Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: problem z ustawieniem parametrów

  1. #11
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yooreck
    Nie do końca. Aparat w trybie Av z włączoną lampą pokaże Ci czas krótszy niż jakbyś lampę wyłączył...
    A to juz tylko zalezy od typu aparatu i od ustawien jakie sobie zrobisz w customach

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    67

    Domyślnie

    Wciaz się nie moge przystosować, że Wy w większosci wypowiedzi poprzez domniemanie macie na myśli sprzęt cyfrowy. W analogach (EOS 300, 33..) nie ma tego typu ustawień zmieniających działanie Av. W 33 jego funkcje dotyczą innych elementów, stąd moje stwierdzenie, ż ejednak Av wykrywa lampe i błysk traktuje jako doświetlający.

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG
    A to juz tylko zalezy od typu aparatu i od ustawien jakie sobie zrobisz w customach
    Dokladnie jak wyzej. Moje 10D i 20D wskazuja w Av zawsze takie same nastawy niezaleznie czy podlacze lampe czy nie .

  4. #14
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yooreck
    W analogach (EOS 300, 33..) nie ma tego typu ustawień zmieniających działanie Av....
    Jestes tego na 100% pewny jesli chodzi o EOS30/33???
    Do mojej 30-tki mam teraz jakies 3000km i nie moge sprawdzic ale bylem przekonany ze jednak mozna to ustawic, tzn wybrac czy po podlaczeniu lampy czas jest od razu ustawiany na czas synchro, czy tez jest dobierany normalnie jak dla zwyklego Av

  5. #15
    fikusny
    Guest

    Domyślnie

    Aż wziąłem do ręki mojego EOSa 50e i sprawdziłem parametry przy Av z lampą wbudowaną i bez... i oba były takie same... ale pamietam że kiedyć jak robiłem w półmroku zdięcia z lampą wbudowana to przy Av robił z czasu 1/15 -> 1/30 i wtedy mnie to zastanawiało... bo oświetlenie się nie zmieniało...

    POZDRAWIAM !!!

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fikusny
    Aż wziąłem do ręki mojego EOSa 50e i sprawdziłem parametry przy Av z lampą wbudowaną i bez... i oba były takie same... ale pamietam że kiedyć jak robiłem w półmroku zdięcia z lampą wbudowana to przy Av robił z czasu 1/15 -> 1/30 i wtedy mnie to zastanawiało... bo oświetlenie się nie zmieniało...

    POZDRAWIAM !!!
    a to nie jest tak, że czas z synchro ustawia się dopiero jak lampa jest naładowana. czyli przestoje ładowania flesza lampy mogą wskazywać czas normalnego Av a nie np. 1/250sek. mam tak i w 300D i 20D jak już trochę wyczerpie akumulatory w 550EX. w analogu niestety nie sprawdzę :-) bo nie mam.
    gra i buczy bebop

  7. #17
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    bebop - zobacz w 20d na Custom Function 3

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    67

    Domyślnie

    Odpowiadając: tak, jestem pewny. W 33 ustawiasz np. to czy błysk ma byćna pierwsza czy drugą kurtynę czy ewentualne świecenie czerwonej lampy bez wyzwolenia błysku.

    Co do tego, że 10D i 20D pokazują to samo to uważam to za wadę. Aparat powinien dobierać siłę błysku i czas naświetlania do danej sceny, a nie ładować to samo niezaleznie od tego czy lampa jest czy też nie.
    Pewnie w cyfrze ma to znaczenie żadne, gdyż mozna sobie to skorygować podglądając efekt na monitorze, w analogu takiego komfortu nie ma.

  9. #19
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yooreck
    Co do tego, że 10D i 20D pokazują to samo to uważam to za wadę. Aparat powinien dobierać siłę błysku i czas naświetlania do danej sceny .
    No ale wlasnie tak robi, chyba ze nie do konca Cie zrozumialem

    a nie ładować to samo niezaleznie od tego czy lampa jest czy też nie
    No tu algorytmy naswietlania i doboru swiatla zastanego do lampy sa pokazane na wykresie w instrukcji

    Pewnie w cyfrze ma to znaczenie żadne, gdyż mozna sobie to skorygować podglądając efekt na monitorze, w analogu takiego komfortu nie ma.
    Najlepiej zalozyc ze i w cyfrze i w analogu ma takie samo znaczenie, nie zawsze zdjecie mozna powtorzyc a ogladanie na monitorku hmm... nie wypowiem sie bo jeszcze narusze tabu

  10. #20
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yooreck
    Odpowiadając: tak, jestem pewny. W 33 ustawiasz np. to czy błysk ma byćna pierwsza czy drugą kurtynę czy ewentualne świecenie czerwonej lampy bez wyzwolenia błysku.
    Napisz jaka masz lampe, moze faktycznie sa to mozliwosci ustawien oferowane przez lampe we wspolpracy z body (ja uzywam 550EX)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •