Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: ogólna rekomendacja sprzętu za określoną kwotę

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    To fakt ale idac tym tropem myslenia praktycznie kazdy zakup jest obarczony prawdopodobienstwem pojawienia sie w czasie uzytkowania wiekszych wymagan. Nawet majacy doswiadczenie w fotografii nie sa w stanie kupic raz sprzetu i nic juz w nim nie zmieniac. Bo okaze sie ze 70-200 za krotki i trzeba wejsc w 400 5.6 L, 17-40 za waski wiec 10-22 itd. Przedstawiony przeze mnie zestaw moim zdaniem jest najlepszym kompromisem zapewniajacym szeroki kat, tele i makro. Specjalizacja w kazdym z tych elementow wymagac bedzie dodatkowych nakladow.

    No moze oprocz TS-E bo tego nikt normalny fotografujac architekture do cyfry nie kupi.

  2. #12
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wkryst
    Poza tym sam mam mętlik w głowie jeśli chodzi o 20D i ostrość - sami wiecie o czym mówię.
    Ja tez nie wiem 8)

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar Wkryst
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKane
    To fakt ale idac tym tropem myslenia praktycznie kazdy zakup jest obarczony prawdopodobienstwem pojawienia sie w czasie uzytkowania wiekszych wymagan. Nawet majacy doswiadczenie w fotografii nie sa w stanie kupic raz sprzetu i nic juz w nim nie zmieniac. Bo okaze sie ze 70-200 za krotki i trzeba wejsc w 400 5.6 L, 17-40 za waski wiec 10-22 itd. Przedstawiony przeze mnie zestaw moim zdaniem jest najlepszym kompromisem zapewniajacym szeroki kat, tele i makro. Specjalizacja w kazdym z tych elementow wymagac bedzie dodatkowych nakladow.

    No moze oprocz TS-E bo tego nikt normalny fotografujac architekture do cyfry nie kupi.
    A tutaj mnie zaintrygowałeś. Dleczego "nikt" normalny nie kupi TS-E do cyfry ?

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar Wkryst
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Ja tez nie wiem 8)
    Panowie (i ewentualnie panie), spokojnie ! Nie zamierzam tu wywołać dyskusji, która juz się na forum toczyła. Utnijmy tę kwestię

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wkryst
    A tutaj mnie zaintrygowałeś. Dleczego "nikt" normalny nie kupi TS-E do cyfry ?
    Z prostej przyczyny ... najszerszy TS-E ma 24 mm co po cropie daje kat widzenia odpowiadajacy prawie 40 mm (oczywiscie mowie o cyfrach z cropem 1.6 full frame to nie dotyczy). Szlag trafia wiec szeroki kat o ktory w tym obiektywie chodzilo co bardzo utrudnia skuteczne fotografowanie architektury.
    Wyjatkowo w tym wypadku mozna fotografowac obiekty stojace w duzym oddaleniu od innych bo mozna sie wystarczajaco daleko cofnac wiec na sile jeszcze sie przyda.
    No ale kto kupi TS-E 45 mm ktore po przeliczeniu ma 72 mm ? To juz niemalze obiektyw portretowy

    A warto sobie zdawac sprawe ze kazdy z nich stoi 1100$. Duzo lepiej i taniej wychodzi fotografowanie zwyklym szerokokatnym obiektywem (powiedzmy Sigma 20 mm 1.8 ) i poprawki w PS'ie.

    Ja glownie zajmuje sie fotografowaniem architektury i po paru latach uwazam ze naprawde konia z rzedem temu kto da sobie rade w ktorymkolwiek miescie z obiektywem 24 mm gdy czesto przy kicie jest ciasno.

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar Wkryst
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKane
    Z prostej przyczyny ... najszerszy TS-E ma 24 mm co po cropie daje kat widzenia odpowiadajacy prawie 40 mm (oczywiscie mowie o cyfrach z cropem 1.6 full frame to nie dotyczy). Szlag trafia wiec szeroki kat o ktory w tym obiektywie chodzilo co bardzo utrudnia skuteczne fotografowanie architektury.
    Wyjatkowo w tym wypadku mozna fotografowac obiekty stojace w duzym oddaleniu od innych bo mozna sie wystarczajaco daleko cofnac wiec na sile jeszcze sie przyda.
    No ale kto kupi TS-E 45 mm ktore po przeliczeniu ma 72 mm ? To juz niemalze obiektyw portretowy

    A warto sobie zdawac sprawe ze kazdy z nich stoi 1100$. Duzo lepiej i taniej wychodzi fotografowanie zwyklym szerokokatnym obiektywem (powiedzmy Sigma 20 mm 1.8 ) i poprawki w PS'ie.

    Ja glownie zajmuje sie fotografowaniem architektury i po paru latach uwazam ze naprawde konia z rzedem temu kto da sobie rade w ktorymkolwiek miescie z obiektywem 24 mm gdy czesto przy kicie jest ciasno.
    No tak, racja. Ale przeciez są TS-E'y nawet i o dłuższych ogniskowych. Czyli rozumiem, że do "specjalnych" zastosowań.
    Dzięki za wyjaśnienie.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    TS-E 90 mm nie uzywany jest do fotografowania architektury. 45 mm tez wlasciwie nie. To sa szkla do zadan specjalnych w stylu fotografia reklamowa (szklo, bizuteria i inne bibeloty)

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    A ja do pierwszej odpowiedzi bym dodał jeszcze 50/1.8 (co przy ogólnej kwocie 5000 zielonych będzie niczym ), coby zobaczył jak działa mała GO. A nuż się w niej zakocha?
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  9. #19

    Domyślnie

    A ja na jego miejscu bym wziął:
    Body: Canon 20D
    Optyka:
    EF-s 10-22 f/3,5-4,5 - do widoczków
    EF 50mm f/1,4 oraz EF 85mm f/1,8 - do portrecików
    EF 17-40mm f/4 jako spacer-zoom
    EF 70-200mm f/2,8 (z IS lub bez)
    Cosik czarnego + [EF20 f/2,8] + EF28 f/2,8+ EF50 f/1,8+ EF100 f2,0

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar Wkryst
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    33

    Domyślnie

    Pojawił się następny konkret... cytuję... "a coś dobrego do makro ?"

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •