Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 124

Wątek: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

  1. #51
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Taka mała informacja, kilka dni temu servis zgodził sie na relizacje servisu za pomocą wysyłek zarówno w 1 jak i 2 strone, wszystko odbyło sie na ich koszt, a cała usługa trwała równe 5 dni ( macek mozesz odebrac puche ) wraz z wysyłkami ( wymiana migawki w 1D MK III ) informacja o tyle ważna że wczesniej servis domagał sie aby sprzet był dostarczony osobiscie.

    Pzdr.

  2. #52
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    47
    Posty
    201

    Domyślnie ???

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    Taka mała informacja, kilka dni temu servis zgodził sie na relizacje servisu za pomocą wysyłek zarówno w 1 jak i 2 strone, wszystko odbyło sie na ich koszt, a cała usługa trwała równe 5 dni ( macek mozesz odebrac puche ) wraz z wysyłkami ( wymiana migawki w 1D MK III ) informacja o tyle ważna że wczesniej servis domagał sie aby sprzet był dostarczony osobiscie.

    Pzdr.
    Dotyczy to wysyłki z i do Polski?
    Canon 5D + Canon EF 24-70 f/2.8 L

  3. #53
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ghost7 Zobacz posta
    Dotyczy to wysyłki z i do Polski?
    Tak, paka pojechała z PL i wróciła do PL

    Pzdr.
    tow

  4. #54
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    47
    Posty
    201

    Domyślnie ???

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    Tak, paka pojechała z PL i wróciła do PL

    Pzdr.
    tow
    Ale trzeba telefonicznie lub mailowo poinformować, że coś się do nich wysyła?? Przyjmują taki sposób załatwienia sparwy obligo czy po negocjacjach?
    Canon 5D + Canon EF 24-70 f/2.8 L

  5. #55
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Tyle że ja widzę pewną różnicę między zaoraną 350tką, a 1dmk3
    Liczmy na to, że spowrotem mi ją odeślą i nie będę musiał jechać :P

  6. #56
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Naparawa skatowanego 5D

    Migawka, spust, przycisk set + kółko nastwcze + kóko nastawcze przy spuscie.

    Łącznie po przeliczeniu euro na zł - 2300zł , w PL naprawa miała kosztowac kilka stów wiecej.

    W obie strony sprzet szedł kurierem DHL.

    Pzdr.

  7. #57
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Dostałem kilka pytań odnośnie terminu naprawy, wiec aby nie powielac pytan na PW.

    Całosc trwała łącznie z wysyłkami 17 dni roboczych.

    Pzdr.

  8. #58

    Domyślnie

    Chciałem o coś zapytać: mój 40D ma potężny front focus (na pewno puszka, sprawdzałem z wieloma szkłami i zawsze to samo). Np. błąd dla ogniskowych 50mm z odległości 1 m wynosi ok 4-5 cm co chyba nie wymaga komentarza...

    Sprzęt na gwarancji, chciałbym to wysłać do Berlina. I tutaj kilka pytań:
    1) Czy każdy przeciętny user może tak bez niczego umówić się z nimi przez tel. i wysłać sprzęt?
    2) Czy przesyłka jest na ich koszt?
    3) Przyjmą samą puszkę bez obiektywów? (zależy mi na regulacji tylko aparatu)
    4) Potrzebuję jeszcze coś poza kartą gw. i paragonem?

    Będę wdzięczny za odpowiedź

  9. #59
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    44
    Posty
    855

    Domyślnie

    Opowiem wam moją historię. Więc nawaliła mi migawka w 40D, co już gdzieś na CB napisałem, słynny err99 się pojawił.

    We wtorek 17 lutego zawiozłem osobiście do serwisu na Aroser Allee 60. Mieszkam niedaleko Szczecina i do Berlina mam 160 km, do tego własne auto więc problemu nie było.

    Aroser Alle znajduje się poza umweltzone, czyli strefą ekologiczną. Jadąc na Automapę ani w jedną, ani w drugą stronę (powrót inną trasą) nie wjeżdża się, ani nie przejeżdża się przez tę strefę. Gwoli ścisłości, bez nalepki ekologicznej za wjazd do strefy ekologicznej zapłaci się mandat 40€ więc nie warto zwiedzać Berlina.

    Serwisu nie trzeba szukać, jest bardzo widoczny na roku jednego z budynków. Automapa poprowadzi pod same drzwi.

    Zatem urzęduje tam panienka z okienka. W zależności jak się trafi to albo porozmawia się po angielsku albo nie. Zostawiając aparat trafiłem na tę co zna angielski. Wyjaśniłem jej co się stało. Zabrała na zaplecze potwierdziła u jakiegoś technika uszkodzenie po czym wróciła i wypisała kwit. Zostawiłem adres w Polsce i kontaktowego emaila. Powiedziała, że muszą sprawdzić moją gwarancję w centrali w Wiedniu. Chodziło o to czy z europejskiej dystrybucji oraz czy aparat nie jest kradziony. A po naprawieniu poinformują na maila.

    Minął prawie tydzień. W poniedziałek wysłałem po angielsku pytanie czy jest naprawiony. W odpowiedzi dostałem skan jakiegoś dokumentu i po zaprzęgnięciu google translate i pomocy kolegów z CB okazało się, że aparat oczekuje na obiór i został naprawiony za darmo. Kilka godzin później przyszedł email już po angielsku, że aparat gotowy do odbioru.

    Tekst i tłumaczenie w tym temacie: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=44259

    Dzisiaj zajechałem ponownie do Berlina. Tym razem trafiłem na panienkę z okienka która z angielskiego znała pewnie tylko słowa "fuck" i "McDonalds". Pokazałem jej kwit, a ona położyła na blacie mój aparat i zabrała się za wypisywanie papierów. Na migi pokazałem że chcę go sprawdzić, działał bez problemu. Wysapała jakieś słowo które zintepretowałem jako "prośbę o podpis" na kwicie odbioru, podpisałem i tyle mnie widzieli.

    Więc podsumowując: Naprawa migawki na gwarancji w 6 dni, 4 dni robocze przy dostarczeniu osobiście. Dojazd z Automapą banalnie łatwy, omija się ścisłe centrum i do tego jest gdzie zaparkować. Obsługa sympatyczna choć mogliby zatrudniać znających język angielski. Z drugiej strony to niemiecki serwis w Niemczech, więc to ja mógłbym się nauczyć niemieckiego.

    Aparat pochodził z zestawu z obiektywem (albo lampą, nie pamiętam), body sprzedano jednak na oddzielnej gwarancji. Nie było problemu.

    Aparat kupowany był w Szczecinie przez sklep Fotooptyka. To znaczy zdaje się Fotooptyka zakupiła aparat w FotoPlusie z Krakowa i ściągnęła do Szczecina. Więc paragon na zakup jest Fotooptyki, a gwarancja podbita jest przez Foto-Plus. Mimo niezgodności paragonu i pieczątki na gwarancji nie było problemu z naprawą.

  10. #60
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Mam szkiełko do regulacji - kupione było na allegro u polskiego sprzedawcy ale paragon dostałem z jakiegoś niemieckiego sklepu - uprawnia on do 24 miesięcy gwarancji?

    Jeśli tak to może mi ktoś mniej więcej naświetlić jak to wszystko załatwić - gdzie napisać, co napisać, czym wysłać i ile ta wysyłka kosztuje. Szczerze mówiąc obcych języków dawno nie używałem i pewnie wyprodukuje coś w stylu "kali poszła do stodoła" - odpisują na tego typu maile?

    Z góry dziękuje za pomoc.

Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •