Nie widzę powodu, dla którego Tamron nie miałby być ostrzejszy od analogicznych zoom'ów Canona. W końcu ma nad nimi przewagę kilku lat czyli całej ery cyfrowej. I to (obok ceny) będzie prawdopodobnie jego główną przewagą.
Nie widzę powodu, dla którego Tamron nie miałby być ostrzejszy od analogicznych zoom'ów Canona. W końcu ma nad nimi przewagę kilku lat czyli całej ery cyfrowej. I to (obok ceny) będzie prawdopodobnie jego główną przewagą.
Dla mnie to nie byłą taka oczywista oczywistośćZawsze byłem przekonany, że więcej niż z Lki nie da się wycisnąć.
O obiektywach wiem prawie wszystko
Porównując te 2 sample to TAMI RULEZ(jeśli chodzi o ostrość, bo o AF już było)
Aż nie moge się doczekać fotek zrobionych tymi 2ma obiektywami w tych samych warunkach, zobaczymy wtedy różnice w oddaniu kolorów (najlepiej skóry).
5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII
70-200/2.8 IS to nie jest ostry obiektyw, szczególnie przy ogniskowej 200mm i tu widać że Tamron jest lepszy.
ELka za to lepsza w kolorystyce, kolory oddaje naturalnie a Tamron na brązowo.
Widać też w tym porównaniu moim zdaniem największą wadę Tamrona o której pisałem wcześniej czyli bardzo głębokie cienie, które są prawie czarne i nie widać w nich detali.
O kolorystyce nie można tu mówić bo zdjęcia zostały wykonane o 15 i 18. Słonce już zdąży zmienić barwę na bardziej pomarańczową.
Co do czerni to Fill light przy wywoływaniu Rawa (czy inne proste zabiegi) powinny pomóc. W końcu Cichy fotki robił w JPGach a nie w rawach (chyba, takie wrzucał wcześniej), więc też nie można tu za dużo o cieniach/czerniach mówić.
5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII
Mam prośbę, czy mógłbyś Cichy wrzucić jeszcze kilka fotek z podpiętym TC ? (1.4 czy 2.0 obojętne, najlepiej oba)
Edit:
Jeśli masz możliwość to fajnie by było zrobić te fotki z różnymi TC (Tamron, Kenko). Wiem marudzę...![]()
Ostatnio edytowane przez Alzail ; 14-04-2008 o 00:00
350D
Nie wnikając już w to który jest lepszy, to do tej pory wydawało mi się, że wartościowszy jest ten obiektyw, który dobrze przenosi kontrasty tj. światła nie wpływają na cienie, czyli nie rozjaśniają wewnętrznymi odblaskami ciemnych partii obrazu. Moim zdaniem to jest mocno subiektywna ocena, choć pewnie się ze mną nie zgodzisz :smile: poza tym mówienie o różnej kolorystyce w odniesieniu do zdjęć robionych o różnych porach (co jest wyraźnie zaznaczone) jest co najmniej... zastanawiające.
Ja i tak czekam na więcej testów i zapewne go kupie, co do sampli w szrankach z 70-200/2,8 IS, Tamron po prostu bije L'ke na głowe co wyraźnie widać na załaczonych fotografiach![]()
Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.
Mówimy o dwóch różnych rzeczach. Tamron przyciemnia ciemniejsze partie obrazu, to nie ma nic wspólnego ze światłami.
Popatrz na prawą dolną część sampla. Z Tamrona jest prawie czarna dziura, z Canona widać szczegóły, choć z powodu różnego czasu w którym sample zostały zrobione trochę ciężko jest porównywać.
Ostatnio edytowane przez MMM ; 14-04-2008 o 00:16
Prawdę mówiąc zupełnie nie kumam w jaki sposób jakiś obiektyw miałby "pogłębiać cienie" .