Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: [fyrste] Niżne Tatry

  1. #21
    Bywalec Awatar fyrste
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    46
    Posty
    177

    Domyślnie

    c42 - nocowaliśmy tylko na Chopku (niby mówi się na Chopoku, ale tak naprawdę to jest an Chopku , warunki były niezwykle ciężkie, nie nadawały się do wędrówek. Przy schodzeniu moją żonę wiatr 2 razy przewrócił... a do kruszynek nie należy i oczywiście używała kijków... dłuższych ogniskowych można było używać tylko z krótkimi czasami bo przy 200 mm na mocno rozłożonym Manfrotto i tak wszystko drgało... Ale naprawdę wiatr był przeraźliwie silny, dobrze, że przynajmniej południowy to nie było zimno...
    Canon 855D + 8-200mm f4

  2. #22

  3. #23
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    A mi się najbardziej podoba 1. Nie mam doświadczenia górskiego i jako typowy wodnik-szuwarek zapytam: dodawałeś nasycenia, czy tam faktycznie jest tak mocno?

  4. #24
    Bywalec Awatar fyrste
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    46
    Posty
    177

    Domyślnie

    Ewo - generalnie mam w aparacie ustawione nasycenie na +, ale tutaj działanie polara + mocne zachodzące słońce + odbijający je śnieg dał taki efekt. Naprawdę zimowe wschody i zachody są (czasami) niesamowite... Jakbym tego nie widział na własne oczy to czasami by mnie uwierzył
    Canon 855D + 8-200mm f4

  5. #25
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Bylam raz w życiu w górach zimą, w ub. roku na plenerze na Skrzycznem. Oczarowało mnie to i więcej się gapiłam, niż fotografowałam, zresztą nie bardzo wtedy umiałam fotografować (co nie znaczy, że dziś umiem). Kilka zdjęć zrobiłam, ale długo po wschodzie, więc nie mają juz takich kolorów. Sam wschód przepaliłam oczywiście, jakżeby inaczej
    Dzięki za Twoje spojrzenie Fyrste, zapamiętam na pewno, przyda mi się jak pojadę jeszcze raz.
    Pokażesz coś jeszcze?

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    15

    Domyślnie

    niesamowite ! zwłaszcza 7

    pozdrawiam

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    54
    Posty
    177

    Domyślnie

    Brawo Kolego... brawo!!!
    zawsze Twoje zdjęcia oglądam z przyjemnością
    pozdrawiam

  8. #28
    sothis
    Guest

    Domyślnie

    ehhh... bylem na chopoku w marcu... ale na nartach. niestety sprzedalem aparacik i bylem bez. natepnego roku nie odpuszcze. moja lepsza polowa smiga juz lepiej wiec wyjedziemy na chopoka jak pogoda dpisze. zreszta co tu gadac. gratki... plenerki super az mi sie lezka....

  9. #29

    Domyślnie

    Mógłbyś podzielić się dokładnymi danymi apropo ekspozycji trzeciego zdjęcia ?
    Dwadzieścia minut, ale z jaką przysłoną i czułością ? I Jaka faza księżyca była ? :-)

  10. #30
    Bywalec Awatar fyrste
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    46
    Posty
    177

    Domyślnie

    Michał - f 6,3, ISO 200 i 1302 sekundy naświetlania...
    te wartości - f6,3 i ISO 200 stosuję chyba we wszystkich zdjęciach nocnych...
    Canon 855D + 8-200mm f4

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •