Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Wskaznik stanu naładowania akumulatora.

  1. #21
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    W 400D wskaźnik na niewiele się przydaje. Gdy z 3 kresek zejdzie na 2 to nie oznacza w nim że jest 66% naładowania. Przeważnie wtedy mozna wykonać jeszcze kilkanaście zdjęć i aparat padnie. Dlatego przed wyjściem w teren sprawdzam poziom naładowania w ładowarce z wskaźnikiem naładowania.
    Kurde to jakoś chyba niefortunnie w tym 400D u mnie na ostatniej kresce to jeszcze chodzi długo aparat. Na mrugającej ostatniej to mam kilkanaście zdjęć zanim padnie.
    Co do ładowarki to mówisz o tej ze wskaźnikiem co mruga z różną częstotliwością w celu wskazania poziomu naładowania, czy też masz coś 'ekstra'?

    Pozdrawiam
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  2. #22
    Coś już napisał Awatar MrDeadhead
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    W 400D wskaźnik na niewiele się przydaje. Gdy z 3 kresek zejdzie na 2 to nie oznacza w nim że jest 66% naładowania. Przeważnie wtedy mozna wykonać jeszcze kilkanaście zdjęć i aparat padnie. Dlatego przed wyjściem w teren sprawdzam poziom naładowania w ładowarce z wskaźnikiem naładowania.
    Ja chyba mam jakies wadliwe 400D ze nawet na jednej kresce jeszcze moge spokojnie z kilkadziesiat zdjec zrobic. Jak wychodze na jakas krotka wycieczke (powiedzmy ok 3h) to przy dwoch kreskach nawet dodatkowej baterii nie biore jesli ide bez plecaka. Jak dla mnie wskaznik dziala calkiem dobrze, chociaz to oczywiste ze nie jest niewiadomo jak super miarodajny.

  3. #23
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrDeadhead Zobacz posta
    Ja chyba mam jakies wadliwe 400D ze nawet na jednej kresce jeszcze moge spokojnie z kilkadziesiat zdjec zrobic. Jak wychodze na jakas krotka wycieczke (powiedzmy ok 3h) to przy dwoch kreskach nawet dodatkowej baterii nie biore jesli ide bez plecaka. Jak dla mnie wskaznik dziala calkiem dobrze, chociaz to oczywiste ze nie jest niewiadomo jak super miarodajny.
    No chyba nie jest wadliwe. Twój opis pasuje mi dużo bardziej do tego z czym ja miałem do czynienia. 300D i 40D działają bardzo podobnie to tego co piszesz.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  4. #24
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tigerstyle Zobacz posta
    Co do ładowarki to mówisz o tej ze wskaźnikiem co mruga z różną częstotliwością w celu wskazania poziomu naładowania, czy też masz coś 'ekstra'?
    Ekstra. Hahnel Twin V Pro.

  5. #25
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Ekstra. Hahnel Twin V Pro.
    O no proszę. Nigdy nie spotkałem się z takim cudkiem. Opiszesz może coś więcej, może link jakiś?

    Dzięki
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  6. #26
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Do kupienia tutaj: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/hahnel...-do-canon.html

    Przede wszystkim prócz możliwości ładowania dwóch akumulatorów na raz jest także tester poziomu naładowania. Ma dwa podświetlane wyświetlacze LCD. Czasami sprawdzam dzień przed imprezą, czy trzeba naładować. Baterie ładują się szybciej niż za pomocą standardowej ładowarki. Nie sprawdzałem ile szybciej. Podczas ładowania widać aktualny poziom naładowania.

    Z tego co napisali na pudle ładuje też akumulatory do 30D/20D oraz 5D. Ma wymienną płytkę ze złączami, podobno można dokupić płytki do innych aku. Oprócz standardowego zasilacza 230V jest kabel do zapalniczki samochodowej 12 V.

  7. #27
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    No fajna sprawa muszę przyznać. Za rozsądne pieniądze nawet.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  8. #28
    Coś już napisał Awatar sitek
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    Od razu go wyciągnąłem, ugrzałem w ręce, z powrotem, przełączyłem z af na mf, wyłączyłem co tylko się dało i heja... pociągnął do samego końca zachodu.
    Raz mi "umarł" akumulator, szybkie wyjęcie, kilka razy potarłem o spodnie, żeby się ugrzał i zrobiłem dokładnie 27 zdjęć.(sprawdzałem, bo byłem ciekawy)
    Nieważne jaki masz sprzęt, tylko czy potrafisz go właściwie wykorzystać!
    www.fotografialodz.com

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •