Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zoom Browser EX 4.6 i RAW w G5

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    73

    Domyślnie Zoom Browser EX 4.6 i RAW w G5

    Witajcie
    Zainstalowałem własnie nowego Zoom Browser EX v. 4.6 , zachęcony opisem w: http://www.dpreview.com/reviews/canonpro1/page14.asp W opisie tym piszą o dosyć zaawansowanym konwerterze RAW, który się tutaj pojawia. Jak widac w opisie jest trochę wiecej możliwości obróbki niż w File Viewer dołaczonym standartowo do G5. Tyle tylko, że nie udaje mi się niestety uzyskać tego co widze w opisie. Kiedy wybieram opcję 'Process RAW Images' odpala mi się znajomy już File Viewer. Może ktoś wie o co chodzi Podejrzewam że RAW w Pro 1 jest niekompatybilny z tym z G5 , ale tylko podejrzewam...

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Zoom Browser EX 4.6 i RAW w G5

    Cytat Zamieszczone przez cezner
    Podejrzewam że RAW w Pro 1 jest niekompatybilny z tym z G5 , ale tylko podejrzewam...
    Trafiles z podejrzeniami. A probowales moze BreezeBrowsera? www.breezesys.com (a do cracka: www.google.com :> ).

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Dodam tak dla informacji, że nasz wspaniale panujący canon wypuszcza soft to prawie każdego modelu osobno <w zależności od użytej matrycy i do niej softu> i jeżeli się będzie chciało przewalić RAW z G5 programem z Pro1 to wyjdzie lipa a nie convert. Wiem, bo jak usiłowałem zawojować i sciągnąć coświęcej niżsame streowniki do aparatu z netu, to mi take jaja powychodziły. Grunt to płyta od poducenta panowie i panie.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroczny
    Grunt to płyta od poducenta panowie i panie.
    Grunt to alternatywny software :P

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    73

    Domyślnie

    Z Breeze trochę eksperymetowałem. Ale moim zdaniem to trochę za mało nastaw np przy ustawianiu nasycenia kolorów - tylko High, Normal i Low. Tak samo jak przy Canonowskim oprogramowaniu. I nie wiem czy to wina oprogramowania czy formatu RAW

  6. #6
    Awatar greg
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezner
    Z Breeze trochę eksperymetowałem. Ale moim zdaniem to trochę za mało nastaw np przy ustawianiu nasycenia kolorów - tylko High, Normal i Low. Tak samo jak przy Canonowskim oprogramowaniu. I nie wiem czy to wina oprogramowania czy formatu RAW
    Zaznacz sobie "Enable postprocessing" i dalej Settings... - tam masz duzo wieksze mozliwosci ustawienia nasycenia kolorow i nie tylko.
    Polecam rowniez lekture http://www.breezesys.com/BreezeBrowser/help/raw.htm

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    73

    Domyślnie

    Problem w tym, ze jak zaznaczę "Enable postprocessing" to po konwersji otrzymuje 100% czerni dla zdjec z G5

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezner
    I nie wiem czy to wina oprogramowania czy formatu RAW
    To wina aparatu ... takie same ustawienia masz np w menu 10D... jak chcesz miec szerszy wachlarz kolorystyczny - to tylko obrobka w Photoshop. A i zauwaz ze jest roznica miedzy "Tone" a "White Balance".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •