Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Pomocy, lampa w EOS350D się zacina :(

  1. #1
    katadzinka
    Guest

    Question Pomocy, lampa w EOS350D się zacina :(

    Witam, czy ktos z Was mial kiedys problem z zacinaniem sie lampy blyskowej w EOS 350D??
    Na przyklad kiedy chce zrobic zdjecie w trybie automatycznym lampa nie chce sie otworzyc i wyskakuje error5. Podobna sytuacja jest, gdy chce robic na manualu. Niby nic nigdzie nie przeszkadza, ale sie zacina. Jednym slowem katastrofa Oddac do serwisu canona? aparat na gwarancji jeszcze. Bylabym wdzieczna za pomoc.

  2. #2
    trasher
    Guest

    Domyślnie

    Mi nie podnosiła się w 400d (ani na auto, ani na manual), ale błędu aparat nie komunikował. Zaniosłem do serwisu, naprawili ("uszkodzone sanki zewnętrznej lampy błyskowej") - prawdopodobnie stało się tak bo używałem aparatu z zewnętrzną lampą, a po zdjęciu jej aparatowi wciąż wydawało się że jest podłączona.

    Porównaj: http://canon-board.info/showthread.php?t=29817
    Ostatnio edytowane przez trasher ; 11-04-2008 o 12:40

  3. #3
    katadzinka
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz Rozumiem, u mnie jest troche inaczej chyba, czasami sie otwiera, czasami nie. Tak jakby cos przeszkadzalo, moze cos gdzies zabrudzone, moze wyczyscic jakims plynem? A w Twoim naprawili rozumiem na gwarancji tak?

  4. #4
    trasher
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katadzinka Zobacz posta
    A w Twoim naprawili rozumiem na gwarancji tak?
    tak, na gwarancji

  5. #5
    Bywalec Awatar checiu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    170

    Domyślnie

    wyczyść sobie ząbek i szczelinke na lampie gdzie on wchodzi - Mojej Ani pomogło

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    KORD / IL - US
    Wiek
    48
    Posty
    137

    Domyślnie

    Dokladnie...
    Jak przytrzymam reka lampe w momencie kiedy ma sie otworzyc wywala error05... Wiec problem tkwi w mechanizmie otwarcia. Jezeli elektromagnes zwalniajacy dziala (tzn slychac odglos takiego jakby przesuwu) to tylko trzeba przyjzyc sie samemu haczykowi . Po drugiej stronie lampy (po przeciwnej niz haczyk) jest taki bolczyk. Nacisnij go np. zapalka i sprobuj otworzyc lampe w trybie P przyciskiem do otwierania. Jezeli zabek sie przesuwa to jest ok. i tylko trzeba przyjzec sie dlaczego sie nie otwiera (byc moze sprezyna). Jezeli ten haczyk pozostaje w miejscu a slychac odglos elektromagnesu to problem tkwi wewnatrz tego mechanizmu zwalniajacego i trzeba rozebrac aparat gdyz zerwalo sie ciegno laczace elektromagnes z tym haczykiem. I aparat glupieje gdy wydaje polecenie otwarcia lampy , elektromagnes zwalnia a lampa dalej nie otwarta - wywala error.
    Pozdrawiam
    airliners.net
    50D + BG-E2 + 70D
    + 17-40 L USM + 50 f1.8 STM + 24-105 L IS USM + EF 100-400 L IS USM + Sigma 150-600 S + SpeedLite 430EX

  7. #7
    katadzinka
    Guest

    Domyślnie

    Checiu, dzieki bardzo. Skoro Twojej Ani pomoglo...
    Wyczyscilam. Kupilam sprezone powietrze i jakis plyn. Dziala Jak nowka cewka Teraz tylko czekac na wiosne
    KORD/EPKK no no no, jestem pod wrazeniem. Teraz jak mi cos wysiadzie, to sciage mam taka, ze na 100% sobie poradze.
    Jestem tu NOWA jak zauwazyliscie, ale portal jest swietny i ludzie mili. Bede tu czesciej Dzieki raz jeszcze. Pozdrawiam

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    KORD / IL - US
    Wiek
    48
    Posty
    137

    Domyślnie

    To jeszcze nie ma wiosny??? 8)
    Swoja droga troche to bardzo ogolnie napisalem ale jezeli trafi sie ten drugi (wewnetrzny) przypadek to jest troche roboty bo trzeba puche rozbierac...
    Pozdrawiam
    airliners.net
    50D + BG-E2 + 70D
    + 17-40 L USM + 50 f1.8 STM + 24-105 L IS USM + EF 100-400 L IS USM + Sigma 150-600 S + SpeedLite 430EX

  9. #9
    katadzinka
    Guest

    Domyślnie

    Mam znów ten sam problem. Przecież to jakaś paranoja, nie potrafie sobie z tym zacinaniem poradzić. Co robić?

  10. #10
    trasher
    Guest

    Domyślnie

    a może jednak serwis?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •