Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Zestaw do macro - m42

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    helios+pierścienie
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  2. #12
    Bywalec Awatar checiu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    170

    Domyślnie

    wołna 9 / industar 61 LZ bez pierścieni (ew z małym lub średnim)

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Namysłów/Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    541

    Domyślnie

    Jupiter 9 ewentualnie 135 + miech u mnie to działalo dośc sprawnie.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    43
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Ja używam zestawu: mieszek Pentacon + CZJ Pancolar 1.8/50, względnie CZJ Tessar 2.8/50 + pierścień odwrotnego mocowania. A jak uda mi się wreszcie dokupić mocowanie bagnetowe to postaram się zronić coś na wzór tego .

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mate00sh ; 16-04-2008 o 16:53
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Jarosław
    Posty
    271

    Domyślnie

    Pancolar 1,8/50 + pierścienie, mam, polecam, super jakość za małą kase.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar kjoanna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Galway
    Posty
    494

    Domyślnie

    Odswieze temat zeby nowego nie zakladac.

    Szukam jakiegos manualnego macro do mojego 5d, cos w okolicach 50-100mm.
    Czasami potrzebuje uchwycic jakis detal, jak np ostatnio pierscionki a moje obiektywy nie daja rady.
    No chyba, ze lepiej przejsciowke na 24-70mm, 85mm lub 135mm?

    Pomozecie?

  7. #17
    Początki nałogu Awatar kjoanna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Galway
    Posty
    494

    Domyślnie

    To jeszcze spytam: jaka bedzie minimalna odleglosc ostrzenia przy 5d z 85/1.8 + 36mm pierscieniem posrednim?
    Sa jakies kalkulatory do takiego obliczania?

  8. #18

    Domyślnie

    odgrzeję sprawę, mam 5d mark2, makro raczej sporadycznie będę się bawił, a potrzeba mi zrobić parę zdjęć biżuterii (również detalu), więc myślę nad jakimś doraźnym/tanim rozwiązaniem, mam redukcję na m42 z potwierdzeniem ale nie wiem co dalej, mam również heliosa 1.8 i jupitera 135, czy ktoś podpowie jak z moją puchą zrobić makro albo choćby trochę zbliżyć się do obiektu?
    Z systemowych mam 1.4/50 i 1.8/85 i nie dają rady w tym temacie...

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    DG
    Posty
    115

    Domyślnie

    odgrzeję sprawę, mam 5d mark2, makro raczej sporadycznie będę się bawił, a potrzeba mi zrobić parę zdjęć biżuterii (również detalu), więc myślę nad jakimś doraźnym/tanim rozwiązaniem, mam redukcję na m42 z potwierdzeniem ale nie wiem co dalej, mam również heliosa 1.8 i jupitera 135, czy ktoś podpowie jak z moją puchą zrobić makro albo choćby trochę zbliżyć się do obiektu?
    Z systemowych mam 1.4/50 i 1.8/85 i nie dają rady w tym temacie...
    Kup najtańsze pierścienie pośrednie do EOS (wydatek 30-40PLN). Zakładasz pierścienie->redukcję->coś M42. Ostrzysz (nie będzie to zbyt wygodne bo ostrość łapiesz bujając się z aparatem). Przed zrobieniem zdjęcia domykasz przysłonę i pstryk.
    Ewentualnie zakładasz któreś szkło systemowe ustawiasz przysłonę 16 lub wyżej, wciskasz przycisk podglądu głębi ostrości i terzymając przycisk odkręcasz obiektyw. (pozostanie domknięty do zadanej przysłony. Następnie na body zakładasz pierścienie i obiektyw. Ostrzysz na LV (metodą bujaną) w wizjerze nic widać nie będzie, za mocno domknięta przysłona.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaqkaba Zobacz posta
    Kup najtańsze pierścienie pośrednie do EOS (wydatek 30-40PLN). Zakładasz pierścienie->redukcję->coś M42. Ostrzysz (nie będzie to zbyt wygodne bo ostrość łapiesz bujając się z aparatem). Przed zrobieniem zdjęcia domykasz przysłonę i pstryk.
    Ewentualnie zakładasz któreś szkło systemowe ustawiasz przysłonę 16 lub wyżej, wciskasz przycisk podglądu głębi ostrości i terzymając przycisk odkręcasz obiektyw. (pozostanie domknięty do zadanej przysłony. Następnie na body zakładasz pierścienie i obiektyw. Ostrzysz na LV (metodą bujaną) w wizjerze nic widać nie będzie, za mocno domknięta przysłona.
    Dzięki za szybką odpowiedź, zastanawiam się jaka będzie głębia w takim zestawie, biżuteria którą mam robić to naszyjniki więc przynajmniej te kilka cm by się przydało... dzisiaj wypróbuję wołnę z moją 5d (pożyczoną) i zobaczymy co się z tym da zrobić, jak nie to zostaną pierścienie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    niezręcznie wyszło a nie wiem jak edytować, oczywiście wołna pożyczona, 5d na szczęście moja własna :-D
    Ostatnio edytowane przez wrednick ; 21-02-2011 o 14:13 Powód: Automerged Doublepost

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •