Strona 3 z 135 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1343

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    mmm wymieniał bo mu ciągle ostrośc nie pasowała a nie że silnik padał...
    Pzdr.
    Silnik to mi padl :-( Szklo juz zrobione i czeka na Zytniej. Wstepny koszt to 380zł - wymienia sie silnik razem z przekladniami-zebatkami. Tutaj pisalem o tym:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=24125&page=3

    Ale moje ma juz 7-8 lat. Moze to tez zalezy od warunkow gdzie sie robi zdjecia.
    Mama dygresja: Kiedys robilem zdjecia bitwy i obok mnie jak strzelila armata to wkolo bylo pelno pylu. Mialem wtedy tamrona 90/2.8 i od tego momentu pierscien ostrosci w nim stracil plynnosc ruchu. Na Af jest dobrze bo pierscien jest odlaczony.
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 20-03-2008 o 09:37

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    cholera i tak to jest jak sie za duzo siedzi na canon-boardzie. wszyscy psioczą na 50 1.4 bo chcieliby kupic 50L a na samym koncu sie okazuje ze jednak to jest ********e szkło i wogole sie nie psuje
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  3. #23

    Domyślnie O Dystorsji

    Sporo sie tu o 50mm napisałem... bokeh i color Canona jest dobry, Sigmie tutaj ma wysoko postawioną poprzeczkę. TOTALNA pomyłka w Canonie jest dystorsja każdy prostokąt wygląda tak () ! a Sigma zdecydowanie dba o dystorsje [] więc gdyby udało im sie zrobić miarę ostry obiektyw na 1,4 do 2,0 to obydwie pieć dziesiątki Canona dostaną łupnia.

  4. #24
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frikmen Zobacz posta
    TOTALNA pomyłka w Canonie jest dystorsja każdy prostokąt wygląda tak ()
    Hmm...

    Wg optyczne.pl EF 1,4/50mm ma dystorsję 0,65% (poduszka, czyli )( wg Twoich oznaczeń), a 1,8/50mm - -0,42%. Sigma 1,4/30mm ma za to -1,9%, czyli więcej i to właśnie beczkę.

    Wg photozone.de jest odpowiednio: -0,438%, 0,00567% oraz dla Sigmy -1,52% (czyli znów więcej). Ciekawostką jest, że rodzaj dystorsji dla obydwóch Canonów w przypadku obu portali testujących jest przeciwny.

    Ale to tylko liczby. Na zdjęciach nie zauważyłem znaczącej dystorsji w swojej pięćdziesiątce.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Ale to tylko liczby. Na zdjęciach nie zauważyłem znaczącej dystorsji w swojej pięćdziesiątce.
    no właśnie, liczby to tylko liczby....
    moze wiec tak:
    http://photo.net/equipment/canon/ef50/

    Ja bym nie kwestionował beczki w 50/1.4
    Z tym, że dzisiaj to już powoli zaczyna mieć mniejsze znaczenie, bo nowe DPP już na etapie wołania RAW potrafi automagicznie zllikwidować wady obiektywu (winietę, dystorsję i abberacje).

    i teraz w nawiązaniu do tematu Sigmy przez pryzmat DPP - chyba nikt nie wątpi, że dla Sigmy raczej nigdy nie będzie takiej software'wej korekcji (oczywiście mam na mysli darmowy soft od Canona)
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 20-03-2008 o 14:25
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  6. #26
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    inna sprawa ze mmm wymieniał bo mu ciągle ostrośc nie pasowała a nie że silnik padał...
    W ostatnim zrobił się luz i pierścień AF do wymiany, właśnie leży w serwisie :-).

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Delikatność 50 1,,4 nie jest moim wymysłem, ale faktem. Budowa i sam mechanizm mikro, luzy na pierścieniu ostrości powstające już po kilku miesiącach. To są ewidentne wady tego szkła za 1200 pln. Można oczywiście udawać, że deszcz pada jak plują nam na głowę....
    Ale ja nie czepiam się delikatności, luzów etc, bo tego nie kwestionuję choć przy 50/1.8 to ma pancerną budowę tylko stwierdzeń, które padły na początku tego wątku, że rzekomo wszyscy mają problem z psującym się AF w tym słoiku. To chyba jest różnica?

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt Zobacz posta
    (....)

    i teraz w nawiązaniu do tematu Sigmy przez pryzmat DPP - chyba nikt nie wątpi, że dla Sigmy raczej nigdy nie będzie takiej software'wej korekcji (oczywiście mam na mysli darmowy soft od Canona)
    Wiesz może sigma da jakiś swój soft? To by było nawet całkiem sensowne - może niedługo będzie się kupowało soft razem ze szkłem?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    A kto pisał , że wszyscy mają problem? Była zdaje się wzmianka o występowaniu problemów i tyle. Co do pancerności 50 1,4 to można ją stwierdzić wyłącznie w odniesieniu do bardzo kiepskiego pod względem budowy i trwałości 50 1,8. Przy 85mm 1,4 to zabawka.

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    A kto pisał , że wszyscy mają problem? Była zdaje się wzmianka o występowaniu problemów i tyle. (....)
    Cytat Zamieszczone przez Gringo997 Zobacz posta
    (.....)
    kurcze kto wie czy nie poczekam bo wszyscy psiacza na psujacy sie af w canonie:-|

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Chodzi zapewne o awaryjność mikrosilnika w Canonie EF 1,4/50mm USM.
    I tylko do tego się odniosłem ponieważ znam przypadki, które przeczą tak postawionej tezie.

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    (....)
    Co do pancerności 50 1,4 to można ją stwierdzić wyłącznie w odniesieniu do bardzo kiepskiego pod względem budowy i trwałości 50 1,8. Przy 85mm 1,4 to zabawka.
    Przecież dałem emota .
    I proszę nie ciągnijmy już tego bicia piany. Ja nie twierdzę, że to najlepsze i nasolidniejsze szkło pod słońcem. Tylko nie chcę żeby ktoś czytając ten wątek dostał o nim nieprawdziwą informację. Przy czym zaznaczam że nie posiadam tego słoika i nie mam powodu prowadzić żadnych krucjat w jego imieniu.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-03-2008 o 15:37
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przy czym zaznaczam że nie posiadam tego słoika i nie mam powodu prowadzić żadnych krucjat w jego imieniu.
    A ja posiadam od ponad roku ten słoiczek Canon 50 1.4 i żadnych problemów z AF, więc (wszyscy - 1) != wszyscy .

Strona 3 z 135 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •