Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Zestaw do macro - m42

  1. #21
    Bywalec Awatar vinietu
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wawa
    Posty
    116

    Domyślnie

    wrednick,
    Z 5D to niestety ale ciężko jest z tą głębią, bawiąc się setką macro też były boje i walka.
    Z biżuterią , zegarkami itp. trzeba się wspomagać stackami, cudów nie ma, jeśli liczysz na uzyskanie zadowalających efektów trzeba pomyśleć o "sklejkach".
    5D, 30D, C 50/1.4 , 85/1.8 , 300/4L , 17-40/4L , 70-200/4L , z16/2.8 , N Di866

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinietu Zobacz posta
    wrednick,
    Z 5D to niestety ale ciężko jest z tą głębią, bawiąc się setką macro też były boje i walka.
    Z biżuterią , zegarkami itp. trzeba się wspomagać stackami, cudów nie ma, jeśli liczysz na uzyskanie zadowalających efektów trzeba pomyśleć o "sklejkach".
    Czyli kilka ekspozycji z przesuniętą ostrością sklejonych razem tak? A te stacki to co?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    i jak toto poskładać razem???:
    Ostatnio edytowane przez wrednick ; 21-02-2011 o 14:42 Powód: Automerged Doublepost

  3. #23
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrednick Zobacz posta
    Czyli kilka ekspozycji z przesuniętą ostrością sklejonych razem tak? A te stacki to co?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    i jak toto poskładać razem???:
    No stacki to właśnie połączone kilka fotek o przesuniętej GO
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    a jak to zrobić i czym masz tutaj :
    http://www.dgrin.com/showthread.php?t=61316
    Ostatnio edytowane przez KUBAwo ; 21-02-2011 o 14:54 Powód: Automerged Doublepost

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBAwo Zobacz posta
    No stacki to właśnie połączone kilka fotek o przesuniętej GO
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    a jak to zrobić i czym masz tutaj :
    http://www.dgrin.com/showthread.php?t=61316
    Dzięki wielkie chłopaki! Teraz mam jasność co i jak. Jak dostanę tą wolne 9 to popróbuję, mam jeszcze do dyspozycji e-510 więc do makro mogę go używać (raczej moje produkty na bilbordach lądować nie będą) tylko pierścienie kupię m42 bo do obu systemów mam adaptery.

    Pozostaje pytanie: jak to robią panowie profi z dużym budżetem? Wiem że są sprzęty do "gięcia" obiektywu względem płaszczyzny obrazowania, ma ktoś wiedzę o tym jak to w naszym systemie wygląda?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    pogrzebałem trochę i voila!
    http://www.youtube.com/watch?v=vEKbkWvWnzw
    dla tych którzy mają photoshopa (oryginalnego) to chyba lepszy sposób bo mamy pełną kontrolę nad obrazem wynikowym, jak zmontuję coś sam to obiecuję dać przykłady...
    Ostatnio edytowane przez wrednick ; 21-02-2011 o 16:55 Powód: Automerged Doublepost

  5. #25

    Domyślnie

    Ja kiedyś miałem INDUSTAR 61 L/Z poza tym że daje ładny ostry obraz to ma ta zaletę że pierścień od przysłony jest na końcu obiektywu i chodzi bardzo lekko ( nie ma przeskoków tylko działa płynnie - tak jak w jupiterze 135) i da się go przymykać jednym palcem nie odrywając aparatu od oka.
    Z tym że przydałby się do niego jakiś pierścień bo ma odwzorowanie 1:2

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMB Zobacz posta
    Ja kiedyś miałem INDUSTAR 61 L/Z poza tym że daje ładny ostry obraz to ma ta zaletę że pierścień od przysłony jest na końcu obiektywu i chodzi bardzo lekko ( nie ma przeskoków tylko działa płynnie - tak jak w jupiterze 135) i da się go przymykać jednym palcem nie odrywając aparatu od oka.
    Z tym że przydałby się do niego jakiś pierścień bo ma odwzorowanie 1:2
    OT/podpowiedz mi proszę jak dodać link do swojego portfolio pod każdym postem jak u Ciebie - przepraszam wszystkich za tą dygresję/OT

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrednick Zobacz posta
    http://www.youtube.com/watch?v=vEKbkWvWnzw
    dla tych którzy mają photoshopa (oryginalnego) to chyba lepszy sposób bo mamy pełną kontrolę nad obrazem wynikowym, jak zmontuję coś sam to obiecuję dać przykłady...
    Więc na szybko i bez statywu i z dużym cropem...
    1
    2
    3
    efekt

  8. #28

    Domyślnie Odp: Zestaw do macro - m42

    ODŚWIEŻAM

    Mam Canona 550D z kitem 18-55 oraz 55-250. Dodatkowo w szafie leży Zenit E z Heliosem 44-2.
    Zainteresowany byłbym fotografią makro? Nadawało by się to? Jeżeli tak to w jaki sposób (co na co zamocować), a jeżeli nie to co (taniego) proponowalibyście (nie musi być koniecznie na m42, bo adapter dopiero zakupię)?

  9. #29

    Domyślnie Odp: Zestaw do macro - m42

    Masz do wyboru kilka prostych rozwiązań:

    1) pierścień odwrotnego mocowania 58/52 - nakręcasz kita i heliosa mordkami do siebie (10-15zł)
    2) pierścienie pośrednie M42 - nakręcasz na heliosa (30-50zł)
    3) mieszek makro M42 - nakręcasz na heliosa (100-150zł)
    4) konwerter makro Raynox DCR-250 - zapinasz pod każdy obiektyw z gwintem od 52 do 67mm (250-300zł)
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Zestaw do macro - m42

    Cytat Zamieszczone przez sztorm94 Zobacz posta
    a jeżeli nie to co (taniego) proponowalibyście
    Zdecydowanie Industar 61L 50/2.8 Makro. Tanio i bardzo dobrze.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •