Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 162

Wątek: Filtry fotograficzne

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Ełk / Gdańsk
    Posty
    16

    Domyślnie

    Pytanko.
    Czy pomarańczowe filtry w filmie to te same filtry w fotografii? Chodzi mi o efekt końcowy, nie ewentualną budowę, gabaryty etc.

    W filmie filtr pomarańczowy może np. dać złudzenie, że światło w danej scenie pochodzi tylko i wyłącznie od świec.
    http://farm6.static.flickr.com/5100/...559e0a8b_z.jpg
    W fotografii też efekt jest tak intensywny? Czy jednak są tą dwa rózne filtry. Bo czytam definicje fotografów i stwierdziłem, że stosuje się go w fotografii w innych sytuacjach.
    Canon 50d i działo 50mm 1.8 II

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    55

    Domyślnie

    Panie i Panowie co myślicie o tym filtrze:
    http://allegro.pl/hoya-hmc-uv-c-slim...591293018.html

    Nigdzie nie mogę zaleźć żadnego testu, a filtry z tej serii są jakoś podejrzanie tanie. Ktoś go używa?
    Liczy się pomysł.

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    28

    Domyślnie Flitry szare

    Mam pytanie w kwestii filtrów szarych - czy ktoś z Was miał okazję je stosować? Czy efekty przedłużonego czasu ekspozycji w ciągu dnia są na tyle interesujące, żeby zacząć się w to bawić?

  4. #34
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kelpie Zobacz posta
    Mam pytanie w kwestii filtrów szarych - czy ktoś z Was miał okazję je stosować? Czy efekty przedłużonego czasu ekspozycji w ciągu dnia są na tyle interesujące, żeby zacząć się w to bawić?
    dopisuję się do pytania Kolegi , nie ma filtra szarego i z tego co wiem to jest on odbry do pokazywania ruchu np. wody, ale czy poza tym do czegoś jeszcze się przydaje?

  5. #35
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Do przyciemnienia ekspozycji aby mozna bylo uzyc malych wartosci przyslon gdy chcemy fotografowac na zadanym czasie migawki.

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kelpie Zobacz posta
    Mam pytanie w kwestii filtrów szarych - czy ktoś z Was miał okazję je stosować? Czy efekty przedłużonego czasu ekspozycji w ciągu dnia są na tyle interesujące, żeby zacząć się w to bawić?
    zalezy co sie chce osiagnac i co kogo interesuje, jezeli efekt przedłużonego czasu ekspozycji w ciągu dnia dla pokazania np plynacej wody jest dla Ciebie interesujacy to sie baw, jezeli nie to nie, proste, przy filtre ndx2 trzeba wydluzyc ekspozycje o dzialke, ndx8 o trzy, rozmycie wody powiedzmy ok 2 sek, latwo sprawdzic czy akurat przy slonecznym dniu zeby tyle dostac trzeba uzyc 2,4 czy ndx8, a moze i to malo, moim zdaniem mozna sie pobawic

  7. #37
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś testował filtry Haida ? Interesuje mnie jak sprawuje się filtr polaryzacyjny. Jedyny test jaki znalazłem to test filtra IR http://greggalang.multiply.com/journ...R_Filter_Test_
    Osobiście mam w domu ND3.0

  8. #38

    Domyślnie

    witam,
    posiadam canona 350d oraz obiektyw 50mm f/1.8 II. chciałabym zakupić filtr,myślałam o uv firmy hoya. zależny mi na poprawie kontrastu,kolorów w fotografii portretowej. czy możecie mi coś doradzić? chętnie przyjmę także nowe propozycję

  9. #39
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brightside Zobacz posta
    witam,
    posiadam canona 350d oraz obiektyw 50mm f/1.8 II. chciałabym zakupić filtr,myślałam o uv firmy hoya. zależny mi na poprawie kontrastu,kolorów w fotografii portretowej. czy możecie mi coś doradzić? chętnie przyjmę także nowe propozycję
    Zadaj sobie pytanie: po co Ci filtr UV na ten obiektyw?
    Soczewka przednia jest schowana głęboko, uszkodzić jej nie uszkodzisz to raz.
    A dwa to: z moich obserwacji wynika, że im dalej od przedniej soczewki zakręcany filtr tym łatwiej popsuć nim obraz. Zasada ta doskonale się sprawdza akurat w przypadku 50-ki na którą chcesz filtr nakręcić.
    No chyba że chcesz mieć takie szkiełko z przodu dla 'lansu'...

  10. #40

    Domyślnie

    racja. zauważyłam popsucie obrazu,kiedy przykładałam do szkła filtr o większej średnicy..
    nie chodzi mi o 'lans',bynajmniej. zależy mi na poprawie kontrastu,kolorów. to co mogę zrobić w takim razie,aby to osiągnąć?

Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •