Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [LemonR] Afganistan-ludzie

  1. #11
    Bywalec Awatar fyrste
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    46
    Posty
    177

    Domyślnie

    3 mocna... zdjęcia ciekawe, chętnie bym tam pojechał...
    Canon 855D + 8-200mm f4

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fyrste Zobacz posta
    chętnie bym tam pojechał...
    Chętnie bym tam nie pojechał tam chyba wojna jest...
    Mordo Ty moja !

  3. #13
    Początki nałogu Awatar kjoanna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Galway
    Posty
    494

    Domyślnie

    Nr 3 to spojrzenie dziecka po prawej...

  4. #14
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    Szczerze przyznam, że temat jak dla mnie nieciekawy...tak myślałam. Otworzyłam tęgalerię tylko dla zobaczenia czegoś nowego i wydłubania jakichś informacji dla siebie...ALE....zmieniłam zdanie Jestem pod wrażeniem!

    3 świetna!
    2 wykadrowałabym z tego dwa oddzielne zdjęcia. Dziewczynka po lewo...rewelacyjy portret...dwie dziewczynki z prawej. Gdy są w razem to jakos mi się gryzie ta radość środkowej dziewczynki z lękiem i skryciem dziewczynki po lewej.
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LemonR Zobacz posta
    Powoli nadchodzi koniec mojego pobytu w Afganistanie. Niewątpliwie jest tu wiele tematów do fotografowania. Poniżej zamieszczam kilka, moim zdaniem najciekawszych zdjęć jakie zrobiłem. Jeżeli kogoś zainteresują zapraszam na stronę, gdzie jest ich więcej.
    Znakomite zdjecia, dużo lepsze o od wielu jakie widziałem. Jest w nich specyficzna atmosfera, a udało ci sie ja stworzyć nie przez sfotografowanie kogos zabitego, sytuacji tuż po wybuchu itp. - takich zdjęć jest pełno.
    U ciebie wojny prawie nie ma, a jednak jest wszechobecna.

    Gratulacje, swnw.

  6. #16
    Bywalec Awatar LemonR
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    234

    Domyślnie

    Dziękuję za wszelkie opinie. Dodało mi to trochę zachęty, bo jeszcze czeka mnie kilka wyjazdów przed powrotem do domu a już łapałem "fotograficznego doła".
    Wojny w pełnym tego słowa znaczeniu tu nie ma a szkoda bo wygralibyśmy ją w dwa tygodnie. Jest za to partyzantka, reżim talibów. Najbiedniejsze są dzieci, bo niby co zawiniły. Ludzie są między młotem a kowadłem. Z jednej strony otrzymują pomoc od wojsk i są zachęcani do współpracy z drugiej zaś zastraszani przez talibów. Talibowie grożą śmiercią za współpracę z wojskiem, nakładają godziny policyjne, wysokie podatki na każde posiadane dziecko. Większości rodzin na to nie stać wówczas dzieci są zabierane i wykorzystywane do zamachów samobójczych.
    Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie swoje dziecko w roli samobójcy?
    pozdrawiam

    Czasem chciałoby się modlić o istnienie Boga.
    Stanisław Jerzy Lec
    Ostatnio edytowane przez LemonR ; 09-04-2008 o 09:57

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LemonR Zobacz posta
    Najbiedniejsze są dzieci, bo niby co zawiniły.
    Kiedy oglądałem Twoje zdjęcia z Afganistanu, moja uwagę przykuło zdjęcie nr 23, przedstawiające przestraszoną, samotną dziewczynkę z jakimś kawałkiem papieru w ręku. Mam córkę w podobnym wieku. Muszę przyznać, że choć jestem dojrzałym, bezdusznym facetem, to kiedy patrzyłem na to zdjęcie i widziałem to bezradne dziecko, w moich oczach zrobiło sie mokro. Oczami wyobraźni widziałem tam własne dziecko. Taki poruszony nie byłem bardzo dawno temu.

    Twoje fotografie potrafią wywoływać wzruszenie a to chyba najlepszy wyznacznik doskonałości w reportażu.

    Mikołaj
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LemonR Zobacz posta
    a już łapałem "fotograficznego doła".
    - W kontekście tematyki, to tragikomiczne a przedstawionych fotografii - niedorzeczne! ;-)
    Wojny w pełnym tego słowa znaczeniu tu nie ma a szkoda bo wygralibyśmy ją w dwa tygodnie.
    - A trzeba coś wygrać?
    Może napiszesz prawdę, o co tam chodzi? Jaki jest właściwie zasadniczy i realny cel militarny? Czy próbowałeś się może postawić w roli innych stron konfliktu? Do jakich wniosków można dojść w takiej "empatii"? Czujesz się tam niezbędny (oczywiście nie jako jednostka tylko przedstawiciel "aliantów")? Na ile niezależne są strony konfliktu? Czy sądzisz, że tzw. "opinia śwatowa" jest o konflikcie rzetelnie informowana?

    Tylko nie pisz już proszę o dzieciach (wiem, że są na zdjęciach), bo obraz staje się nieostry (z wszelkimi dwuznacznościami). Wiem też, że cenzurują - to może jakiaś analogia do polskiej historii? ;-)

    Pytania niefotograficzne, ale twarze dzieci zmuszają...
    Ostatnio edytowane przez ewg ; 10-04-2008 o 21:22
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  9. #19
    Bywalec Awatar LemonR
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    - W kontekście tematyki, to tragikomiczne a przedstawionych fotografii - niedorzeczne! ;-)
    Ale, że co jest niedorzeczne, że piszę to co myślę? To nie mnie mają wzruszać te zdjęcia tylko odbiorcę. Ja już jestem znieczulony. Kto by nie był po sześciu miesiącach. Patrząc na ostatnie zdjęcia odnoszę wrażenia mam już takich sto albo i więcej.

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    - A trzeba coś wygrać?
    Może napiszesz prawdę, o co tam chodzi? Jaki jest właściwie zasadniczy i realny cel militarny?
    Google twoim przyjacielem jest http://www.isaf.wp.mil.pl/isaf.html

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    Czy próbowałeś...
    Pytania niefotograficzne, ale twarze dzieci zmuszają...
    No właśnie wolę aby zdjęcia przemawiały. Słowem mam niewiele do powiedzenia poza pozdrowieniami dla wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez LemonR ; 11-04-2008 o 15:57

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •