Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 162

Wątek: Filtry fotograficzne

  1. #51
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    nie wątpię...jednakże tańsze jest to rozwiązanie niż zakup nowego polara......to,że nie można korzystać z osłony w moim przypadku to szczegół, gdyż przeważnie korzystam z szerokiego kąta do którego dokupuję filtr polaryzacyjny...przejściówka jest doraźnie do innego szkła o mniejszej średnicy...
    Ostatnio edytowane przez berbec_188 ; 20-09-2011 o 20:45

  2. #52
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Filtr polaryzacyjny i obiektyw szerokokątny to zły pomysł.Nie uzyskasz poprawnego efektu w całym kadrze.Np.niebo z ciemnymi i jasnymi pasami itd.

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Filtr polaryzacyjny i obiektyw szerokokątny to zły pomysł.Nie uzyskasz poprawnego efektu w całym kadrze.Np.niebo z ciemnymi i jasnymi pasami itd.
    Z jakich przyczyn się tak dzieje?

    Sam się zastanawiam nad polarem do 10-22 i po za możliwością winietowania o innych zonkach nie słyszałem na szerokim.

    Sent from my GT-I9000
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  4. #54
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Nie ma co słuchać :-) .Wystarczy spróbować.:-)

    Jest tak:
    Efekt polaryzacji jest zależny od kata padania światła względem osi wzdłużnej obiektywu.
    Im bardziej odchodzi od 90 stopni,tym jest słabszy.
    W pewnym kącie znika całkowicie,nie polaryzuje.
    Im kąt obiektywu jest większy tym większe różnice w np. niebieskości nieba.Od lekkiego granatu do bladoniebieskiego.
    Niektóre polary przy określonych obiektywach maja dziury w polaryzacji i przejścia są nie płynne,jakby plamy koloru.
    Na ogół nic z tym nie zrobisz.
    Powiedzmy że 50 mm i dłuższe ogniskowe dobrze powinny współpracować.Ale przed kupnem filtra określonej firmy dla danego obiektywu ,warto zawsze wykonać próby jak pracuje.
    Ufff...

    10-22 zapomnij o polarze.
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 20-09-2011 o 21:53

  5. #55
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Z jakich przyczyn się tak dzieje?
    albo prościej: z przyczyny szerokiego kąta widzenia
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  6. #56
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    ..no to zajefajnie nie ma co...ponieważ raczkuje w HDR-ach to polar był mi potrzebny do lepszego nasycenia barw w tym także do chmur i nieba...co wobec tego radzicie?chodzi o to czy są jakieś filtry które mógłbym wykorzystać do celów o których wspomniałem i do szerokiego kąta jakim jest C10-22mm...bo takowy posiadam właśnie...

  7. #57

    Domyślnie

    Ktoś ma sposób jak korzystać z dwóch filtrów naraz na szeroki kącie (w tym przypadku Canon 17-40) minimalizując przy tym winiete pochodzącą od holdera?

    Zastanawiam się nad kupnem dwóch holderów slim i spróbować je jakoś skręcić (piłując rogi holdera), ale może ktoś ma inne pomysły? System z zamocowaniem jednego filtra w holderze i trzymaniem drugiego w rece odpada, bo łapa czasem i tak wejdzie w kadr, a ustawianie ekspozycji jest zbyt nieporęczne.

  8. #58
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam
    Zdecydowałem się na kupno filtra ND8. Jednak nie bardzo wiem na jaką firmę się zdecydować, do wyboru mam:

    http://allegro.pl/filtr-hoya-szary-n...911001790.html
    http://allegro.pl/filtr-marumi-dhg-n...html?source=ob

    Który wybrać?, a moze są inne w które warto zainwestować? Budżet to ok 130 zeta.

  9. #59
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez berbec_188 Zobacz posta
    ..no to zajefajnie nie ma co...ponieważ raczkuje w HDR-ach to polar był mi potrzebny do lepszego nasycenia barw w tym także do chmur i nieba...co wobec tego radzicie?chodzi o to czy są jakieś filtry które mógłbym wykorzystać do celów o których wspomniałem i do szerokiego kąta jakim jest C10-22mm...bo takowy posiadam właśnie...
    ..jak pisałem tak i zrobiłem...zakupiłem kenko Pro1 DCPL, który podpiąłem pod c 10-22...stwierdzam, iż to był dobry wybór...nie widze żadnych mankamentów na fotach z tym związanych a wręcz przeciwnie niebo, chmury i inne kolory teraz nabrały odpowiedniego wyglądu...teraz zamierzam do tego jeszcze podpiąc filtr zmiękczający np. marumi sylki soft a...co wy na to ?
    Ostatnio edytowane przez berbec_188 ; 12-11-2011 o 12:04

  10. #60
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom/powiat
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam
    Który z poniższych filtrów jest jakościowo najlepszy?
    Hoya HMC Super: http://allegro.pl/filtr-hoya-uv-hmc-...915341552.html
    Hoya HD: http://allegro.pl/filtr-ochronny-uv-...927050212.html
    Czy może jednak Hoya UV Pro1 Digital: http://allegro.pl/filtr-ochronny-uv-...927050212.html
    Z tego co czytałem to najlepsze są z czarnej serii, tylko HD, czy HMC? No i co to za filtr ten ostatni? Czy dopisek Digital dyskwalifikuje go w fotografii analogowej?
    Dodam, że bardziej zależ mi na funkcji "protect" niż UV.
    :grin:EOS30, 40D, T28-75/2.8, T70-300VC, C20-35/3,5-4,5:grin:

Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •