Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 124

Wątek: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

  1. #1
    plodz1
    Guest

    Domyślnie Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

    Witam.
    Przeszukałem forum ale nie do końca uzyskałem wszystkie informacje wiec zapytuje i proszę o porady tych którzy korzystali już serwisu w Berlinie.

    W tym tygodniu wybieram sie do Berlina i chciałbym przy okazji skalibrować backfocus w 24-70L z puszką 5D. Nie chcę tego robić na Żytniej.

    1. pierwsze pytanie to który to serwis. Czy ten:
    Rüdiger Maerz GmbH
    Kurfürstendamm 102
    10711 Berlin

    2. drugie pytanie do tych którzy korzystali już serwisu w Berlinie - jak szybko mogą to ustawić, jakie są terminy itp.

    Będę tam 2 dni i chciałbym w tym czasie to załatwić. Ktoś wie jakie ceny za kalibrowanie?

    Pozdrawiam i dziękuję za info
    Plodz1

  2. #2
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Witaj!

    1.Tak to ten servis, najpierw wchodzimy do sekretariatu na dole po dokumenty dotyczące usterki naprawy, koniecznie napisz i meila z opisem problemu i podaj w jaki dzień podjedziesz! Następnie w wejscie obok i windą na 3 piętro tam przekazujesz do miłej Pani karteczke z opisem problemu itp ( włada dobrze po Angielsku )
    Technik w servisie najcześciej jest od około godziny 16 ale jest dobry i szybko się uwija więc na 17 powienienes mieć sprzęt do odbioru
    A usługa kalibrowania AF w zoomie to chyba 70 euro ale głowy nie dam jeśli masz gwarancje to ją zabierz wówczas będzie za friko.
    Tak ogólnie to atmosfera jest tam bardzo miła, kazdy mówi hello haj itp całość przy uśmiechach a co najważniejsze duża solidność i umiejętność wysłuchania problemu, a nie stwianie użytkownika z góry na skreślonej pozycji " jam jest servisant i wiem lepiej co jest dobrze a co zle ).

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez towersivy ; 25-03-2008 o 17:43

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    To,że się uśmiechają nie przekonuje mnie do serwisu,bo skąd wiadomo,że uśmiechem nie nadrabiają cienkiej jakości?Serwis otwarty od 16 czy to jakaś kpina?Poza tym 70 euro to chyba dosyć drogo? Towersivy a jak u Nich z jakością usług, zwłaszcza jeśli chodzi o regulacje,i czyszczenie matryc?Jaką dają gwarancje na swoje usługi?I czy ktoś po ich regulacji sprawdzał af czy nie ma ff/bf?Jestem ciekawy opini bo sporo osób pisze tu na forum,że wyśle tam sprzęt ale nikt się nie chwali efektami-czekam

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GOOFY Zobacz posta
    To,że się uśmiechają nie przekonuje mnie do serwisu,bo skąd wiadomo,że uśmiechem nie nadrabiają cienkiej jakości?Serwis otwarty od 16 czy to jakaś kpina?Poza tym 70 euro to chyba dosyć drogo? Towersivy a jak u Nich z jakością usług, zwłaszcza jeśli chodzi o regulacje,i czyszczenie matryc?Jaką dają gwarancje na swoje usługi?I czy ktoś po ich regulacji sprawdzał af czy nie ma ff/bf?Jestem ciekawy opini bo sporo osób pisze tu na forum,że wyśle tam sprzęt ale nikt się nie chwali efektami-czekam
    Przecież napisał..:

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    Tak ogólnie to atmosfera jest tam bardzo miła, kazdy mówi hello haj itp całość przy uśmiechach a co najważniejsze duża solidność i umiejętność wysłuchania problemu, a nie stwianie użytkownika z góry na skreślonej pozycji " jam jest servisant i wiem lepiej co jest dobrze a co zle ).
    Jeden ze znajomych mówił mi kiedyś coś bardzo podobnego.. do tego stopnia że wysyłał kurierem sprzęt do nich z polski - bo na Żytniej.. wiadomo zresztą co na Żytniej...
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jak dla mnie za mało napisał...umiejętność wysłuchania.a zrobić też potrafią?Jak dla mnie to za mało,żebym wybrał serwis w Niemczech,wciąż czekam na jakieś inne opinie,czytałem tu kilkukrotnie wypowiedzi,że wysyłam do berlina lub zawiozę do berlina,chciałbym poznać opinie Tych ludzi,opinia znajomego który gdzieś słyszał czy robił też jest mało przekonująca,fajnie gdyby okazało się,że jest nadzieja na dobry serwis i pewną naprawę

  6. #6
    Uzależniony Awatar Riccardo
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    691

    Domyślnie

    Bardzo ciezko sie czyta to co piszesz...
    Pozdrawiam
    Riccardo
    --
    Fuji & Ricoh

  7. #7
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    1.Sprzetu sie tam nie wysyła, trzeba go dowiesc i odebrać.
    2.Są solidni i potrafia słuchać klienta/użytkownia = dostsować się do jego uwag.

    Byłem tam kilkukrotnie, justowanie, czyszczenie i drobne naprawy zrobią od ręki ale trzeba wczesniej napisac opisać problem i umówić się na konkretny dzień.

    Pzdr.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Gostyn
    Wiek
    48
    Posty
    58

    Domyślnie

    serwis pierwsza klasa ostatnio zawiezlismy do nich razem z kumplem swoje 5d i obiektywy od nich sprzet zostawiony rano potem wycieczka do zoo ok 15 telefon ze sprzet goowy do odbioru czyszczenie kalibracja BF/FF .
    w tej chwili jest idealnie. wszystko bezplatnie w ramach gwarancji.
    oczywiscie wczesniej umowilismy sie na wizyte
    a i jeszcze jedno 50/1.4 sostala u nich bo okazalo sie ze nie daje sie skalibrowac jakies uszkodzenie af i wyslali ja do serwisu centralnego
    niestety nie chcieli jej odeslac do polski umowilem sie ze za miesiac bede w berlinie i wtedy ja odbiore. jakie bylo moje zdziwienie jak po tygodniu otrzymalem paczke z naprawionym obiektywem oczywiscie nie ponosilem zadnych kosztow.
    a i jeszce jedno sprzet kjak przyjmuja do naprawy to zawczasu pozdejmuj wszystkie paski itp
    wszystko co przyjmuja do naprawy trafia do pudelek i jest staranie opisywane
    jak odbieralem to zarowno korpus jak i obiektywy byly zafoliowane jak je odpakowalem to wygladaly jak nowe
    matryca byla tak czysta ze chyba nawet jako nowa taka nie byla
    5D+BG-E4; 24-105 4 IS L; 50 1.4; 85 1.8; 70-200 2.8 L;
    Speedlite 580 EX; LowePro Magnum AW; troszke drobiazgow

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar HN70
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Sopot
    Posty
    33

    Domyślnie

    głosuję za tym, aby ten wątek przykleić :-)

  10. #10
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Dodam tylko że cena justowania 2 szkiełek + body to 270euro więc jeśli ktoś ma sprzęt po gwarancji trzeba dobrze przemyśleć czy sprawa się opłaca. Dzisiaj kumpel odbierał 5D wraz z 24-70 i 70-200/2.8 wszystko kupione w stanach więc bez gwarancji, no i policzyli jak policzyli.

    Pzdr.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •