Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Wskaznik stanu naładowania akumulatora.

  1. #11
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    tigerstyle: być może wydaje Ci się to śmieszne, ale czasami trzeba policzyć. Pamiętam, jak byłem nad morzem w zeszłym roku, był piękny zachód słońca i co... i pupa! aku padł. Od razu go wyciągnąłem, ugrzałem w ręce, z powrotem, przełączyłem z af na mf, wyłączyłem co tylko się dało i heja... pociągnął do samego końca zachodu.
    Śmieszne? Nigdy w życiu :-) Grunt to wiedzieć co zrobić, aby wycisnąć jeszcze ciut tego prądu co się ostało. Myślę, że początkujące osoby z właśnie tego typu wskazówek powinny zapamiętać.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    jeżeli jestem na zdjęciach gdzie sytuacja szybko się zmienia i istnieje duże prawdopodobieństwo że ujęcie ucieknie - wtedy jak zacznie migać, wymieniam akumulator na nowy. (moim zdaniem dodatkowy akumulator to konieczność)
    Jeżeli jestem np. przy krajobrazach czy w "nibystudio" wykańczam baterię Robię zdjęcia do momentu aż się aparat wyłączy
    O utratę ostatniego zdjęcia się nie boję ponieważ zdarzało mi się już (nawet przy długich czasach - kilka sekund) że po zrobieniu zdjęcia bateria była wyczerpana i nie dało się włączyć aparatu. Nie wiem jak by to wyglądało gdyby bateria się wyczerpała w trakcie kilkuminutowego naświetlania trzeba spróbować
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekk_ok Zobacz posta
    Nurtuje mnie nadal pytanie - czy komus sie zdarzyl problem z odczytem karty pamieci jak akku padl w momencie gdy trwal na nia zapis danych?
    Nie wiem czy nie ma o tym w instrukcji (mojej 300D) ale wiem zę jeśli zrobimy zdjęcie czyli migawka się otworzy i zamknie a na tyle ma baterii to zapis naspuje pomimo ze aparat się wyłączy i pokazuje pusta bateria - tok jes tna pewno w 300d bo nie raz tak robiłem.

    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    aku padł. Od razu go wyciągnąłem, ugrzałem w ręce, z powrotem, przełączyłem z af na mf, wyłączyłem co tylko się dało i heja... pociągnął do samego końca zachodu.
    Co do tego gryzienia to widziałem już takie cudo z paluszkiem tylko nie pamietam czy alkalicznym czy aku ale kilka razy prubowałem zgniataś stukać itp alkalicznymi paluszkami i nie działało... a gryźć się boje o zęby..
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  4. #14
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nagor Zobacz posta
    Co do tego gryzienia to widziałem już takie cudo z paluszkiem tylko nie pamietam czy alkalicznym czy aku ale kilka razy prubowałem zgniataś stukać itp alkalicznymi paluszkami i nie działało... a gryźć się boje o zęby..
    Ja jestem całkiem przekonany, że da się podgrzać akumulatory, tak aby trochę 'soków' jeszcze wycisnąć. Szczególnie się to sprawdza w warunkach chłodu. Wyciągnąć z zimna, wsadzić w ciepłe miejsce na trochę aby się ogrzały i spróbować jeszcze raz. Z tym, że według mnie jest to metoda wysoce ryzykowna i nie polegałbym na niej.
    Odbiegając od tematu. Uważam, że grip dlatego jest świetnym rozwiązaniem. Nawet jak już tam w nim by padłu akumulatory, to dużo łatwiej jest znaleźć 4 paluszki. W przeciętnym domu nie ma problemu.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  5. #15
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Nie tylko chłodu... W moim przypadku większy wpływ zapewne miała wilgotność powietrza.
    Grip jest świetnym rozwiązaniem, szkoda tylko, że gdy ja kupiłem swój, oryginalny do Canonowski do 300D, nie dostałem koszyczka na baterie.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  6. #16
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    Nie tylko chłodu... W moim przypadku większy wpływ zapewne miała wilgotność powietrza.
    Grip jest świetnym rozwiązaniem, szkoda tylko, że gdy ja kupiłem swój, oryginalny do Canonowski do 300D, nie dostałem koszyczka na baterie.
    O w morde! I nie dało się go dostać w ogóle?
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  7. #17
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Nawet teraz nie mogę znaleźć. Niemniej, zastanawia mnie to, dlaczego do gripa do 300D nie dodawano koszyczka.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  8. #18
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chris_11 Zobacz posta
    Nawet teraz nie mogę znaleźć. Niemniej, zastanawia mnie to, dlaczego do gripa do 300D nie dodawano koszyczka.
    No dziwne. Do 300D nigdy nie kupowałem gripa więc nie wiem. Być może cięcie kosztów? Może tak jakby akcesoria do akcesoriów. Tak czy inaczej straszne sk***stwo według mnie.
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  9. #19
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    W 400D jest tak, że aparat wyłącza się chwilę przed rozładowaniem baterii by móc zapisać zrobione zdjęcie.
    Regulamin pkt 8.

  10. #20
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    W 400D wskaźnik na niewiele się przydaje. Gdy z 3 kresek zejdzie na 2 to nie oznacza w nim że jest 66% naładowania. Przeważnie wtedy mozna wykonać jeszcze kilkanaście zdjęć i aparat padnie. Dlatego przed wyjściem w teren sprawdzam poziom naładowania w ładowarce z wskaźnikiem naładowania.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •