Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Wskaznik stanu naładowania akumulatora.

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie Wskaznik stanu naładowania akumulatora.

    Jakie sa Wasze doswiadczenia w odczycie/zrozumieniu wartosci stanu naładowania akumulatora w 40D?

    Zauwazylem, ze wszkaznik zaczyna "mrugac" informujac o koniecznosci jego naladowania dosc szybko - mimo iz jeszcze ma sporo energii.

    Z moich obserwacji od tego momentu mozna zrobic jeszcze mnostwo fot (ok. 150-200 min.) - a moze tak ma byc?.

    Mam wrazenie ze ten pomiar/wskaznik nie jest jakos dokladny lub zle skalibrowany - nie mozna jasno odczytac ile pozostalu energii?

    Jakie sa Wasze spostrzezenia - ile fot mozna zrobic od momentu jak zaczyna "mrugac".

    Druga kwestia z tym zwiazana to poziom rozladowania, przy ktorym nalezy ponownie ladowac - jak rozumiem to lepiej jest ladowac rozladowany akku (dla jego zywotnosci i utrzymania pojemnosci - akku jesli jest rozladowany prawie do konca to jest lepiej dla jego zdrowia).
    Czyli wymieniajac od razu akku j,esli zaczyna mrugac, to zaczynamy go ladowac gdy on jeszcze ma sporo energii - a to chyba nie jest optymalne rozwiazanie?

    Jak Wy sobie z tym radzicie, chyba do konca czekac nie mozna az sie rozladuje do zera, gdyz moze to nagle nam uniemozliwic zrobienie waznej foty?
    Czy jesli wylaczy sie akku - uzywajac go do konca - to grozi czyms? (nie zapisana fot - czasem mniejszy problem, ale czy moze uszkodzic strukture plikow na karcie i umiemozliwic jej odczyt - zalozmy ze trwal proces zapisu na karte i w tym momencie zabraklo poweru?

    Jak jest w innych puszkach - czy ten wskaznik lepiej / dokladniej pokazuje te informacje?
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  2. #2
    Uzależniony Awatar Max_im
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    57
    Posty
    668

    Domyślnie

    Wskaźnik naładowania źle pracuje ale zauważyłem poprawę jak zainstalowałem najnowsze firmware. Nie pamiętam dokładnie ale przy pewnej granicy napięcia aparat się sam chyba wyłączy.
    Ja się tym nie przejmuję. Jak idę robić ważne fotki to mam naładowane akumulatory tak żeby starczyło na wczesne zmiany. Gdy mimo to zabraknie to można takie dwa nie do końca rozładowane jednocześnie włożyć do gripa

    Z akumulatorami to jest tak, że nie da się przeskoczyć praw fizyki i chemii. Efekty są zauważalne i nic nie pomoże reklama, że kupiłeś coś wyjątkowego, nic nie da wmawianie, że twój produkt ma coś czego nie widzisz ale on na pewno to ma

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    podobnie miałem w 5d, teraz jest ok..
    http://canon-board.info/showthread.php?t=23999
    Heniek

  4. #4
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Max_im ma całkowitą rację. Ja mam teraz 4 akumulatory. 1 stary od 300D jeden od 40D i 2 zamienniki (ale nie te najtańsze). Stary od 300D jest już zmęczony i działa słabiutko. 3 pozostałe działają tak samo. Ogólnie nie martwię się o prąd do chwili kiedy nie zacznie ta ikona mi mrugać. Wtedy mam gotowe następne. Jeżeli jest to zupełnie ostatni akumulator to zaczynam go oszczędzać wyłączając sprzęt. W innym przypadku 'you're in deep shit'. No chyba, że to taki ot se wypadzik a nie coś poważnego. Przyznam, że nie przykładam zbyt dużej uwagi do tego wskaźnika.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  5. #5
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tigerstyle Zobacz posta
    Jeżeli jest to zupełnie ostatni akumulator to zaczynam go oszczędzać wyłączając sprzęt.
    A czy to właśnie nie jest tak, że ciągłe włączanie i wyłączanie powoduje zwiększony pobór energii??
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  6. #6
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Chis_11. Kurde powiem Ci, że się nie zastanawiałem. W gruncie rzeczy jest też ta opcja 'niby off' gdzie aparat zasypia po ustawionym wcześniej czasie. Nie wiem ile to się różni od on/off. Niemniej jednak uważam, że obecna wydajność akumulatorów jest na tyle dobra, że nie trzeba się tym zbytnio przejmować. Myślę również, że więcej problemów mam ewentualnie z lampą.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  7. #7
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Ale przy stanie uśpienia, aparat nie wykonuje czynności chociażby czyszczenia matrycy i być może kilku innych procesów "anabolicznych".

    Myślę, że kwestia nie leży w wydajności akumulatorów, ale w zapotrzebowaniu aparatu na energię w momencie startu.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie

    W sumie to chyba macie racje, koszt nowego akku (dobrego zamiennika) to nie majatek - wiec mozna miec na zapas z 2 szt. i w momencie jak mruga dioda wymieniac (jesli sa wazne chwile dla ktorych nie chcemy ryzykowac naglego off).
    Nurtuje mnie nadal pytanie - czy komus sie zdarzyl problem z odczytem karty pamieci jak akku padl w momencie gdy trwal na nia zapis danych?
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  9. #9
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekk_ok Zobacz posta
    Nurtuje mnie nadal pytanie - czy komus sie zdarzyl problem z odczytem karty pamieci jak akku padl w momencie gdy trwal na nia zapis danych?
    No tutaj to już by musiał być niezły zbieg okoliczności. Postaram się może jednak coś napisać. Myślę, że będzie to kwestia ewentualnie utracone ostatniego zdjęcia. Czyli tego w trakcie robienia padł akumulator. Dodatkowo może być sytuacja gdy było coś robione w serii, wtedy padają zdjęcia być może z bufora.

    Szczerze mówiąc więc mi uciekło zdjęć z powodu 'czegoś tam z kartą'. Z braku prądu nic nie schrzaniłem z powodu akumulatora. A szczerze mówiąc to najwięcej zrypałem sam.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    Ale przy stanie uśpienia, aparat nie wykonuje czynności chociażby czyszczenia matrycy i być może kilku innych procesów "anabolicznych".

    Myślę, że kwestia nie leży w wydajności akumulatorów, ale w zapotrzebowaniu aparatu na energię w momencie startu.
    Zgadzam się ponownie, bo w końcu można pewnie z połowę rzeczy wyłączyć też. Ale liczyć co jaki wpływ ma na baterie? :-)
    Ostatnio edytowane przez tigerstyle ; 08-04-2008 o 08:42 Powód: Automerged Doublepost
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  10. #10
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Nigdy aparat się nie wyłączył nie dokańczając zapisu zdjęcia (nawet gdy już migał wskaźnik roładowania), także wydaje mi się, że nasze zabawki mają zabezpieczenia przed utratą zdjęć z powodu braku prądu.

    tigerstyle: być może wydaje Ci się to śmieszne, ale czasami trzeba policzyć. Pamiętam, jak byłem nad morzem w zeszłym roku, był piękny zachód słońca i co... i pupa! aku padł. Od razu go wyciągnąłem, ugrzałem w ręce, z powrotem, przełączyłem z af na mf, wyłączyłem co tylko się dało i heja... pociągnął do samego końca zachodu.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •