Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Wątek: Uwaga na zakupy torby czy plecaka Lowepor

  1. #1
    Coś już napisał Awatar babatunde
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    51
    Posty
    70

    Domyślnie Uwaga na zakupy torby czy plecaka Lowepor

    Chciałem was ostrzec przed zakupem lowepro na allegro z firmy I....ra czy Foto-Im...a czy tez Foto-Ak..es (wszystko to jedna firma z Wrocławia posiadająca sklep w Warszawie)
    Kupiłem od nich plecak SlingShout 200 który po pół roku mi się zepsuł, kupiłem na Allegro ale odebrałem w CH Panorama - koło Zus'u. Najpierw probowałem plecak wymienic przez sklep, ale odesłano mnie do Wrocławia. Z Wrocławia odesłano mnie do dystrybutora F-System i okazało się że firma I nie współpracuje z Polskim dystrybutorem Lowepro i ciągnie towar niepełnowartościowy, dlatego polski dystrybutor Lowepro nie wymieni towaru - mimo "wieczystej gwarancji".
    Napisałem maila do Lowepro w USA i oni odpowiedzieli mi, że tylko F-System może dystrybowac w Polsce Lowepro i jesli towar pochodzi z innego źródła to nie zostanie uwzględniona gwarancja. I tak zostałem nabity w butelke przez firmę Imp... która na wszystkich swoich aukcjach czy na stronie internetowej podaje tekst kłamliwy:
    GWARANCJA:

    Na zakupiony sprzęt wystawiana jest faktura vat, która jest najważniejszym dokumentem potrzebnym do realizacji gwarancji w serwisie producenta w Polsce.

    Ponoc dystrybutor nie ma serwisu i nie naprawia toreb, a torba kupiona w sklepie wspolpracujacym z dystrybutorem w przypadku uznanej gwarancji jest wymieniana na nową!!!
    BbT

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Kalina
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    O ile nic nie pomylilam, to klient ma wybor czy reklamawac u sprzedawcy, czy w serwisie. Zadzown do UoKiK
    Pkt 8 regulaminu forum

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar tgrzyska
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    45
    Posty
    18

    Domyślnie

    a chciałem u nich kupić fastpacka - dobrze wiedzieć.
    30D, w drodze C10-22, 24-105/4L IS, Speedlite 580EX II, Lowepro Flipside 300 i się powoli rozwija... no i jeszcze jakaś małpka po drodze.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez babatunde Zobacz posta
    Chciałem was ostrzec przed zakupem lowepro na allegro z firmy I....ra czy Foto-Im...a czy tez Foto-Ak..es (wszystko to jedna firma z Wrocławia posiadająca sklep w Warszawie)
    Czy chodzi o firmę :

    FOTO-IMPRA mająca siedzibę w:

    Warszawa
    CH PANORAMA
    Al. Witosa 31 lokal 213

    Wrocław
    ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 14 ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    też tam kupowalem...mam do dzosiaj...lekko przybrudzony ale poza tym jak nowy
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  6. #6
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    z ciekawosci co Ci sie stało z plecakiem..?
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

  7. #7
    Coś już napisał Awatar babatunde
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    51
    Posty
    70

    Domyślnie

    Napisłem do UOKiK i czekam na odpowiedź, napisałem tez do Allegro.
    Bardziej chodzi mi o kłamstwo, a nawet kłamstwa które są na aukcjach.
    Niby dobra firma, ale...
    Robi klienta w bambuko, na aukcjach napisali, że faktura jest podstawą do reklamacji w serwisie producenta!
    Producent nie ma serwisu!
    Gwarancja jest realizowana tylko w przypadku zakupu od autoryzowanego przez dystrybutora sprzedawcy, a jeśli ta firma nie jest autoryzowana (nie ma ich nawet na oficjalnej stronie Lowepro) to spadaj na drzewo.
    Skąd mam wiedzieć czy plecak nie jest z jakies parti odrzutów produkcyjnych, które ktoś kupił i sprzedaje nam biednym polaczkom.
    Wiem że nigdy od nich nie kupie, wcześniejsze torby np. na redakcje kupowałem od dystrybutora z Ursusa czy Włoch pod Warszawą i jak mi się StalthReporter rozwalił (częsciowo z mojej winy) to po tygodniu miałem nowy!
    Tu odsyłają, kłamią i mam plecak z rozwalonym suwakiem, ponoć firma I. ma dział gwarancyjny we Wrocławiu, ale jak do nich zadzwoniłem powiedzieli mi że bliżej mam do dystrybutora - a dystrybutor że nie odpowiada za towar sporwadzany na lewo i że nie ma u żadnego dystrybutora czy w samym Lowepro serwisu, a reklamacja uznana polega na wymianie na nowy!
    Więc ta I i ich komentarze to jeden wielki przekręt!

    Nemeo - zerknij na stronę www.lowepro.com.pl - zobacz do gdzie kupić czy dystrybutorzy w Polsce i zobacz ze I. nie ma na liście! Ja bardziej poradze tego gościa który sprzedaje na giełdzie w Warszwie i ma sklep pod Warszawą.
    Teraz przypominam sobie powiedzienie moego kolegi "biednego nie stać na oszczędzanie" i jestem mądrzejszy, żeby kupować ze sprawdzonych źródeł, a nie taniej o kilkanaście złotych, bo jak sie coś stanie to jest kłopot, nerwy i wydane na telefony pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez babatunde ; 21-03-2008 o 22:27
    BbT

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Czy chodzi o firmę :

    FOTO-IMPRA mająca siedzibę w:

    Warszawa
    CH PANORAMA
    Al. Witosa 31 lokal 213

    Wrocław
    ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 14 ?
    Czy to chodzi dokładnie o tą firmę ?

  9. #9
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    681

    Domyślnie

    Kalina Ci napisała: możesz grzać do sklepu i u nich reklamować. Nie panikuj :-)

  10. #10
    impra
    Guest

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem właścicielem sklepu Fotoakces.pl
    Link do tego posta dostałem od klienta.
    W momencie gdy dostałem informację od klienta że Fsystem nie zrealizuje gwarancji na towar zakupiony u nas od razu odesłałem maila z pytaniem o model plecaka oraz z ofertą wymiany. Do tej pory brak kontaktu.
    Oficjalny dystrybutor Lowepro w Polsce, firma FSystem niestety strasznie nas nie lubi gdyż to my jako pierwsi zaczeliśmy obniżać ceny ich produktów. Jesteśmy uniezależnieni od dostaw z Fsystemu więc nie musimy utrzymywać sztywnych wysokich cen narzucanych sklepom w Polsce. Próbowali nawet się z nami dogadać i zaoferowali reklamę na swojej stronie ale tylko w przypadku gdy podniesiemy ceny o 30-50%. Ceny podnieśliśmy a reklamy nie było. Zerwaliśmy kontakty ze sobą.
    Od tego czasu traktują naszych klientów właśnie tak jak opisał to "babatunde".
    Mamy towar pełnowartościowy tylko brak na nim naklejek polskiego dystrybutora. Nie chcemy od nich kupować po bardzo wysokich cenach i sprzedawać po cenach narzuconych przez tą firme.
    Do momentu informacji od "babatunde" nie wiedzieliśmy że Fsystem, jedyny dystrybutor w Polsce należący do sieci oficjalnych dystrybutorów nie realizuje gwarancji na nasze torby. Każdy oficjalny dystrybutor na świecie ma w obowiązku realizację gwarancji na produkty Lowepro niezależnie od kraju zakupu. Na torbę kupioną np. w Australii gwarancję realizuje każdy dystrybutor na świecie. Można reklamować w USA, Niemczech Francji itd.
    Sprawa ta trafi na pewno do siedziby producenta.
    Sprawa wymiany plecaka jest ciągle aktualna. Wystarczy odpowiedzieć na maila wysłanego przez nas około 2 miesiące temu.
    Towar oferowany w naszym sklepie nigdy nie był niepełnowartościowy.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •