Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [Olszewski] zwierząt trochę...

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie [Olszewski] ...

    Od autora

    No cóż... Jestem pierwszym, który kładzie głowę pod topór.
    Fotografując makro przez jakiś okres czasu nauczyłem się jednej rzeczy. W makrofotografii najważniejsza jest kompozycja. To właśnie ona czyni zdjęcie unikatowym, wyróżniającym się na tle innych. Bez niej zdjęcie jest monotonne i podobne do kilkuset innych, które możemy podziwiać w galeriach. Nie twierdzę, że zdjęcia, które możecie drodzy Użytkownicy obejrzeć poniżej są doskonałe kompozycyjnie, jednak starałem się...

    O technice kilka słów

    Wszystkie trzy z poniżej zaprezentowanych fotografii zostały wykonane za pomocą lustrzanki cyfrowej: Canon EOS 350D. Obiektywów używałem różnych. Zdjęcie przedstawiające trzy tulipany po przekątnej zostało wykonane za pomocą KIT'a (18-55mm f/3.5-5.6) z soczewką makro +2d, lilia oraz chaber zostały wykonane przy użyciu Sigmy 70-300 f/4-5.6 APO DG Macro. Wszystkie fotografie makro zostały wykonane na statywie.
    Chcąc uzyskać takie efekty jakie można zobaczyć poniżej stosowałem różne czasy naświetlania i różne przysłony. Ciężko jest dać uniwersalną receptę na dobre zdjęcie makro, jak i chyba na każde zdjęcie innej kategorii, gdyż każda sytuacja jest inna. Osobiście na fotografii przedstawiającej chaber zależało mi na oddaniu intensywności kolorów oraz dobraniu pewnego hm... nazwijmy to bałaganu w kadrze, na fotografii lilii na małej głębi ostrości, natomiast na fotografii tulipanów na unikalnej kompozycji - podobnej wielce do kompozycji fotografii przedstawiającej chaber.

    trochę o prawie...

    Nie zezwalam na wykorzystywanie utworu fotograficznego w celach niekomercyjnych i komercyjnych bez mojej pisemnej zgody.
    Wykorzystywanie utworu fotograficznego bez wiedzy i zgody podmiotu uprawnionego za pomocą pisemnej zgody autora stanowi naruszenie autorskich praw majątkowych (art. 17 i art. 79 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Brak oznaczenia osoby autora publikowanego zdjęcia stanowi naruszenie osobistych praw autorskich twórcy (art. 16 i art. 78 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. Ust. Nr 24 poz. 83).




    Ostatnio edytowane przez Olszewski ; 01-03-2008 o 21:29
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  2. #2
    Administrator Awatar hazan
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Ps. Czy mógł byś nadawać swoim postom jakieś sensowne tematy
    dzięki za zrozumienie.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    To jak pod topór to pod topór

    1. Odnośnie opisu - jakiś taki długi
    2. W opisie piszesz że to makro - jak na mój gust to w tych trzech zdjęciach jest za mało makro w makro - a w sumie chyba go nie ma.. nie wiem jaką masz skalę odwzorowania na tych zdjęciach ale raczej do makro bym tego nie zaliczył - do przyrody owszem..

    Ogólnie zdjęcia są fajne, przyjemne w odbiorze - kolorystyka ładna.. ale
    na 1 i 3 trochę tło jest nie bardzo - tzn. powinno być bardziej czyste - bez jakiś tam krzaków, i wg mnie w makro GO powinna być większa - tak żeby ostro i ze szczegółami wyszedł fotografowany obiekt (jakiś detal, robal czy inny kwiatek)
    I ogólna uwaga :
    jak napisał hazan - tytuł jest bez sensu - o ile pamiętam ustalone było tytułowanie tak jak w galeriach użytkowników czyli nick w nawiasie kwadratowym np. "[olszewski] - moje makro - jestem pierwszy" zamiast "..."

    Pozdrawiam
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    zgadzam się z przedmówcą to nie makro tylko closeup ...

    dlamnie jedynie 1 przedstawia walory kompozycyjno kolorystyczne intrygujący niebieski bokeh ...

    2 totalna kicha z tulipanami w roli głównej typowy gniot z bardzo podkręconym kolorem.

    a juz wstawka o arcycennych zasobach fotograficznych i ich ochronie jest na poziomie megalonmani

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popmart Zobacz posta
    a juz wstawka o arcycennych zasobach fotograficznych i ich ochronie jest na poziomie megalonmani
    Tez odnioslem takie wrazenie
    LOL

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popmart Zobacz posta
    a juz wstawka o arcycennych zasobach fotograficznych i ich ochronie jest na poziomie megalonmani
    Przejrzyj posty autora w wątkach o sklepach, gwarancji, prawie autorskim, ochronie wizerunku a zrozumiesz że to takie zboczenie zawodowe.

    A na temat rónież uważam że do makro to tym zdjęciom daleko. Przejrzyj np zdjęcia użytkownika Saurus ( http://www.saurus.net.pl/ ) jako niezły przykład skali odwzorowania klasy makro.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Krakow
    Posty
    276

    Domyślnie

    [QUOTE=Olszewski;436222]
    Od autora

    ...
    Nie zezwalam na wykorzystywanie utworu fotograficznego w celach niekomercyjnych i komercyjnych bez mojej pisemnej zgody.
    Wykorzystywanie utworu fotograficznego bez wiedzy i zgody podmiotu uprawnionego za pomocą pisemnej zgody autora stanowi naruszenie autorskich praw majątkowych (art. 17 i art. 79 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Brak oznaczenia osoby autora publikowanego zdjęcia stanowi naruszenie osobistych praw autorskich twórcy (art. 16 i art. 78 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. Ust. Nr 24 poz. 83).

    ...
    ..
    QUOTE]

    szkoda ... już miałem wykraść to niepowtarzalne dzieło sztuki ..

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Coś mi się zdaje, że przywołane artykuły obowiązują nawet jak się ich nie przywołuje, hę? ;-)

    Co do tytułu, to (nienadużywany) ma niewątpliwą wartość reklamową! Najlepszy dowód że tu zaglądneliśmy.

    Kolorki ładne. Kompozycja w fotografii z premedytacją jest ważna zawsze.
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  9. #9

    Domyślnie

    To, że to nie jest macro to juz napisano. Niestety kompozycyjnie tez to kuleje. Za dużo szczegółów w drugim planie rozprasza. Musisz popracowac nad kompozycją.

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    może makro to nie jest ale jako fotka przyrody to wszystkie bardzo przyjemne

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •