Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Speedlite 420 EX czy 550 EX ?

  1. #1
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie Speedlite 420 EX czy 550 EX ?

    Mam uskładane PLN na 420 ale tak się zastanawiam czy jeszcze chwilę poskładać i zakupić 550?
    Która lampa wg was była by lepsza - do ogólnego amatorskiego stosowania (imprezy domowe itp) - studia nie mam i miec nie będę?

    Doradźcie, pealse
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  2. #2
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Hehe ja tez mialem uskladane na 420EX ;-)

  3. #3
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Hehe ja tez mialem uskladane na 420EX ;-)
    580EX odpada - za duża cena.
    Ja mam przed sobą jeszcze obiektywy.
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorn
    Mam uskładane PLN na 420 ale tak się zastanawiam czy jeszcze chwilę poskładać i zakupić 550?
    Która lampa wg was była by lepsza - do ogólnego amatorskiego stosowania (imprezy domowe itp) - studia nie mam i miec nie będę?

    Doradźcie, pealse
    Zhackowany software do 300D + 420ex
    Pentax K-5 II, Leica M9

  5. #5
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorn
    580EX odpada - za duża cena.
    Ja mam przed sobą jeszcze obiektywy.
    Sure, ale wiesz jak jest - apetyt rosnie w miare jedzenia... zwlaszcza w fotografii :-)

    Wracajac do tematu - jesli zamierzasz "odbijac sie" od scian przy foceniu, to bedziesz potrzebowal 420EX. Jesli wystarczy ci sufit* (z omnibounce'm) albo blysk bezposredni (z softboxem), to nawet z 380EX dasz sobie rade. Oba wybory do podanych przez ciebie zastosowan wystarcza w zupelnosci.

    550/580EX IMHO nie potrzebujesz.

    --------
    * przy kadrze poziomym
    Ostatnio edytowane przez kavoo ; 16-05-2005 o 11:19

  6. #6
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Zhackowany software do 300D + 420ex
    Hackować to raczej na razie nie będę - 300D jeszcze na gwarancji i się boję co by czegoś nie sp.....

    Cytat Zamieszczone przez mmsza
    Jeśli nie spodziewasz się rychłej wymiany korpusu na 350D czy 20D (ETTL II) to 420 wystarczy.
    Nie spodziewam sie, bo 300D mam od miesiąca. Jak bym powiedział coś o zmianie, to moja żona by mnie zabiła

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Wracajac do tematu - jesli zamierzasz "odbijac sie" od scian przy foceniu, to bedziesz potrzebowal 420EX. Jesli wystarczy ci sufit* (z omnibounce'm) albo blysk bezposredni (z softboxem), to nawet z 380EX dasz sobie rade. Oba wybory do podanych przez ciebie zastosowan wystarcza w zupelnosci.

    550/580EX IMHO nie potrzebujesz.
    W zasadzie to tak się nastawiam (na odbijanie i doświetlanie, rozjaśnianie cieni - przynajmniej tak robiłem do tego czasu swoim Dynaxem z 3500xi). O omnibounce też już myślę.

    Ogólnie widzę, że chyba raczej 420EX.
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorn
    Hackować to raczej na razie nie będę - 300D jeszcze na gwarancji i się boję co by czegoś nie sp.....
    Spieprzone to masz właśnie oryginalnie przez Canon'a, a hack ma to poprawić. Nie słyszałem, żeby komuś coś się stało po zmianie softu, zresztą, jak będziesz potrzebował oddać aparat do serwisu to wgrasz soft oryginalny i po sprawie.
    Pentax K-5 II, Leica M9

  8. #8

    Domyślnie

    Z tego co się domyślam to hacksoftware w 300D umożliwia korektę błysku z poziomu body (420 EX nie ma w sobie takiej możliwości). Jeśli nie chcesz wgrywać hacka, a będziesz potrzebował różnej siły błysku, to pozostaje Ci 550 EX....
    ...Proponuje wgrać ten soft ; )
    Cosik czarnego + [EF20 f/2,8] + EF28 f/2,8+ EF50 f/1,8+ EF100 f2,0

  9. #9
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    A skąd wziąć ten soft i jak go wgrać? - było w archiwum? :/

    Czy ktoś posiada instrukcję do 420 i 550 w wersji elektronicznej? Poczytał bym zanim zadam następne głupie pytanie

    PS. Było pewnie w dziale Download, ale chyba ten dział poszedł ......
    Ostatnio edytowane przez Dorn ; 16-05-2005 o 12:52
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    928

    Domyślnie

    gdybys podal @ to moglbys otrzymac taki sofcik

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •