Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 162 z 162

Wątek: Filtry fotograficzne

  1. #161
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Mam Hitecha 85 gray gradual reverse. Nie używam już od lat tak samo jak innych filtrów gradacyjnych. Generalnie one są idealne jak słońce jest blisko horyzontu czyli wschód lub zachód. Abyś miał możliwość dobrego kadrowania to musiałbys mieć takich filtrów kilka (z różnym umiejscowieniem przejęcia). Wg mnie w dobie cyfrowej obróbki (i możliwości bracketingu/dynamicznych matryc) nie za bardzo warto
    Niby prawda ale jakoś nabrałem chęci do stosowania filtrów gradual pomimo, że od lat robię tak jak mówisz: maska w LR. Tym bardziej, że te maski są dość elastyczne w użyciu.
    Słońce tuż nad horyzontem jednak jakoś płata figle i chciałbym lepszej kontroli
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #162
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Filtry fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Niby prawda ale jakoś nabrałem chęci do stosowania filtrów gradual pomimo, że od lat robię tak jak mówisz: maska w LR. Tym bardziej, że te maski są dość elastyczne w użyciu.
    Słońce tuż nad horyzontem jednak jakoś płata figle i chciałbym lepszej kontroli
    Kup w takim razie jakiś najbardziej typowy - jak odszukam swoje filtry to mogę napisać jaki najbardziej typowy był wg mnie... Może uda mi się znaleźć jakieś zdjęcia nim robione...
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 21-12-2022 o 09:25

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •