakieś odniesienie......dopisek DIGITAL świadczy o tym, że jest on dedykowany do fotografii cyfrowej i według mnie w niczym to nie przeszkadza przy analogu...
    Ostatnio edytowane przez berbec_188 ; 13-11-2011 o 09:44

  2. #62
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom/powiat
    Posty
    39

    Domyślnie

    Czytałem, wyszło że najkorzystniej HMC, ale brakuje tam HD (szkło hartowane). Tylko wiem, że testy sobie, życie sobie. Wniosek wyciągnąłem tylko taki, że szukać coś z Hoya ze wskazaniem na UV pro1 doigital, niemniej miło przed zakupem zasięgnąć porady kogoś kto ma większe rozeznanie w temacie filtrów ode mnie.
    :grin:EOS30, 40D, T28-75/2.8, T70-300VC, C20-35/3,5-4,5:grin:

  3. #63
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kristek Zobacz posta
    Czytałem, wyszło że najkorzystniej HMC, ale brakuje tam HD (szkło hartowane). Tylko wiem, że testy sobie, życie sobie. Wniosek wyciągnąłem tylko taki, że szukać coś z Hoya ze wskazaniem na UV pro1 doigital, niemniej miło przed zakupem zasięgnąć porady kogoś kto ma większe rozeznanie w temacie filtrów ode mnie.
    ...tego filtru digital wówczas jeszcze mogło nie być na rynku dlatego też nie ma o nim mowy w teście... bliźniaczym odpowiednikiem firmy Hoya jest KENKO...poza nazwą sa rożne ceny....parametry prawie te same...

  4. #64
    Awatar Ulencja
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ktoś ma doświadczenia z filtrem: Polaroida multi coated UV ????.
    Nie wpływa on aby na jakość zdjęcia ? Doradzono mi taki na giełdzie foto w Sotodole
    EOS 450D, CEFS 15-85 IS USM, C 55-250 IS

  5. #65
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulencja Zobacz posta
    Ktoś ma doświadczenia z filtrem: Polaroida multi coated UV ????.
    Nie wpływa on aby na jakość zdjęcia ? Doradzono mi taki na giełdzie foto w Sotodole
    kupilem ostatnio zestaw 4 filtrow Polaroida z Amazona, min. UV multicoated:
    http://www.amazon.de/gp/product/B004ZGM5B2

    nie zauwazylem, zeby to psulo zdjecia. mowie o pstryku pogladowym 450D + 24-105 z golym lensem i z zalozonym UV. nie widze roznicy, a bardziej wymagajacego zestawu nie mam.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 18-12-2011 o 16:26
    www albo tez flickr

  6. #66
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulencja Zobacz posta
    Ktoś ma doświadczenia z filtrem: Polaroida multi coated UV ????.
    Nie wpływa on aby na jakość zdjęcia ? Doradzono mi taki na giełdzie foto w Sotodole
    Na gieldzie w stodole to Ci polecali bo tam sie wystawia dystrybutor polaroida - system bank. Co nie zmienia faktu ze ja tez od nich kupilem te polaroidy z ciekawosci i na moich L-kach nie robia nic zlego z obrazem... co innego pod swiatlo, ale to niestety juz przypadlosc wiekszosci filtrow. Tak wiec polecam.


    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  7. #67
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam
    Mam taki mały dylemat. Kupiłem ostatnio obiektyw tokina 11-16mm. Chce dokupić do niego filtr polaryzacyjny i połówkowy. Ze wzgladów finansowych na razie nie dam rady kupic obu na raz. Który byście doradzili kupić najpierw i dlaczego?

  8. #68
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qufel Zobacz posta
    Witam
    Mam taki mały dylemat. Kupiłem ostatnio obiektyw tokina 11-16mm. Chce dokupić do niego filtr polaryzacyjny i połówkowy. Ze wzgladów finansowych na razie nie dam rady kupic obu na raz. Który byście doradzili kupić najpierw i dlaczego?
    ten, ktory Ci jest bardziej potrzebny.

    a tak z doswiadczen - teoretycznie, to polar jest czesciej przydatny, ale do szerokiego kata lepiej go nie naduzywac i tu jednak szara polowka okazuje sie czesciej uzyteczna.

    ja bym kupil polar nakrecany a polowke prostokatna, do trzymania w rece. zwlaszcza, ze w temacie polowek nakrecanych wybor jest sredni, a ceny mocno przesadzone...
    www albo tez flickr

  9. #69
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja bym kupil polar nakrecany a polowke prostokatna, do trzymania w rece. zwlaszcza, ze w temacie polowek nakrecanych wybor jest sredni, a ceny mocno przesadzone...
    Nakręcana połówka jest mało praktyczna, linia podziału zawsze w tym samym miejscu czyli na środku, poza tym przy UWA już sam polar może powodować winietkę w rogach, a co dopiero po nakręceniu drugiego.

  10. #70
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ChM Zobacz posta
    poza tym przy UWA już sam polar może powodować winietkę w rogach, a co dopiero po nakręceniu drugiego.
    a ile razy potrzebujesz nakrecic dwa filtry na obiektyw ,
    Co do uzytecznosci nakrecanej polowki to sie zgadzam, wole "cokinopodobne".

Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •