Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 209

Wątek: [hofi66] Taniec w fotografii - balet

  1. #1
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie [hofi66] Taniec w fotografii - balet

    Zapraszam do oglądania materiału z projektu, który zamierzam realizować przez wiele miesięcy (może lat ). Będą to przygotowania (ćwiczenia), spektakle, plenery, zdjęcia studyjne i inne.

    http://www.pbase.com/hofi/ballet

    Pozdrawiam
    Marek
    Ostatnio edytowane przez hofi66 ; 24-03-2008 o 03:49
    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

  2. #2

    Domyślnie

    Hej!

    też kiedys mialem taki projekt, jednak nawał innej pracy zmusil mnie do zaprzestania, i tera robie tylko spektakle...
    Zdjęcia są ok, ale to wszystko... brakuje mi emocji, bólu tworzenia, kontuzji... Ale rozumiem, że przez na stronie zbierasz material.. ale proponuje pokazac nam kilka najlepszych... bo na stronie jest ich z tysiąc...

    pozdrawiam!

  3. #3
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Unterschuetz Zobacz posta
    brakuje mi emocji, bólu tworzenia, kontuzji... Ale rozumiem, że przez na stronie zbierasz material.. ale proponuje pokazac nam kilka najlepszych... bo na stronie jest ich z tysiąc...
    Z tymi kontuzjami to nieco przesadziłeś ... Byłeś kiedyś na takich zajęciach lub próbach, chyba nie. Nie życzę nikomu kontuzji a już na pewno nie szukam takich okazji dla fotografii. Tam nie ma miejsca na efekciarstwo, wszyscy ciężko pracują kilka razy w tygodniu. A i emocje są tylko w innym wymiarze niż w przedstawieniu na scenie. Najlepsze pokaże na forum, jak znajdę chwilkę. Pozdrawiam.



    http://www.pbase.com/hofi/ballet2


    Ostatnio edytowane przez hofi66 ; 24-03-2008 o 19:32
    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

  4. #4
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    a ja byłam ba nawet nie jako widz, wprawdzie 27 lat temu ale doskonale pamiętam zmęczenie, pot płynący po plecach, rumieńce na policzkach ze zmęczenia, i jak kolega - na zdjęciach tego nie widać a jest to bardzo ciężka praca, na twoich fotkach jest luz, spokój - nie widać emocji ale zato foty są świetne
    pozdrawiam
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  5. #5
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie

    No proszę i mamy kogoś, kto tak pięknie tańczył Na próbach wszyscy są strasznie skupieni, skoncentrowani i stąd ten pewien spokój. Poczekajmy trochę, balet trzeba dobrze poznać, żeby ukazać jego walory. Ja uczę się cierpliwie, szczególnie tych terminów figur w języku francuskim ... trudno to spamiętać Dzięki za opinie.
    Ostatnio edytowane przez hofi66 ; 24-03-2008 o 19:56
    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

  6. #6
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hofi66 Zobacz posta
    No proszę i mamy kogoś, kto tak pięknie tańczył Na próbach wszyscy są strasznie skupieni, skoncentrowani i stąd ten pewien spokój. Poczekajmy trochę, balet trzeba dobrze poznać, żeby ukazać jego walory. Ja uczę się cierpliwie, szczególnie tych terminów figur w języku francuskim ... trudno to spamiętać Dzięki za opinie.
    no niestety nie było tak różowo nie zdążyłam zaprezentować na scenie tego co ternowałam po kontuzji kostki (znikształcenie pozostało do dziś) zabroniono mi dalej świczyć pozostała dzis umiejętność szpagatów i zakładania nóg na głowę ale i dzisiaj należało by się najpierw troszkę porozciągać
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  7. #7

    Domyślnie

    hofi66/ cóż... fotokor powiedziala już wszystko.. co do kontuzji.. to w "moim" balecie byla jedna, choreografki... ale akurat mnie nie bylo.. i tak, w sumie żałuje... Bo to jest jak ogólnie ze światem, są tacy, co widzą tylko kwiatki i ptaszki (zupelnie nikogo nie obrażając.. respect dla siedzących godzinami w wodzie po kolana) ale są też wojny i inne konflikty.. i tego nie unikniemy, tak samo jak kontuji i cierpienia w balecie.. Ale to, czy chcesz pokazac balet tak jak Ty go widzisz, czy taki jaki jest naprawdę zależy tylko od Ciebie
    ps.
    co do prób, to tak, bylem widzialem. od jakiegoś czasu mam przyjemność być fotografem w Gdańskiej Operze Bałtyckiej Niestety za temat prób się nie brałem, z powodów konfliktów czasowych... skupiam się na "gotowych spektaklach" ..
    Ostatnio edytowane przez Łukasz Unterschuetz ; 24-03-2008 o 20:47

  8. #8
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotokor1 Zobacz posta
    ale i dzisiaj należało by się najpierw troszkę porozciągać
    Odnośnie rozciągania



    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

  9. #9
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    świetne zwłaszcza pierwsze rozciąganie, jakim obiektywem?
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  10. #10
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Unterschuetz Zobacz posta
    hofi66/ cóż... fotokor powiedziala już wszystko.. co do kontuzji.. to w "moim" balecie byla jedna, choreografki... ale akurat mnie nie bylo.. i tak, w sumie żałuje...
    Czy dla Ciebie to przyjemność zobaczyć, jak ktoś doznaje kontuzji, bo nie bardzo rozumiem, jak można z tego wyciągnąć coś atrakcyjnego. To dramat.
    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Unterschuetz Zobacz posta
    Ale to, czy chcesz pokazac balet tak jak Ty go widzisz, czy taki jaki jest naprawdę zależy tylko od Ciebie
    Jeden i drugi sposób może być ciekawy, interesujący. Dla mnie ważny jest sposób pracy - pewna transparentność, stanie z boku, tak by nie przeszkadzać i nie szukać sensacji.
    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Unterschuetz Zobacz posta
    od jakiegoś czasu mam przyjemność być fotografem w Gdańskiej Operze Bałtyckiej
    Więc sporo ciekawych rzeczy możesz fotografować i wiele się nauczyć. Pozdrawiam.


    Cytat Zamieszczone przez fotokor1 Zobacz posta
    świetne zwłaszcza pierwsze rozciąganie, jakim obiektywem?
    Większość robiona jest z daleka, by nie przeszkadzać , więc stary sprawdzony 70-200 f/2.8L, inne z bliska 35L. Exif-y na stronie, pod zdjęciami. Oczywiście, podobnie, jak w czasie koncertów, nie używam flasha, światło zastane.
    Ostatnio edytowane przez hofi66 ; 24-03-2008 o 21:39 Powód: Automerged Doublepost
    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •