Można coś znaleźć:
http://www.imaging-resource.com/PROD...S/A650ISA7.HTM
Można coś znaleźć:
http://www.imaging-resource.com/PROD...S/A650ISA7.HTM
jesli chodzi o S5 IS to zdjecia kiedy jest jasno i mozna robic na ISO 100 sa niezle, natomiast jesli chodzi o wieczor, noc, ciemne pomieszczenia to oczywiscie zapomnij o jakosci bez uzywania lampy blyskowej, gdyz juz przy ISO 400 sa szumy juz nie wspomne o ISO 1600 ktore posiada ten aparat co jest moim zdaniem lekka przesada, no ale chwyt marketingowy musi byc. tutaj porownujac jakosc zdjec z Canona S5 IS do zdjec z DSLr to jest dzien do nocy. Szczerze nie uzywalem A650, byc moze sa lepsze zdjecia ale tez nie wiem czy ta wieksza matryca to tez nie chwyt marketingowy (moze byc wieksza, ale moze byc badziewnie wykonana co mowi samo za siebie napis Made in China na kompaktach). jak chcesz to moge przeslac ci pare fotek S5 (kumpel ma to moge pare zdjec pstryknac), jak cos to na PRIV sie odzywaj. G9 szczerze chyba sie nie oplaca za takie pieniadze, wtedy rzeczywiscie lepiej kupic lustro, gdyz skoro w G9 sa male przedzialy ogniskowych to na to samo wychodzi DSLr + KIT (co KIT daje lepsza jakosc) i pozniej jak cos to kupno obiektywow dodatkowych.
jesli chodzi o RAWy to nie wiem czy to ma sens w kompaktach, nigdy nie mialem stycznosci z RAWem z G9 ani z A650 wiec nie mam pojecia jakie mozliwosci daje ich obrobka. musisz sie poprostu skontaktowac z osobami, ktore posiadaja te aparaty i z nimi porozmawiac.
skoro bys sie skusil na G9 to ja jeszcze na Twoim miejscu bym sie obejrzal na aparaty marki Leica, np. Leica C-LUX 2, albo Leica D-Lux 3 (chyba super wybor bo ma matryce 1/1.65, RAW), ale to drogie zabawki, niestety nie wiem jakie fotki pstrykaja ale zapewne lepsze od Canona. rozejrzyj sie.
Ostatnio edytowane przez don ; 22-03-2008 o 04:20 Powód: Leica
Moja CaroLina
Jeśli chodzi o A650IS, to na dpreview pisza nawet, ze ma sensor, cała optyke identyczna jak G9, wiec nie martwilbym sie o jakies gorsze wykonanie. Gorzej w nim wykoanna jest na pewno obudowa, ale za to ma ruchomy LCD. Rawy tez moze miec po wymianie softu (G9 ma od razu).
Wkurza mnie, ze Canon wypuszcza aparat z duza matryca i jednoczesnie z duzym upakowaniem pikseli. Przeciez co im stalo na przeszkodzie, zeby dac matryce 1/1.7", ale np, upakowanie 8 Mpix ?
Co do zdjec testowych z S5 IS, mozesz wyslac z dwa robione w gorszych warunkach. Moj adres to zaxxxon, małpka, o2.pl.
Leica sa strasznie drogie, podobnie Ricohy (ktore tez niby maja super parametry), z tym ze te ostatnie wiem ze maja duze problemy w gorszych warunkach, duzo wieksze niz np. taki Canon.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Apropo aparatów marki Leica, to za 1600 zł można mieć Panasonic Leica FZ50 - na dpreview highly recomended. Hmmm może i bym dopłacił do interesu, gdybym był przekonany, że ten panas przewyzsza A650IS / S5IS
Ostatnio edytowane przez zaxxxon ; 22-03-2008 o 10:35 Powód: Automerged Doublepost
Mialem ten sam dylemat... wygral A650IS - optyka i matryca G9 - to mnie przekonalo. S5 odpadl, ze wzgledu na matryce i jakosc zdjec - jest gorzej niz w S3. A650IS dla mnie ideal w tej cenie - troche przyciezki, ale jak kto lubi - mi odpowiada. No i zdjecia+filmiki super - polecam.
slawo, ja na 90% wezmę A650IS. Po świętach zaraz lub na początku kwietnia. Dłużej nie czekam, bo nic nie kupię, bo zawsze coś nowego się pojawi, lepszego. Jakby co to za rok dam żonie tego 650IS, a sobie wezme coś np. z matrycą CMOS.
A odnośnie A650IS, czy w czasie kręcenia filmów możesz używać zoomu? Jak kupię kartę 4 GB, ile minut filmu mi się zmieści? (640x480, 30fps) ? No i zmieniales firmware, aby obsługiwać RAWY?
Wracając do CMOS w kompaktach, już np. Casio atakuje rarytasem za cenę około 1200 pln:
http://www.dpreview.com/reviews/spec...casio_exf1.asp
Traktuję to jako ciekawostkę bardziej, ale myślę że końcówka tego roku to będą kompakty z matrycami CMOS, czyli nowa jakość się zacznie.
- zoom dziala w czasie krecenia filmikow
- niestety nie ma zadnej sensownej kompresji, 1min filmu 640x480 30fps zajmuje około 50-60MB
- z RAW-ow jeszcze nie korzystalem
Z tego co piszesz o swoich wymaganiach wzialbym jeszcz pod uwage ten oto aparat : FinePix F100fd , bedzie dostepny w polsce w drugiej polowie kwietnia (info z fujifilm polska)
http://www.fujifilm.com/products/dig...res/index.html
Ostatnio edytowane przez Andrew ; 25-03-2008 o 00:50