Strona 2 z 224 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2240

Wątek: Kursy liturgiczne

  1. #11
    Dann
    Guest

    Domyślnie

    W kościele staram się jak najrzadziej stosować lampę, czułści 800-1600 i później redukcja szumów....
    Czytając o "zachowaniu się przed ołtarzem" przypomiały mi się dwie zabawne sytuacje ...
    Pierwsza:
    Stoję spokojnie i staram się nie rzucać w oczy z dwoma korpusami uwieszonymi u szyji... kilka metrów obok mnie stoi staszy facet (jak się póżniej dowiedziałem z jakiejś gazety) z "wypasionym" kompaktem minolty (jakieś Z3 czy coś podobnego)... i w zasadzie wszystko by było OK, gdyby przy zmienianiu ustawień i przeglądaniu zdjęć nie miał ustawionego dzwięku ćwierkających ptaszków. Przez pierwsze 15 minut ślubu co chwila dało się słyczeć: ćwir ćwir ćwir... W końcu w trakcie kazania, na skutek sugestywnej wymiany spojrzeń między nami, czyba wyłączył ten dzwięk...
    Druga:
    Robiłem zdjęcia na ślubie przyjaciół. Od razu ostrzegli mnie żebym w kościele nawet nie próbował podchodzić do ołtarza bo proboszcz jest "ostry", więc posłusznie próbowałem zrobić jakieś zdjęcia z tyłu... W momencie przysięgi zrobiło się zamieszanie i "Młodych" otoczyła grupa rodzinnych fotografów (tak 5-6 osób) ci, którym nie udało stanąć się przy samej Młodej Parze stawali w drugim rzędzie na palcach i unośili swe cyfrowe kompakty jak najwyżej żeby jeszcze "coś" złapać... Nie bardzo miałem ochotę uczestniczyć w tym cyrku więc zosałem na swoim miejscu....
    Jeśli chodzi o moje zachowanie przed ołtarzem, to raczej czyba nie brak mi wyczucia bo przez pół życia byłem ministranem i lektorem (dyplomowanym) i jak widzę co ludzie potrafią robić przed ołarzem to się mi coś dzieje...

  2. #12
    Bywalec Awatar TommyTheCat
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Ostrowiec
    Wiek
    49
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw

    czy są momenty w trakcie mszy św, których nie wolno fotografować?
    - nie, w naszej religii nie ma takich momentów, jednak zawsze ksiądz, z którym przed mszą należy ustalić szczegóły, może nas - ma takie prawo - poinstruować, aby nie robić zdjęć np. w trakcie kazania (bo go to rozprasza) albo w trakcie innych ważnych momentów liturgii. należy się do tego zastosować.
    ukonczylem kurs jakies 10 lat temu w sandomierzu,
    potrzebny byl mi jednak bardziej do wideofilmowania niz foto
    o ile samo zrobienie fotki moze trwac krociutka chwile i byc moze dlatego nie ma o tym mowy w powyzszym cytacie, to nam mowiono o kategorycznym zakazie filmowania podczas "podniesienia"
    podejrzewam ze podczas tej chwili nalezy tez powstrzymac sie od pstrykania, nawet dlatego ze panuje zazwyczaj wtedy absolutna cisza i zeby nikogo nie rozpraszac
    Ostatnio edytowane przez TommyTheCat ; 05-01-2006 o 15:51
    Canon 30D

  3. #13
    Bywalec Awatar feder
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Co do wpadek fotografów w kościele: w czasie ślubu na którym ostatnio byłem, w czasie kazania fotograf przechodził pomiedzy ołtarzem a młodą parą pomylił się - odwrócił się tyłem do ołtarza i przeżegnał się w stronę młodych. Spowodowało to dość duże rozbawienie proboszcza, który rzucił jakąś zabawną uwagę na ten temat przerywając kazanie.
    Kiedyś miałem EOSa 350d z kitem...

  4. #14
    paniania
    Guest

    Domyślnie Kursy liturgiczne

    Wykonuję zdjecia okolicznosciowe (śluby, komunie) i rzeczywiście, pytają o takie zaświadczenia. W Krakowie kurs odbywał się w listopadzie i kosztował 120 zł od osoby (za dwa dni, kiedy księża gadali nam o tym, że podatki trzeba płacić ). Nie dowiedzielismy się nic innego niż to, co jest tematem tego wątku

  5. #15
    szymony
    Guest

    Domyślnie

    O widzę że co kuria, to inny flep i stawka z niego. Czas trwania tego "szkolenia" też różny. W kurii gnieźnieńskiej koszt to 50zł, flep laminowany z facjatą delikwenta. Trwa to dwa spotkania po cirka 2-3 godzinki.

  6. #16
    sv
    Guest

    Domyślnie

    u nas tez 50 zeta.

  7. #17
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    45
    Posty
    448

    Domyślnie

    To gdzie generalnie udać się po takie zezwolenie??
    Do miejscowego Proboszcza??
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  8. #18
    szymony
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaqi
    To gdzie generalnie udać się po takie zezwolenie??
    Do miejscowego Proboszcza??
    Raczej tu:
    http://tinyurl.com/9fxm9

  9. #19
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    45
    Posty
    448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Dzięki

    Po twoim awatarku myślałem ze to bedzie jakis tandetny odnośnik
    Ale trafiłem w 10
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  10. #20
    arekzar
    Guest

    Domyślnie

    Czy wiecie, kiedy jest kolejny kurs, dzieki ktoremu mozna otrzymac potrzebny dokumencik do fotografowania w kosciolach?

Strona 2 z 224 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •