Strona 53 z 224 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 2240

Wątek: Kursy liturgiczne

  1. #521
    Początki nałogu Awatar pawel-foto
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    56
    Posty
    342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terminator Zobacz posta
    Musieliby zrobić jakąś centralną bazę fotografów z ukończonymi kursami - bo w przeciwnym wypadku młodzi będą skazani na fotografa ze swojej parafii (diecezji).
    A myślisz że w Kielcach nie ma? Zostajesz wpisany do kompa i już! Ja kończyłem ponad 10 lat temu i kilka lat temu jak przyszedłem odnowić (30zł/rok ) to ksiądz do mnie, że mnie jeszcze nie ma w kompie i zostałem dopisany. Jak był kurs w którym uczestniczyłem to w kurii kompów nie było!
    1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

  2. #522
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaitsev Zobacz posta
    Poznaniaki już mają swój kartonik. :P
    Taaa, teraz stu pstrykaczy z lustrzankami za 1500 zł z Media Marktu będzie miało licencje Bombowa sprawa ten kurs, można wejść z ulicy i po godzinie jesteś profi...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #523
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    A nie wie ktoś czy nie szykuje się taki kurs w Łodzi? Na stronie archidiecezji niestety żadnej informacji nie ma... Ostatnio byłem na ślubie u znajomych i proboszcz o legitymację nie pytał, ale wolałbym taki papier jednak mieć :] I nie po to żeby po nim zostać profi :P
    Regulamin pkt 8.

  4. #524
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeesoo Zobacz posta
    Nagrywam i fotografuję - nie chciałbym żeby ktoś odebrał tego posta tendencyjnie ;>
    Mam nadzieję, że nie naraz jedno i drugie
    Regulamin pkt 8.

  5. #525
    Coś już napisał Awatar sitek
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djcargo Zobacz posta
    A nie wie ktoś czy nie szykuje się taki kurs w Łodzi? Na stronie archidiecezji niestety żadnej informacji nie ma... Ostatnio byłem na ślubie u znajomych i proboszcz o legitymację nie pytał, ale wolałbym taki papier jednak mieć :] I nie po to żeby po nim zostać profi :P
    Dzwoniłem do kurii, jakoś w listopadzie, ma być dopiero na wiosnę. Straszne ciśnienie się na te kursy zrobiło, a w praktyce wygląda to tak jak napisał Cichy
    Jeszcze trochę, a telefonami będą "profesjonaliści" robić.
    Nieważne jaki masz sprzęt, tylko czy potrafisz go właściwie wykorzystać!
    www.fotografialodz.com

  6. #526
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    ... można wejść z ulicy i po godzinie jesteś profi...
    Dlaczego od razu "profi". Po godzinie takie osoby "z lustrzankami za 1500 zł z Media Marktu" będą wiedziały jak poprawnie zachować się podczas liturgii i tylko tyle. Przecież taki kurs uczy tylko i wyłącznie "spraw porządkowych" a nie techniki fotografowania.
    EOS + Speedlite

  7. #527
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Po godzinie takie osoby "z lustrzankami za 1500 zł z Media Marktu" będą wiedziały jak poprawnie zachować się podczas liturgii i tylko tyle.
    Jasne, podczas całego kursu nie padły kluczowe uwagi, chociażby kiedy nie powinno się podczas mszy fotografować. Jedyne co zapamiętałem z całej ponad godzinnej gadaniny to to, żeby nie wchodzić na prezbiterium oraz żeby zwracać uwagę innnym w kościele, żeby nie robili zdjęć bo nie mają upoważnienia... Ogólnie bzdury, żadnych praktycznych uwag. Najlepsze to to, żeby sobie znaleźć jedno dobre miejsce do fotografowania żeby nie biegać po kościele, "teraz są takie aparaty, że można spokojnie robić zdjęcia z chóru (tam gdzie organy) i wszystko będzie widać". Wielkie LOL.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 14-12-2008 o 23:23
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #528
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cichy, masz rację... Co do frekwencji byłem załamany, liczyłem na max. 20 osób. Ale z drugiej strony myślę, że 1/3 to byli kamerzyści, a z pozostałych zostanie najwyżej 10% tych, którzy potraktują to poważnie. No i jeszcze trzeba się przebić... I tak jak axk powiedział - to w sumie tylko zaświadczenie o ukończeniu kursu (który właściwie był przydługawym kazaniem nt. zachowania w Kościele), a nie umowa na utworzenie monopolu robienia zdjęć w danej parafii...
    Z drugiej strony faktycznie część pomyśli, że są już profoto i zaczną coś nieumiejętnie robić za kasę, ale myślę że niewielu jest takich i szybko się wykruszą...
    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Najlepsze to to, żeby sobie znaleźć jedno dobre miejsce do fotografowania żeby nie biegać po kościele, "teraz są takie aparaty, że można spokojnie robić zdjęcia z chóru (tam gdzie organy) i wszystko będzie widać". Wielkie LOL.
    Taa, pan który siedział koło mnie kulał się z tego ze śmiechu...
    Ostatnio edytowane przez zaitsev ; 14-12-2008 o 23:26

  9. #529
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Solec Kujawski
    Wiek
    52
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jasne, podczas całego kursu nie padły kluczowe uwagi, chociażby kiedy nie powinno się podczas mszy fotografować...
    Bo w wyznaniu rzymskokatolickim nie ma takich momentów - są jedynie "życzenia" księży wynikające z lokalnych przyzwyczjeń i/lub personalnego nastawienia owych księży.
    Ostatnio edytowane przez Don_Pedro_123 ; 15-12-2008 o 01:31
    ---------------
    Don_Pedro_123
    ---------------

  10. #530

    Domyślnie

    Niestety, nie zdołałem być na kursie w Zielonej Górze. Czy ktoś orientuje się gdzie w północno/południowo -zachodniej Polsce w najbliższych miesiącach odbędzie się kurs? (może Wrocław, Szczecin? albo gdzieś indziej?)
    Na pewno z początkiem maja będzie w Legnicy ale to trochę późno..
    Zaczynam się już czuć nieswojo kiedy kolejny raz ktoś pyta się mnie o legitymację. Na szczęście jeszcze nigdy mi nie odmówiono pozwolenia na robienie zdjęć w kościele.. ale wszystko do czasu..

Strona 53 z 224 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •