Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czy wydajecie pieniądze na filtry?

  1. #1
    Bywalec Awatar darpla
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Ząbki
    Wiek
    42
    Posty
    184

    Domyślnie Czy wydajecie pieniądze na filtry?

    Hej

    Posiadam dwa filtry do mojego Rebela (UV i polaryzacyjny) i tak się zastanawiam czy wydajecie kasę na nowe jakieś inne filtry lub pierwsze jeśli takowych nie macie. Przecież bardzo podobne efekty można uzyskać w Photoshopie, a nowa jego wersja CS 2 oferuje jeszcze większą gamę możliwości.

    Jak to jest u WAS/

    Wydajecie pieniążki na filtry???
    http://darcreation.w.interia.pl

    EOS 300D, EFS 18-55mm, EF 75-300 mm

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Nie...
    Choc nie wykluczone ze to jest "narazie nie..."

    Jesli juz jednak wleze w filtry to raczej jakis cockin niz nakrecane wynalazki... Wiem ze mozna kombinowac z duzym filtrem i przejsciowkami w dol, ale to jeszcze nie to...
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 16-05-2005 o 23:38
    ...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Tak - UV-ki i polar + cokin (połówkowe). Teraz zachorowałem na IR, ale będzie dopiero za miesiąc :-(
    Pentax K-5 II, Leica M9

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darpla
    Hej
    Posiadam dwa filtry do mojego Rebela (UV i polaryzacyjny) i tak się zastanawiam czy wydajecie kasę na nowe jakieś inne filtry lub pierwsze jeśli takowych nie macie. Przecież bardzo podobne efekty można uzyskać w Photoshopie, a nowa jego wersja CS 2 oferuje jeszcze większą gamę możliwości.
    podobnosc jest rzecza wzgledna. a zamiast dlubac godzinami w szopce, wole dac kilka zlotych wiecej i miec ta szybkosc i wygode filtra.


    Cytat Zamieszczone przez darpla
    Wydajecie pieniążki na filtry???
    tak. i to czesto grube.

    1) filtry polowkowe. ktore teoretycznie mozna zrobic w PS-ie, a w praktyce zajmuje to sporo czasu i daje kiepskie rezultaty. jesli w ogole jest mozliwe.
    jedna polowka Hitecha kosztuje 110zl, ale warta jest kazdej wydanej zlotowki. mam 4 szare polowki i na tym nie koniec

    2) neutralne szare (ND4/ND8 ). zrobienie tego w szopce jakos... nie bardzo ;-)

    3) soft-spot, soft focus... mam i czasem przy zblizeniach uzywam. czesciowo mozna je zasymulowac w szopce, ale efekt nie do konca jest ten sam

    4) konwers 80A. i nikt mnie nie przekona, ze WB na zarowke daje dobre rezultaty, bo bez powaznych korekt kanalow kolory wygladaja jak psu z gardla wyjete (nie ujmujac psom)

    5) varicolor (nie do odtworzenia w szopce)

    6) zwykly zielony filtr do fotografii czarno-bialej. wiem, ze mozna tonowac w szopce. ale dla wygody wole filtr. szybciej, lepiej.
    www albo tez flickr

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •