Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Zestaw do macro - m42

  1. #1

    Domyślnie obiektyw m42 do makro

    Witam

    co byscie polecali do 400d do zdjec makro, ze starych obiektywow na m42? Mozna je kupic za male pieniadze, przejsciowke tez...

    ZTCW i tak makro powinno ostrzyc sie recznie wiec roznica w uzytkowaniu mala, a w pieniazkach duza

    Oto kilka moich typow tak z allegro:

    Pentacon 2.8/135 - 110 zl
    JUPITER - 37A 135mm f-3,5 - 100 zl
    Crestar 135mm/1:2,8 - 20 zl (cena wywolawcza)
    Jupiter-9 MC 2/85 - 250 zl

    Tak mnie ten Pentacon kusi....

  2. #2
    Coś już napisał Awatar matmak
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    90

    Domyślnie

    Moim zdaniem przy fotografii macro z ręki największym problemem może okazać się przymykanie przysłony po ustawieniu ostrości bo łatwo można wyjść poza GO.
    Podobno ten obiektyw jest dobry (ale w rękach go nie miałem) http://www.allegro.pl/item282115119_...red.html#photo
    Myślę że przydałoby się też potwierdzenie ostrości.

    P.S. Pentacon na cyfrze nie jest rewelacyjny i ostrzy od 1,7m
    Pozdrawiam

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    mysłowice
    Posty
    262

    Domyślnie

    jak wyżej, oraz INDUSTAR 61 L/Z- tego miałem i polecam choć mówią, że Wolna lepsza
    canon

  4. #4
    Coś już napisał Awatar kaawka
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    59

    Red face

    Cytat Zamieszczone przez vota Zobacz posta
    co byscie polecali do 400d do zdjec makro, ze starych obiektywow na m42?

    flektogon 35mm. plus pierscienie
    EOS

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    44

    Domyślnie

    jeżeli za małe pieniądze to Pentacon 50 f/1,8 , plus mieszek

  6. #6

    Domyślnie

    To juz chyba od tego Pentacona Tessar 50/2,8 z mieszkiem czy pierdzionkami, bylby lepszym wyborem. Osobiscie polecam jednak wymienionego wyzej Industara 61L/Z.
    Brzytwa.
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    imo, wlaściwym wyborem bedzie industar lub lepiej wołna 9,
    flektogon 35 to wspaniały obiektyw i takie prawie makro da sie nim uzyskać bez pierścieni użycie pierscieni z tym szklem to pomylka ponieważ juz przy jakimkolwiek odsunięciu drastycznie zmiejsza się i tak juz mała minimalna odległość ostrzenia a obraz znacznie sie nie powiększa ....

    wogóle do makro m42 z mieszkiem/pierścieniami polecam raczej 50mm , Pancolar, tessar, rosyjskie 50 też nie są złe. Jest na rynku Takumar 50/4 makro 1:1 (podobno fantazja choc sam nie miałem przyjemnosci) cena ok 400pln .... wszystkie makro z mojej galerii to m42.

  8. #8
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Posiadam Flektogona 35/2.8 (tego gorszego). Jeśli dokręcać do niego jakiekolwiek pierścień to wyłącznie 7mm, bo ten obiektyw sam z siebie ostrzy bodajże z 18 cm.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie

    [QUOTE=vota;426572]Witam

    co byscie polecali do 400d do zdjec makro, ze starych obiektywow na m42? Mozna je kupic za male pieniadze, przejsciowke tez...
    [QUOTE]

    A czemu się upierasz przy M42? Jak wynika z postu, przejściówki też nie masz.
    Masz do wyboru obiektywy z mocowaniem M42, Olympus OM, Nikon, Yashica/Contax.

    Do 400 zł możesz mieć full wypas szkło razem z redukcją. Rozejrzyj się za: Vivitar macro 2,8/55; 2,8/90; 2,8/135; Panagor 2,8/55; 2,8/90; Cosina/Soligor/Voigtlander/Phoenix/Vivitar 3,5/100 mm. Ten ostatni można nawet jeszcze czasem kupić zupełnie nowy (sam takie nówki w zeszłym roku sprzedawałem z mocowaniami OM, PK, N).
    To są wszystko znakomite szkła. Vivitary produkowane przez firmy Kino Precision i przez Komine oraz Panagory robione przez Kino mogą występować także pod innymi brandami: Elicar, Albinar, Lester Dine.
    Nie kojarzę zupełnie aby kiedykolwiek obiektyw stricte macro był badziewiem. To od zawsze jest obiektyw specjalisztyczny, adresowany do wąskiej grupy zapaleńców i w związku z tym nawet firmy niezależne robiły te obiektywy doskonałej jakości.

    Przy większym budżecie możesz się szarpnąć na oryginalne manualne Nikkory, Kirona 2,8/105 lub Vivitara 2,5/105

  10. #10
    Shoggothh
    Guest

    Domyślnie Zestaw do macro - m42

    Polećcie jakiś zestaw m42 do makro. Chodzi mi o obiektyw ewentualnie do niego konwerter i pierścienie

    z góry dziękuje

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •