Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 148

Wątek: 20D i 400D uszkodzone w godzinę

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Turek
    Posty
    20

    Domyślnie

    mam inne karty jednak aparaty ich nie widzą... tak samo nie są widoczne przez kompa po podłączeniu przez USB.. obawiam się że o coś poważnego.. oczywiście będę informował wszystkich o sprawie..

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Wiek
    58
    Posty
    821

    Domyślnie

    Jesli sie okaze ze karta uszkodzila 2 body - to bedzie duzym ostrzezeniem do stosowania niepewnych / nie-firmowych kart.
    Tak na marginesie - moze udaloby sie odzyskac kase za naprawe od sprzedawcy/producenta karty - trzeba by zajrzec do umowy sprzedazy i warunkow- co na wzor OC (moze jakis prawnik / uczestni forum nas wesprze). Czy ta karta jest na gwarancji.
    40D|BG-E2N|70-200/2.8 IS L|24-105/4L IS|17-55/2.8 IS |85/1.8|50/1.4|430EX|580EX II|Sherpa 600R

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Turek
    Posty
    20

    Domyślnie

    karta na gwarancji... kupiona w sklepie.. oryginalna ..:-(

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Ja nie widzę innego rozwiązania niż serwis. W ogóle z takim problemem bym od razu chwycił za telefon zadzwonił i zapytał o co może chodzic. Jak już mówiłem mi to pachnie jakimś spięciem spowodowanym przez kartę.
    Co prawda to nie USA żeby producenta pozywac od razu jeżeli za naprawę trzeba będzie zapłacic... No ale jakiś prawnik powinien zabrac głos bo z tego co widziałem to kilkoro na forum jest. Co można w takim wypadku zrobic?
    Informuj nas co się dzieje - może komuś to kiedyś pomoże?
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Turek
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Ja nie widzę innego rozwiązania niż serwis. W ogóle z takim problemem bym od razu chwycił za telefon zadzwonił i zapytał o co może chodzic. Jak już mówiłem mi to pachnie jakimś spięciem spowodowanym przez kartę.
    Co prawda to nie USA żeby producenta pozywac od razu jeżeli za naprawę trzeba będzie zapłacic... No ale jakiś prawnik powinien zabrac głos bo z tego co widziałem to kilkoro na forum jest. Co można w takim wypadku zrobic?
    Informuj nas co się dzieje - może komuś to kiedyś pomoże?
    Właśnie chodzi o to że dzwoniłem po całej polsce... i wiecie jakie mam odczucia... że wszyscy mają głęboko mój problem dopuki nie wyślesz sprzętu i nie zapłacisz kasy.... tak właśnie myślę dlatego postanowiłem napisać na forum.. gdzie to wysłać ??????

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarQ74 Zobacz posta
    gdzie to wysłać ??????
    Na Żytnią. Jedyny (niestety) serwis autoryzowany. Jeszcze jakiś czas temu ekspertyza była gratis. Po gwarancji płaci się tylko za przesyłkę.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Turek
    Posty
    20

    Domyślnie

    a firma Foto-Tronik - na stronie Canona też widnieje jako serwis autoryzowany... pytam ponieważ w Koninie jest punkt odbioru foto tronika i nie musiałbym wysyłać kurierem.. tylko nie owiem jak z jakością usług ???????

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarQ74 Zobacz posta
    a firma Foto-Tronik - na stronie Canona też widnieje jako serwis autoryzowany... pytam ponieważ w Koninie jest punkt odbioru foto tronika i nie musiałbym wysyłać kurierem.. tylko nie owiem jak z jakością usług ???????
    hm... w świetle tego co poniżej to bym się zastanowił...

    http://www.canon-board.info/showthre...ht=foto-tronik
    http://www.canon-board.info/showthre...ighlight=tamka
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #29
    kijugi
    Guest

    Domyślnie

    Witam. To samo miałem z 350D i 400D. Okazało się, że karta pamięci spowodowała zwarcie i obydwa aparaty pojechały na Żytnią. Opis w karcie gwarancyjnej - awaria układu zasilania (naprawili na gwarancji)
    karta oryginalny sandisc
    Pozdrawiam

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Turek
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kijugi Zobacz posta
    Witam. To samo miałem z 350D i 400D. Okazało się, że karta pamięci spowodowała zwarcie i obydwa aparaty pojechały na Żytnią. Opis w karcie gwarancyjnej - awaria układu zasilania (naprawili na gwarancji)
    karta oryginalny sandisc
    Pozdrawiam
    No to widzę że nie jestem sam..... NIe wiesz może jakie byłyby koszty gdyby to nie była gwarancja?????? to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze ???

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •