Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Obiektywy z Japonii?

  1. #1
    Bywalec Awatar PatriX
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poland, Rawicz
    Wiek
    37
    Posty
    150

    Domyślnie Obiektywy z Japonii?

    Witam,
    Mam pytanko czy opłaca sie zakupić obiektyw w Japonii (Tokyo) ? Mam taką możliwość tylko jeszcze nie znam cen no i nie wiem co później z gwarancją. Chcę zakupić szkiełko Canon 70-200 F/2.8. Kto mi może napisać coś na ten temat to będę wdzięczny :-) Pozdrawiam!
    ZENIT 12XP | Canon EOS 30D | EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 | TAMRON 17-50 F/2.8 | Canon EOS 33 | EF 28-105mm F/4-5.6 | LowePro MiniTrekker AW | i kilka pierdołków
    www.SIERAQ.digart.pl
    ..::SieraQ::..

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Czy się opłaca, to kwestia ceny. Gwarancja w Polsce nie będzie działała. No i pamiętaj, że jeśli będzie wysyłka a nie transport własny, to jest duże prawdopodobieństwo, że odpowiednie służby doliczą Ci cło i VAT.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  3. #3
    Bywalec Awatar PatriX
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poland, Rawicz
    Wiek
    37
    Posty
    150

    Domyślnie

    Transport będzie własny... Z gwarancją to tak myślałem, że będzie problem, ale w sumie to szkoło chyba raczej nie jest awaryjne co? A poza tym mam znajomych w Tokyo więc zawsze mogę im to przesłać żeby dali do serwisu.
    ZENIT 12XP | Canon EOS 30D | EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 | TAMRON 17-50 F/2.8 | Canon EOS 33 | EF 28-105mm F/4-5.6 | LowePro MiniTrekker AW | i kilka pierdołków
    www.SIERAQ.digart.pl
    ..::SieraQ::..

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Wszystko się potrafi czasem popsuć. Tam są elementy mechaniczne, elektryczne i elektroniczne. Co nie zmienia faktu, że przy dobrej cenie sprowadzanie może się opłacać nawet mając w perspektywie ewentualne odsyłanie na drugi koniec świata lub płatną naprawę. Ja właśnie w tej chwili czekam na kolegę, który pod koniec przyszłego miesiąca przywiezie mi z USA 70-200L. Szkło już kupione i leży u niego na półce. Strasznie to denerwujące
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar ser
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Tokio, Japonia
    Wiek
    50
    Posty
    37

    Domyślnie

    Z tego co widze na polskich stronach internetowych, to ceny w Japonii sa troche (albo duzo - w przypadku nowosci) nizsze, tzn. normalna cena w sklepie Japonskim jest porownywalna z najtansza dostepna cena w Polsce, a mozna poszukac taniej.
    Takie japonskie Ceneo czy Skapiec to kakaku.com jesli chodzi ci o obiektywy to http://kakaku.com/sku/pricemenu/lens.htm
    Ale wiekszosc z tego to sa sklepy wysylkowe (czyli nie mozesz pomacac przed zakupem). Jesli jestes w Tokio to mozesz sie przejsc po Akihabarze (ostatnio zeszla na psy, ale jak sie zejdzie z glownej ulicy, to mozna znalezc malutkie sklepy, w ktorych mozna pomacac sprzet. Ja sie przyznam, ze kupuje w Yodobashi (www.yodobashi.com najwiekszy sklep na Akihabarze, przy dworcu JR) co prawda to jest sklep, ale mozna troche pomacac przed zakupem, ceny tez nie sa zbyt rewelacyjne (tzn. 40D mozna kupic ze zwrotem za okolo 2500 zl z tego jeszcze mozna odjac 13% w punktach, czyli okolo 2200, ale obiektywy nie sa juz w takiej dobrej cenie, (interesujacy mnie, 2.8 bez IS kosztuje podobnie) 70-200 L IS F4 tam kosztuje okolo 3200 zl (minus 13 %), a w najtanszym z kakaku okolo 2600 , czyli okolo 200zl taniej), ale zawsze jest tam bezpieczniej i gwarancja jest szybka i pewna (ale tylko w Japonii, za okolo 160 zl przedluzaja gwarancje do 5 lat - gwarancja sklepowa - cos ci sie zepsuje - wymienia na nowa...).

    Z powazaniem
    Ser

    40D + 350D+grip + EF 16-35 F2.8L + EF 24-105 F4L IS USM + EF 70-200 F4L IS USM + EF 75-300 F4-5.6 III USM + 580EX + Buffalo DirectStation Pocket + 3xLens Protector Marumi + PLC Marumi

  6. #6
    Bywalec Awatar PatriX
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poland, Rawicz
    Wiek
    37
    Posty
    150

    Domyślnie

    CZyli ile kosztuje w Tokyo obiektyw 70-200 F/2.8 ? I o co chodzi z tymi 13% ? ;]
    ZENIT 12XP | Canon EOS 30D | EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 | TAMRON 17-50 F/2.8 | Canon EOS 33 | EF 28-105mm F/4-5.6 | LowePro MiniTrekker AW | i kilka pierdołków
    www.SIERAQ.digart.pl
    ..::SieraQ::..

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar ser
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Tokio, Japonia
    Wiek
    50
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PatriX Zobacz posta
    CZyli ile kosztuje w Tokyo obiektyw 70-200 F/2.8 ? I o co chodzi z tymi 13% ? ;]
    Jak napisalem, to zalezy od sklepu. Najtanszy w www.kakaku.com ( http://kakaku.com/item/10501010047/ ) kosztuje 127900 jenow (kolo 2900 zl. ) . W Yodobashi ( http://www.yodobashi.com/enjoy/more/...575/13397.html ) kosztuje 149100 jenow (kolo 3400 zl.) Z tym ze w Yodobashi mozesz wyrobic karte na ktora dostajesz 13% tej kwoty (jak placisz gotowka, jak sie placi karta kredytowa to chyba 10%). Czyli 149100 * 13% = 19383 jeny, ktore mozesz wykorzystac w tym sklepie (np. na filtr czy cos w tym stylu).
    PS. Ceny ktore tu podaje to ceny ze strony, w sklepie moga sie troche roznic (ale niewiele).

    Z powazaniem
    Ser

    40D + 350D+grip + EF 16-35 F2.8L + EF 24-105 F4L IS USM + EF 70-200 F4L IS USM + EF 75-300 F4-5.6 III USM + 580EX + Buffalo DirectStation Pocket + 3xLens Protector Marumi + PLC Marumi

  8. #8

    Domyślnie

    Glownym problemem jest gwarancja, ale sadze ze jezeli mozna zaoszczedzic przynajmniej tysiac zeta to juz sie oplaca. Wiekszosc rzeczy ktore moga sie popsuc w obiektywie mozna naprawic smialo w zakresie tego tysiaka, a po roku jak ci sie gwarancja konczy i tak mosisz placic za naprawy normalnie. Poki co nie planuje jakichs wysokobudzetowych zakupow ale jezeli dojdzie do takowej sytuacji to warto sie zastanowic.
    pudelko z dziura

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie

    Odkopię wątek wie ktoś może jak wygląda sprawa gwaranacji szkieł z Japonii? Czy w polsce jakaś roczna międzynarodowa czy coś takiego?
    W fotografii najważniejszy jest pomysł, dobre światło i jeszcze raz pieniądze.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madc0w Zobacz posta
    Odkopię wątek wie ktoś może jak wygląda sprawa gwaranacji szkieł z Japonii?
    Myślę, że najlepiej jak zadasz to pytanie w tym dziale: http://www.canon-board.info/forumdisplay.php?f=67

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •