Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: [fotogram] Dom Dziecka nr 1 Tarnow

  1. #11
    Bywalec Awatar LemonR
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    234

    Domyślnie

    A mi brakuje koloru. Wiele osób pozbywa się koloru ze swoich zdjęć myśląc, że są wtedy bardziej artystyczne. Nic bardziej mylnego. Jestem za B&W ale tam gdzie jest jakaś gra światła. Zdjęcie 1 w takiej formie jest ok. Pozostałe widziałbym w kolorze.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Chciałbym zobaczyc w tym temacie kolor.Ale im bardziej sie w te fotki wgapiam tym bardziej czarno to widzę.

  3. #13
    fotogram
    Guest

    Domyślnie

    LemonR bynajmniej ja do takich osob nie naleze, staram sie tez nie doszukiwac artyzmu w dokumencie subiektywnym
    rozgranicz pojecia dokumentalista - artysta
    czarnobiel dla mojej percepcji jest zancznie trafniejsza stad nawyk pozbywania sie koloru
    moze wynika to tez czesciowo z ogladania masy zdjec Griffithsa, Streita, Raoty i im podobnych (choc Pedro jest czesciej postrzegany jako artysta a nie dokomentalista natomist ja sie w jego zdjeciach doszukuje wartosci stricte dokumentalnych ujetych w bardzo subiektywny sposob)

  4. #14
    Bywalec Awatar LemonR
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    234

    Domyślnie

    Dokument i kolor, jedno nie wyklucza drugiego. Poza tym ja wyraziłem swoja opinię. Mnie nie interesuje twoja osoba, percepcja i to na kim się wzorujesz a jedynie zdjęcia. Co więcej po co tłumaczysz swoje zdjęcia. Dobre foto broni się samo. pozdr

  5. #15
    fotogram
    Guest

    Domyślnie

    Nie bronie swoich zdjec tylko tlumacze ze usowanie koloru nie bylo podyktowane stylizacja zdjecia na 'bardziej artystyczne' a wymienionymi wczesniej powodkami.
    Swoja droga czy ja napisalem cokolwiek o tym ze dokument i kolor sie wzajemnie wykluczaja??...

  6. #16
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    A dlaczego nie miałbyś bronić? No wiesz? Przecież każdy oceniający może mieć zły dzień, może nie zrozumieć Twojej intencji, może być przemądrzały i mało wrażliwy... Nie wypada się bronic szaleńczo, ale wyjaśnić, co poeta miał na myśli i odpowiedzieć krytykującemu - nawet wypada!

  7. #17
    fotogram
    Guest

    Domyślnie

    Uwazam ze zdjec nie powinno sie bronic. Natomiast gdy komentujacy/oceniajacy zle odczytuje moja intencje wole to wyjasnic poprostu.

  8. #18
    Bywalec Awatar LemonR
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Przecież każdy oceniający może mieć zły dzień, może nie zrozumieć Twojej intencji, może być przemądrzały i mało wrażliwy...
    O mnie chodzi? Jestem przemądrzały bo ośmieliłem się napisać, że widziałbym kolor? dzięki

    Cytat Zamieszczone przez fotogram Zobacz posta
    Uwazam ze zdjec nie powinno sie bronic. Natomiast gdy komentujacy/oceniajacy zle odczytuje moja intencje wole to wyjasnic poprostu.
    Nie wyjaśniaj, a tym bardziej "jest czarno białe bo robi tak Griffiths, Streit, Raot"
    Jeszcze raz przyjrzałem się zdjęciom. Ja widzę na nich radość i szczęśliwych ludzi. O tym, że jest to dom dziecka wiem tylko z tytułu. Chciałoby się tylko takie domy dziecka widywać. I patrząc na te zdjęcia ponownie pytam czemu nie kolor?
    Co wcale nie oznacza, że oczekuję odpowiedzi.
    I teraz najważniejsze: Nie jestem jakimkolwiek autorytetem w fotografii. Podkreślam jakimkolwiek. Więc jeśli moja opinia ci nie leży po prostu ją zignoruj. Ja tak robię, polecam.
    pozdr

  9. #19
    fotogram
    Guest

    Domyślnie

    Nie ignoruje zadnego komentarza dotyczacego moich zdjec.
    "czarnobiel dla mojej percepcji jest zancznie trafniejsza stad nawyk pozbywania sie koloru
    moze wynika to tez czesciowo z ogladania masy zdjec Griffithsa, Streita, Raoty"
    Moze przeczytaj to kolo tuzina razy bo widze ze srednio jest to zrozumiale ...
    Stosuje czarnobiel bo do mnie trafia lepiej, moze wynika to (to ze trafia do mnie lepiej) z tego we wychowalem sie na fotografiach czarnobialych.

  10. #20
    Bywalec Awatar LemonR
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cały czas niepotrzebnie się tłumaczysz. Jedni wolą B&W inni kolor, jedni proste kadry inni skośne itd itp. Pod zdjęciami napisałeś "czekam na krytykę" ale jednak wolisz "ochy i achy" rodem z plfoto.
    Zdjęcia które do mnie trafiają trzymam w domu w albumie a pokazuje te które wydaje mi się, że trafią do odbiorcy.
    A jeszcze jakbyś tak przed wciśnięciem spustu pogadał z tymi dzieciakami, spróbował zrozumieć co czują, wczuć się w ich sytuację a potem porobił zdjęcia to byłoby znacznie lepiej.
    Mówisz, że wychowałeś się na fotografiach cz-b. Ale jakieś zasady kompozycji chyba są również w tym rodzaju fotografii czy nie?
    Zdj1. Dzieciak wchodzący(chyba) do budynku wygląda na zadowolonego. Uwagę odwraca zaparkowany "poldek" i zachwiana geometria, ściany są krzywe.
    Zdj2. Dzieciak wygląda na zadowolonego nigdy nie powiedziałbym, że jest z domu dziecka. Kompozycja może być.
    Zdj3. Dwóch młodzieńców bawiących się. Zabawa kojarzy się z radością. To coś z prawej strony (chyba jakieś auto ) jest zupełnie niepotrzebne.
    Zdj4. Dziewczyna układa włosy, śmieje sie jest zadowolona. Niepotrzebna nieostra maskotka w lewym górnym rogu.
    Zdj5.Dwie dziewczynki bawiące się w pokoju o ponad przeciętnym standardzie. Znów nigdy nie powiedziałbym, że to dom dziecka. Znów zabawa=radość. Zdjęcie poruszone.
    Zdj6. Elewacja budynku odwraca uwagę. Paskudne odbicie w okularach. Kompozycja - wolę nie mówić.
    Naprawdę nie wiem co chciałeś pokazać.
    Ale nie martw sie prości ludzie nie "rozumiom" artystów.
    No i znowu się naraziłem.
    To jak z tą krytyka ma być czy nie?
    pozdr

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •