Strona 174 z 224 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 731 do 1 740 z 2240

Wątek: Kursy liturgiczne

  1. #1731
    Dopiero zaczyna Awatar Flar
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ElPaul Zobacz posta
    I dodała, ze jest ogromne zainteresowanie tematem w związku z czym planują uczynić limitowaną ilość miejsc.Amen.
    W ubiegłym roku kolega który był mówił że było ponad 500 osób w Katowicach
    ______________
    Pozdrawiam - Piotrek

  2. #1732

    Domyślnie

    W Łodzi kurs będzie 19 marca, jest limit miejsc (120). Z Częstochowy chyba dość blisko.
    Dość obszerna informacja na ten temat: http://archidiecezja.lodz.pl/?news_i...11f9a581025c35

  3. #1733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yrek Zobacz posta
    W Gdyni końcówka lutego lub początek marca ale konkretnej daty jeszcze brak.
    Dziękuję bardzo
    Jeżeli byłoby wiadomo kiedy dokładnie to bardzo proszę o podanie daty

  4. #1734
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    12

    Domyślnie może kogoś zainteresuje

    Lublin:

    Najbliższy kurs przewidziany jest dniach 8-9 kwietnia 2011 r. (piątek 17.00-20.00 - sobota 9.00-13.00).
    Termin składania podań mija 31 marca 2011

    \

  5. #1735
    Coś już napisał Awatar nilhi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    99

    Domyślnie

    A ja mam jedną, bardzo konkretną poradę dla fotografów - katolików (i tych, którzy potrafią i chcą uszanować zwyczaje nie czując, że swoją inną religię - lub ateizm wystawiają na szwank).

    Wchodząc do zakrystii aby spotkać się z księdzem należy głośno i wyraźnie powiedzieć w ramach powitania: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus".

    Gwarantuję Wam, że z miejsca rozwiąże to mniej więcej 80% wszelkich potencjalnych trudności...

  6. #1736
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Trochę dziwne żeby ateiści, buddyści, żydzi czy wyznawcy innych niechrześcijańskich religii chwalili Jezusa Chrystusa. Za to dla fotografa katolika to chyba oczywiste.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  7. #1737
    Coś już napisał Awatar nilhi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    99

    Domyślnie

    Dlatego piszę, że jeśli chodzi o niewierzących, to tylko ich wybór. Ja w Afryce nie mam problemu z wplataniem w zdanie "inszallah" w rozmowie z lokalsami, choć nie jestem wyznawczynią Allaha.

    A co do katolików - zdziwiłbyś się.
    W mniej więcej 1 na 3 przypadki po takim powitaniu słyszę: "O, nareszcie porządny fotograf". I współpraca idzie świetnie, łącznie z małymi ustępstwami od lokalnego zwyczaju.

    Nie chcesz, nie korzystaj. To tylko porada.

  8. #1738
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Udawanie katolika nie ma nic wspólnego z szanowaniem zwyczajów IMHO.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  9. #1739
    Coś już napisał Awatar nilhi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    99

    Domyślnie

    A kto Ci karze udawać?
    Ta dyskusja traci sens :-D
    Ja tylko mogę powiedzieć, że w moim przypadku - (katolika-fotografa) jest to mała rzecz, która daje duży efekt.
    I tyle.

  10. #1740
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    A ja tylko chciałem powiedzieć że w przypadku fotografa niekatolika może być to znacznie większa rzecz niż Ci się wydaje. Swoją drogą, rada żeby z księdzem przywitać się tak jak należy się witać z księdzem (o ile jest się katolikiem) jest z tych dość oczywistych. Jakoś nie zauważyłem żeby księża skakali pod sufit z radości czy głaskali mnie po głowie jak witam się z nimi przyjętą formułą. Żadnej specjalnej reakcji nie widzę, człowiek który słyszy to pewnie kilkadziesiąt razy dziennie może nie zwracać uwagi
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

Strona 174 z 224 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •