Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 148 z 148

Wątek: 20D i 400D uszkodzone w godzinę

  1. #141
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie

    Mnie karta uszkodzila sie przy przekladaniu z puszki do puszki na szybko bo nie chcialo mi sie do torby podejsc 10m na sesji.
    Naszczescie oby dwie puchy byly na gwarancji.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  2. #142
    Adelina
    Guest

    Domyślnie

    Mam problem ze znanym zapewne wszystkim Err 99
    jestem nowa w polsce i warszawie i nie mam pojecia gdzie jest dobry serwis canona ktory by mi to dobrze naprawil w logicznej cenie,
    bylabym wdzieczna gdyby ktos mi doradzil gdzie najlepiej pojsc

  3. #143
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    409

    Domyślnie

    Wpisz w wyszukiwarkę : serwis canon warszawa

  4. #144
    Coś już napisał Awatar brunovis
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    56
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adelina Zobacz posta
    Mam problem ze znanym zapewne wszystkim Err 99
    jestem nowa w polsce i warszawie i nie mam pojecia gdzie jest dobry serwis canona ktory by mi to dobrze naprawil w logicznej cenie,
    bylabym wdzieczna gdyby ktos mi doradzil gdzie najlepiej pojsc
    http://www.e-csi.pl/

  5. #145

    Domyślnie

    Witam
    Z zapartym tchem prześledziłem historie 20D i 400D uszkodzonych przez kartę pamięci.
    Przeczytałem również kilka ciekawych "teorii" na temat ww uszkodzenia.
    Kto jest winowajcą tych awarii ? To proste...Canon Sandisk i Hynix.
    Już wyjaśniam o co chodzi z tymi trzema producentami, w 1994 roku firma sandisk wydaje opracowany wcześniej standard compact flash, jest to pierwszy nośnik danych typu flash!. Ale to można na wikipedii wyczytać, idziemy dalej. Zostaje poczęty standard MLC Nand, nie jest to jakaś nowa karta pamięci, tylko standard technologiczny. W środku CF'ki są właśnie takie pamięci (najczęściej), na takich układach elektronicznych pamięć CF magazynuje dane (np. zdjęcia).
    Ale gdzie ten winowajca ?
    Teraz trochę teorii aby zrozumieć temat. Najmniejsza logiczna ilość informacji to ? Tak, bit, może być w dwóch stanach, jeden lub zero, stan wysoki lub niski, czarne lub białe. Najmniejsza ilość informacji jaką można zapisać, pomnożona do milionów daje nam dziś możliwość zapisu zdjęć filmów itp.
    Mamy lata 90 pamięci są drogie, zresztą dziś też są. I tu wkracza MLC (te układy pamięci), inżynierowie opracowują więc pomysł. Po co zapisywać do jednej komórki pamięci tylko jeden stan zero lub jeden skoro można dzięki różnym napięciom zapisać do jednej komórki danych 2 bity, czyli 4 kombinacje. Oliwy do ognia dolewa w 2008 wiodący producent pamięci półprzewodnikowych Hynix, opracowujący kości pamięci MLC zdolnej zapisać w jednej komórce do trzech bitów. Implikuje to dość poważne konsekwencje.
    Pierwotnie opracowany standard zapisu kart CF do pamięci SLC nand, pozwalał zapisać do jednej komórki tylko jeden stan, standard MLC umożliwił
    fizycznie zapisać więcej danych do tej samej kości pamięci.
    (reszta jutro)
    Pozdrawiam

  6. #146

    Domyślnie

    Z naciskaniem karty pamieci to gowno prawda ze cos sie moze stac ...
    to jest plytka PCB .. i jest dosc twarda a kosci sa lutowane smd
    malo tego przygiecie karty tez nic nie powinno zdziałać.

    Wydaje mi się ze chodzi o przepięcia skóra - karta . Może tego nie odczuwamy
    ale iskra może skoczyc nawet tego nie czując tak więc pamięc potraktowana
    wysokim napięciem automatycznie może nam zewrzeć zasilanie co grozi
    "dymkiem" ...

  7. #147
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    39

    Domyślnie

    Miałem podobny problem i chcę się podzielić moim przypadkiem zwłaszcza dlatego, że nie skończył się na Żytniej (na razie, bo to bardzo świeża sprawa). Po wykonaniu kilku fotek, wsadziłem kartę (nie sandwik) do czytnika, zgrałem zdjęcia, do aparatu i po włączeniu nie mogłem zrobić zdjęcia (jakby zablokowany spust), zmieniłem obiektyw i to samo. W wizjerze wszystko OK, na górnym wyswietlaczu OK, chciałem wejść w menu i zonk, przyciski nie działają. Znalazłem TEN wątek i wyjąłem akumulator, nadal nic bez zmian, po włożeniu karty dioda nie zapala się. Nastepnie wsadziłem akumulator do ładowarki, wyjąłem baterię (może to pomogło) i sprawdziłem napięcie-było OK trochę ponad 3V. W czasie ładowania akumulatora przescanowałem komputer i obie karty (aha nie napisałem, że próbowałem z inną kartą). Po naładowaniu i wsadzeniu karty dioda mrugnęła (na jednej karcie mocniej) i Canon 40D odpalił. Na razie wzystko OK, jakby coś się zmieniło dam znać.

  8. #148
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Zakopane
    Wiek
    40
    Posty
    81

    Domyślnie

    "FIzyczne uszkodzenie jednej z taśm przewodzących prąd na płycie głónej, fizyczne uszkodzenie prawdopodobnie śrubokrętem samej płyty i przecięcie ścieżek, na dodatek ktoś grzebał przy sterowaniu migawki....."

    a może pan Zdzisio czy jak mu tam z Rzeszowa nieumiejętnie rozbierał body? A może próbował naprawić i mu nie wyszło? A może wiedział, że sprzęt był już w serwisie i on postanowił flaki......?? Już się pewnie nie dowiemy.
    Jeśli chodzi o CSI to przeżyłem z nimi troche przez moją 580EXII.
    Ale nie bardzo chce mi się wierzyć, że w/w usterki powstały w autoryzowanym serwisie.
    40D+50D+T17-50/2.8+50/1.4+70-200/4L+580ex II+580ex

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •