Strona 223 z 224 PierwszyPierwszy ... 123173213221222223224 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 221 do 2 230 z 2240

Wątek: Kursy liturgiczne

  1. #2221
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Ty sie nie pocisz?
    zaczynamy personalne wycieczki?
    no prosze Cie...
    zapytaj jeszcze czy smierdze lub czy na zlecenie przychdze umyty.
    dziekuje ale na tym poziomie nie bede rozmawiał
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #2222
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Sam zszedles na ten poziom swoja pierwsza wypowiedzia.

  3. #2223
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Ja mam takie pytanie... Ile godzin trwa ten kurs? Przeczytałem, że kurs krakowski trwa 2 razy po 3 godziny. I w sumie za bardzo nie widze powody ani do tego by kurs trwał aż 6 godzin, ani powodów nie widzę do tego by się spotykać AŻ DWA RAZy by dostać ten niepotrzebny papier.

    Osobiście fotografowałem dotąd 2 śluby oraz 1 komunię świętą. W obu przypadkach ani nikt tego nie wymagał, ani nawet wcześniej nie zapoznałem się z księdzem.

    Czemu ten kurs trwa aż tak długo?

  4. #2224
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Czemu ten kurs trwa aż tak długo?
    to wie tylko ksiądz, który to prowadzi. ja byłem dawno temu we Wrocławiu, ksiądz gadał z jakąś godzinę, nic ciekawego i nic nowego. więcej czasu spędziło się na odbiorze nikomu niepotrzebną legitymację.
    ebe ebe

  5. #2225
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Ja mam takie pytanie... Ile godzin trwa ten kurs? Przeczytałem, że kurs krakowski trwa 2 razy po 3 godziny. I w sumie za bardzo nie widze powody ani do tego by kurs trwał aż 6 godzin, ani powodów nie widzę do tego by się spotykać AŻ DWA RAZy by dostać ten niepotrzebny papier.

    Osobiście fotografowałem dotąd 2 śluby oraz 1 komunię świętą. W obu przypadkach ani nikt tego nie wymagał, ani nawet wcześniej nie zapoznałem się z księdzem.

    Czemu ten kurs trwa aż tak długo?
    Jeżeli według ciebie papier jest nieptrzebny to po co w ogóle drążysz temat? Nie chcesz to nie idziesz.

  6. #2226
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    to wie tylko ksiądz, który to prowadzi. ja byłem dawno temu we Wrocławiu, ksiądz gadał z jakąś godzinę, nic ciekawego i nic nowego. więcej czasu spędziło się na odbiorze nikomu niepotrzebną legitymację.
    A ja byłem w tym roku i się dowiedziałem wielu ciekawych rzeczy. np. takich, że Twoje nie stosowne zachowanie podczas przysięgi może być podstawą legalnego rozwodu, lub że zgodnie wytycznymi episkopatu tylko jedna osoba poza księdzem ma prawo przebywania i do uwiecznienia zaślubin/ ( poza kościelnym ) i wiele innych ciekawych i nie potrzebnych rzeczy. Wpadamy z butami do czyjejś świątyni i... po co to komu... no nie ? W sumie jak pan od liczników wpada na chatę w uwalonych butach z błocie z fajką w gębie i mówi, że on musi, bo to jego praca... tak dla księdza wygląda fotograf, który wpada mu do kościoła i krzyczy, że on musi bo to jego praca i żadnej legitymacji nie potrzebuje...są pewne standardy, wszędzie!

  7. #2227
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A ja byłem w tym roku i się dowiedziałem wielu ciekawych rzeczy. np. takich, że Twoje nie stosowne zachowanie podczas przysięgi może być podstawą legalnego rozwodu, lub że zgodnie wytycznymi episkopatu tylko jedna osoba poza księdzem ma prawo przebywania i do uwiecznienia zaślubin/ ( poza kościelnym ) i wiele innych ciekawych i nie potrzebnych rzeczy. Wpadamy z butami do czyjejś świątyni i... po co to komu... no nie ? W sumie jak pan od liczników wpada na chatę w uwalonych butach z błocie z fajką w gębie i mówi, że on musi, bo to jego praca... tak dla księdza wygląda fotograf, który wpada mu do kościoła i krzyczy, że on musi bo to jego praca i żadnej legitymacji nie potrzebuje...są pewne standardy, wszędzie!
    o co Ci chodzi? po co ten atak? masz nierówno pod sufitem? nie wiem jak Ty, ale ja na ślubach uwalonych butów nie miałem

    stwierdziłem, że JA na kursie się niczego nowego nie dowiedziałem, czego bym nie wiedział wcześniej, np. zasięgając researchu w necie i rozmawiając wcześniej ze znajomym księdzem. co nie oznacza, że jakiś noob, co nigdy w kościele nie był i nie potrafi się dostosować do momentu, nie dowie się czegoś nowego. wszystko jest względne. księża też idą na ustępstwa i sami się nie trzymają "wytycznych episkopatu". Byłem kiedyś jako gość na ślubie, gdzie kamerun rozstawił sobie światło, co było niezgodne z tymi "wytycznymi". z drugiej strony są młoty, które wchodzą na bezczela do prezbiterium, bo chcą lepsze foty robić xd
    ebe ebe

  8. #2228
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeżeli według ciebie papier jest nieptrzebny to po co w ogóle drążysz temat? Nie chcesz to nie idziesz.
    Tak, papier jest niepotrzebny co UDOWODNIŁEM pisząc w swojej wiadomości.
    Po co drążę temat i pytam? Po to, że nikt nie zabrania mi tutaj o coś pytać.



    mi episkopatu tylko jedna osoba poza księdzem ma prawo przebywania i do uwiecznienia zaślubin/ ( poza kościelnym ) i wiele inn
    Że co takiego? Napisałes, że ksiądz i ty może fotografować? Really? Serio? I co to właściwie ma znaczyć, ze ksiądz i ty możesz fotografować w kościele? Ksiądz zamierza nam w tym pomagać że tak mówi?
    Nie, fotograf ślubny nie jest powodem żadnego rozwodu.
    Właśnie dlatego Was pytam o to co na tym kursie właściwie się dzieje
    Ostatnio edytowane przez NieOstrzy ; 28-07-2019 o 22:50

  9. #2229
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Że co takiego? Napisałes, że ksiądz i ty może fotografować? Really? Serio? I co to właściwie ma znaczyć, ze ksiądz i ty możesz fotografować w kościele? Ksiądz zamierza nam w tym pomagać że tak mówi?
    Nie, fotograf ślubny nie jest powodem żadnego rozwodu.
    Właśnie dlatego Was pytam o to co na tym kursie właściwie się dzieje
    Ale że co? Zabraniasz księżom i episkopatowi wyznaczania zasad które im odpowiadają? Bądźmy poważni ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #2230
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Kursy liturgiczne

    Zasady są PO COŚ. I dobrze jest jeśli one mają sens.

Strona 223 z 224 PierwszyPierwszy ... 123173213221222223224 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •