Strona 13 z 83 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 821

Wątek: [test] TAMRON 70-200 2.8 Di LD Macro

  1. #121
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Nie widzę powodu, dla którego Tamron nie miałby być ostrzejszy od analogicznych zoom'ów Canona. W końcu ma nad nimi przewagę kilku lat czyli całej ery cyfrowej. I to (obok ceny) będzie prawdopodobnie jego główną przewagą.

  2. #122
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Dla mnie to nie byłą taka oczywista oczywistość Zawsze byłem przekonany, że więcej niż z Lki nie da się wycisnąć.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #123

    Domyślnie

    Porównując te 2 sample to TAMI RULEZ (jeśli chodzi o ostrość, bo o AF już było)

    Aż nie moge się doczekać fotek zrobionych tymi 2ma obiektywami w tych samych warunkach, zobaczymy wtedy różnice w oddaniu kolorów (najlepiej skóry).
    5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII

  4. #124
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    70-200/2.8 IS to nie jest ostry obiektyw, szczególnie przy ogniskowej 200mm i tu widać że Tamron jest lepszy.
    ELka za to lepsza w kolorystyce, kolory oddaje naturalnie a Tamron na brązowo.
    Widać też w tym porównaniu moim zdaniem największą wadę Tamrona o której pisałem wcześniej czyli bardzo głębokie cienie, które są prawie czarne i nie widać w nich detali.

  5. #125

    Domyślnie

    O kolorystyce nie można tu mówić bo zdjęcia zostały wykonane o 15 i 18. Słonce już zdąży zmienić barwę na bardziej pomarańczową.

    Co do czerni to Fill light przy wywoływaniu Rawa (czy inne proste zabiegi) powinny pomóc. W końcu Cichy fotki robił w JPGach a nie w rawach (chyba, takie wrzucał wcześniej), więc też nie można tu za dużo o cieniach/czerniach mówić.
    5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII

  6. #126
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    33
    Posty
    574

    Domyślnie

    Mam prośbę, czy mógłbyś Cichy wrzucić jeszcze kilka fotek z podpiętym TC ? (1.4 czy 2.0 obojętne, najlepiej oba )

    Edit:

    Jeśli masz możliwość to fajnie by było zrobić te fotki z różnymi TC (Tamron, Kenko). Wiem marudzę...
    Ostatnio edytowane przez Alzail ; 14-04-2008 o 00:00
    350D

  7. #127
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    ...największą wadę Tamrona o której pisałem wcześniej czyli bardzo głębokie cienie, które są prawie czarne i nie widać w nich detali.
    Nie wnikając już w to który jest lepszy, to do tej pory wydawało mi się, że wartościowszy jest ten obiektyw, który dobrze przenosi kontrasty tj. światła nie wpływają na cienie, czyli nie rozjaśniają wewnętrznymi odblaskami ciemnych partii obrazu. Moim zdaniem to jest mocno subiektywna ocena, choć pewnie się ze mną nie zgodzisz :smile: poza tym mówienie o różnej kolorystyce w odniesieniu do zdjęć robionych o różnych porach (co jest wyraźnie zaznaczone) jest co najmniej... zastanawiające.

  8. #128
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie

    Ja i tak czekam na więcej testów i zapewne go kupie, co do sampli w szrankach z 70-200/2,8 IS, Tamron po prostu bije L'ke na głowe co wyraźnie widać na załaczonych fotografiach
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  9. #129
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Nie wnikając już w to który jest lepszy, to do tej pory wydawało mi się, że wartościowszy jest ten obiektyw, który dobrze przenosi kontrasty tj. światła nie wpływają na cienie, czyli nie rozjaśniają wewnętrznymi odblaskami ciemnych partii obrazu.
    Mówimy o dwóch różnych rzeczach. Tamron przyciemnia ciemniejsze partie obrazu, to nie ma nic wspólnego ze światłami.

    Popatrz na prawą dolną część sampla. Z Tamrona jest prawie czarna dziura, z Canona widać szczegóły, choć z powodu różnego czasu w którym sample zostały zrobione trochę ciężko jest porównywać.
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 14-04-2008 o 00:16

  10. #130
    Początki nałogu Awatar Fan nr 1
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Bielsko Biała
    Wiek
    52
    Posty
    284

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc zupełnie nie kumam w jaki sposób jakiś obiektyw miałby "pogłębiać cienie" .

Strona 13 z 83 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •