Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 124

Wątek: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

  1. #111
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    wałcz/piła
    Posty
    191

    Domyślnie

    Witam,
    mam problem z:
    1. Canon 7d występuje FF
    jak myślicie wybrać się do berlina czy na żytnia?
    aktualnie muszę mieć mikro regulacje +20 żeby coś było z tego ale i tak AF błądzi często.
    tak ustawiłem na podstawie L-ki canona
    2. Lampa 580-ex II wali pełna mocą po serwisie na żytniej zmieniali głowice bo doznała uszczerbku

  2. #112
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yogi6661 Zobacz posta
    jak myślicie wybrać się do berlina czy na żytnia?
    Ja po przejściach mam już dosyć Żytniej, wybieram się po połowie lipca do Berlina, ponad 6ookm w jedną stronę ale powiedziałem sobie - mój sprzęt Żytniej już NIGDY nie zobaczy...

  3. #113

    Domyślnie

    Z tego co zrobiłem rekonesans, Polski bus oferuje świetne ceny za przejazd do berlina, wypad w dwie strony, oraz ponowny wypad celem odbioru to ok 400 PLN.

    W połowie sierpnia również odwiedzę celem zostawienia całego sprzętu do kalibracji.

    Żytniej mówimy stanowcze nie!
    5DmkII ____ 24-70f/2.8 L _____ 85f/1.8 _____ 70-200f/2.8L

  4. #114
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Berlin
    Posty
    17

    Domyślnie

    A ja jestem niezbyt zadowolony z serwisu w Berlinie
    czyscili mi 2 razy matrce, i nadal brudna, jedynie z czego zadowolony jestem to ze wymienili mi za free matowke z mojej winy,
    Jak co to moge udzielic kilku info odnosnie serwisu, gdyz mieszkam w Berlinie
    Pozdrawiam z Berlina

  5. #115
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    wałcz/piła
    Posty
    191

    Domyślnie

    Witam, zdarzyła wam sie odmowa z uzasadnieniem: 1 rok miedzynarodowej, 2 lata na terenie polski??

  6. #116
    Awatar net_world
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Białystok
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

    Ktoś korzystał może z tego serwisu? Elektro Optyka ?

    [Reg.pkt 8.]
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 01-12-2012 o 10:37 Powód: Regulamin pkt 8.
    5DMkII; 24-105/4; Speedlite 580 EX II

  7. #117
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

    W Berlinie wymieniałem 2 razy migawkę. w 1ds mk2 i parę lat temu likwidowali mi FF w 40d. Świetny serwis !

  8. #118
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

    Co do serwisu niemieckiego może jest i solidny, ale koszt przesyłki jest bolesny. Kiedyś robiliśmy w Niemczech akcję update Minolt 9 w kilku chłopa. Zebraliśmy aparaty, popchnęliśmy do Szczecina do kolegi który przejechał się parę kilometrów za niemiecką granicę i z najbliższej miejscowości posłał do Bremen nasze dziewiątki. Niestety obeszliśmy się smakiem, bo okazało się, że nie mają już do tych minolt płytek scalonych, które pozwalały na update do napędu SSM. Ale aparaty wróciły całe, nawet je tam przeczyścili nam. W sumie całe szczęście że na przesyłce zaoszczędziliśmy tym karkołomnym manewrem.

  9. #119
    Bywalec Awatar Canonierzysta
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

    Witajcie,

    Muszę odgrzebać temat....
    Cała historia.
    Jakiś długi czas temu wysyłałem moje body (50D) do kalibracji na Żytniej. Po powrocie aparat musiał trochę przeleżeć bo nie miałem możliwości sprawdzenia kalibracji. Jakież było moje zdziwienie gdy po podpięciu obiektywów, oba nie ostrzyły w punkt. Kontakt do Żytniej i informacja, że to normalne, że teraz to trzeba jeszcze obiektywy do body skalibrować. Odpuściłem....ale nie o tym.
    Oba musiałem mikroregulować. Jeden się udało wyregulować, ale dla drugiego zabrakło skali na body. Od tamtej pory obiektyw ten nie był używany, po prostu nie miałem potrzeby.... ale postanowiłem do niego wrócić....

    Wiedząc jakie jest podejście na Żytniej ( bo po moim telefonie serwis dalej twierdzi, że to normalne i że jest konieczność jeszcze kalibracji szkieł...a co więcej, mówi, że to jest zalecane przez producenta....) chciałem wysłać body do Berlina....
    Z wątku dowiedziałem się jednak, że tam trzeba zawieźć osobiście....nie miałbym z tym problemu... ale chodzi mi o rzetelność tej kalibracji.

    Czy po niej MA będę mógł ustawić na "0"?? Albo przynajmniej oba obiektywy będę mógł wyregulować??

    Bo jestem w kropce....bo jak skalibrują "po swojemu" i okaże się, że oba obiektywy wyjdą poza skalę MA to już całkiem się załamię....

    Powiedzcie jeśli wiecie, jak oni rozumieją kalibrację...?
    EOS R|EOS 50D|C24-105L|50mm 1,8STM|Samyang 8mm|Stroboss 60evo|430EXII|Nieustanny rozwój w pakiecie z nieustanną pasją;-)

    --==<<Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią>>==--

  10. #120
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

    Spróbuj najpierw jednak na Żytniej skalibrować body z obiektywami. Ja kalibrowałem jeden obiektyw w Dusseldorfie (bo tam mieszkam) a drugi w Warszawie bo często przyjeżdżam do Polski i przy okazji wstąpiłem do nich. Z obu kalibracji jestem zadowolony, kalibrację obiektywów w body mam na 0. Body: 5DIII, 24LII, 50 1.4 + 85 1.8. Resztę szkieł mam bez kalibracji ale trafiają w punkt.

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •