Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124

Wątek: Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko.

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    http://canon-board.info/showthread.php?t=31729&page=4

    Pozwoliłem sobie zacytować fragment wątku z linka a dokładnie wypowiedź

    ROWIORO:"Nic bardziej mylnego. Osobiscie wydalem kupe kasy na 1D Mark IIN, 70-200 2,8 L IS, 35 1,4 L i rowniez mialem problem z FF. Po kalibracji w Canon DE mam teraz w 70-200 duzy BF. Za kalibracje body zaplacilem 164€. Wyslalem sprzet do ponownej kalibracji i czekajac na rezultat, nie spie po nocach.
    Zastanawiam sie, czym czlowieka teraz zaskocza"

    Okazuje się,że i w Niemczech nie jest tak różowo:/

  2. #12
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    681

    Domyślnie

    Nasz serwis na Żytniej jest w pytkę ;-) Nie ma sensu grzać do Niemiec. Mi "już" za 3 razem skalibrowali jak trzeba ;-)

  3. #13
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GOOFY Zobacz posta
    http://canon-board.info/showthread.php?t=31729&page=4

    Pozwoliłem sobie zacytować fragment wątku z linka a dokładnie wypowiedź

    ROWIORO:"Nic bardziej mylnego. Osobiscie wydalem kupe kasy na 1D Mark IIN, 70-200 2,8 L IS, 35 1,4 L i rowniez mialem problem z FF. Po kalibracji w Canon DE mam teraz w 70-200 duzy BF. Za kalibracje body zaplacilem 164€. Wyslalem sprzet do ponownej kalibracji i czekajac na rezultat, nie spie po nocach.
    Zastanawiam sie, czym czlowieka teraz zaskocza"

    Okazuje się,że i w Niemczech nie jest tak różowo:/
    Ale który to dokładnie servis?? w DE jest ich niemal tuzin i Berlin to tylko jeden z nich, jest jeszcze bardzo polecane Monachium itp.

    PZdr.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Ciekawy wątek: czytam, bo też się wybieram w lipcu do Berlina.
    Zastanawia mnie jedno: czemu w niektórych zwykła codzienna uprzejmość serwisantów budzi podejrzliwość? Zauważyłem to wielokrotnie u rodaków za granicą.
    Jak ktoś nie warczy, znaczy się nie zna się na niczym, bo "fachowcy to pany i wiedzą" a ty tu masz stać potulny i czekać.
    Bzdura jakaś... sory za offtopic
    Sumarycznie myślę, że za skalibrowanie 5D i 2 dużych elek 270 eurosów to niewiele w porównaniu do wartości sprzętu "by mieć pewność".
    Dzięki za info
    C-F-K - forever

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar M.I.L.O.
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    24

    Domyślnie

    A mam takie pytanko. Co w przypadku kalibracji puszki ze szkłem gdy gwarancja jest jeszcze tylko na puszkę? Płaci się coś, nie płaci czy też może płaci część? .

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Misiaque
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    392

    Domyślnie

    Kalibruje się samą puszkę do testowego obiektywu z tego co wiem, tak więc gwarancja na szkła nie ma tu znaczenia (a nawet gdyby robili z Twoim szkłem, to przecież regulują body, a nie szkła).

    Sam się chyba tam wybiorę, bo po roku użytkowania stwierdziłem, że jednak mam FF, że to jednak nie brak umiejętności posługiwania się 50mm f/1.8 ;-) Aparat ściągany z DE, więc z tego co wiem, jeszcze rok gwarancji w Europie (u nas skończyła mi się w kwietniu - 1 rok). W sumie wychodzi się na tym całkiem nieźle, zwłaszcza mieszkając w Szczecinie :-)

  7. #17
    Początki nałogu Awatar piotrr
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    436

    Domyślnie

    byłem niedawno czyścić matówkę i sensor - zrobili w tym samym dniu. Przeszedłem się po Berlinie, kawka, obiadek i gotowe.

  8. #18
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    Tak to ten servis, najpierw wchodzimy do sekretariatu na dole po dokumenty dotyczące usterki naprawy, koniecznie napisz im meila z opisem problemu i podaj w jaki dzień podjedziesz!.
    Próbowałem się tak umówić i dostałem rozczarowującą odpowiedź: link.

    Jak wy się z nimi umawialiście? Ewentualnie, czy można do nich wysłać kurierem, odczekać te kilka dni aż zrobią swoje i pojechać odebrać osobiście? Choć sam nie jestem przekonany do tego pomysłu - posyłać body + 2,3 szkła i mieć nadzieję, że kurier nic nie rozwali...
    Body, stałki, zoomik

  9. #19
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Hmmm szczerze to jest zdziwiony......kumpel jakis czas temu miał problem z FF. BF podał termin swojego przyjazdu na piatek, dodał ze bardzo mu zalezy aby sprawa była załatwiona w 1 dzien, wiec kazali sie zgłosic z samego rana a o 17 odbierał sprzet, wszystko skorygowali na tiptop.

    Pzdr.
    towers

  10. #20
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Po drugiej turze wymiany maili napisali, że nie muszę się umawiać i jak dostarczę sprzęt z samego rana to postarają się zrobić na popołudnie.
    Co mnie rozśmiesza to fakt, że ja piszę do nich po angielsku, a oni odpisują po niemiecku :-) Ale być może to wymogi firmowe do archiwizacji korespondencji.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze jedno pytanie - ten serwis znajduje się bezpośrednio przy stacji Berlin Zoologischer Garten (w sensie do 10-15 min. z buta)?
    Ostatnio edytowane przez tomdz ; 04-06-2008 o 10:29 Powód: Automerged Doublepost
    Body, stałki, zoomik

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •