Strona 2 z 135 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1343

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie

    Na pewno będzie gorszy optycznie od odpowiednika canona - ostrość i abberacje chromatyczne. Atutem będzie zapewne cena. Ciekawe jaki bokeh?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #12
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Skąd ta pewność. 30-tka wcale nie jest taka zła. Znam wielu zachwyconych tym szkiełkiem.

  3. #13
    Uzależniony Awatar blum
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    świętokrzyskie
    Wiek
    41
    Posty
    509

    Domyślnie

    Napisalem "troche" a wymaga tego ode mnie chociazby HSM w nazwie.
    30ka moim zdaniem jest swietnym szkielkiem. Mam ja od ok dwoch miesiecy
    jinks, obys sie mylil :>

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar luckylucas
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kościan
    Wiek
    46
    Posty
    46

    Domyślnie

    Nie musi byc lepsza od 30/1.4, wystaczy, ze bedzie identyczna optycznie to bedzie rewelacja i kupie ja zamiast canona.No chyba ze cena bedzie powyzej 1200, zobaczymy.
    FF
    www.jaworski-foto.pl - fotografia ślubna

  5. #15
    Uzależniony Awatar Richie
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Wiek
    45
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luckylucas Zobacz posta
    Nie musi byc lepsza od 30/1.4, wystaczy, ze bedzie identyczna optycznie to bedzie rewelacja i kupie ja zamiast canona.No chyba ze cena bedzie powyzej 1200, zobaczymy.
    Dokładnie....oby była optycznie taka sama jak 30/1,4......wtedy Canon 50/1,4 będzie mógł się schować. Kolega Łukasz zrobił dzisiaj fotkę porównawczą tandemem 5D + 50/1,4 i skonfrontował ją z wcześniej wykonananą 20D + 30/1,4 (obydwa zdjęcia tej samej sceny). Stwierdziliśmy ze zdjęcie wykonane 5D + 50/1,4 pomimo matrycy FF nie posiada tak ładnej plastyki co fotka z 20D + 30/1,4. Poprostu....Sigmie 30ka wyszła i liczymy na to ze 50ka nie będzie gorsza.
    Richie
    FF + stałki + błyskotka

    MOJE PLFOTOMOJE FOTOMOTYWY

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    tez mam nadzieje że uda im się to szkło no i oczywiście że szybko ją wypuszczą, a przynajmniej szybciej niż tamron swojego 70-200 2.8
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Nie powiesz mi chyba, że mikro to napęd na lata jak ring. Rzadko słyszę o awariach af w L-kach, a o 50 sypiących się słyszałem sporo. Jeśli 50 1,4 sigmy miałby lepszą ostrość na pełnej dziurze od canona to będzie alternatywą. HSM będzie z pewnością szybszy od nieszczęsnego mikrusa.
    Nie powiem, bo nie wiem . Ja też słyszałem to i owo. Będzie albo i nie. I to prawda.
    Tylko że nadal nic z tego nie wynika. Dyskutujemy o szkle, którego jeszcze nie ma. A opowiastki o psujących się masowo szkłach są świetne tylko dobrze jest je poprzeć konkretami, a nie wyciągać wnioski z forumowych legend. Na tej zasadzie mogę powiedzieć, że to jest świetne szkło, bo znam trzech jego użytkowników (jeden ma je niemal od zarania) i wszyscy są bardzo zadowoleni. I co i nic? Bez sensu są takie uogólnienia.

    Co do sigmy świetnie, że będzie. Warunek tylko, że Canon czegoś znów nie "usprawni" co spowoduje, że w następnych puszkach te sigmy będą tyle samo warte co ich zatyczki. Miejmy jednak nadzieję, że to już nigdy nie nastąpi.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Oki to tez dodam 3 grosze, 50/1.4 to nasze firmowe szkiełko czyli robi nia zdjecia kazdy, ja, wspolnik, kumple po fachu od pazdziernika 2005 szkiełko jest bardzo czesto używane i silnik (odpukać) jeszcze nie padł, więc nie przesadzajmy z tą awaryjnością, inna sprawa ze mmm wymieniał bo mu ciągle ostrośc nie pasowała a nie że silnik padał...

    Pzdr.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez towersivy Zobacz posta
    inna sprawa ze mmm wymieniał bo mu ciągle ostrośc nie pasowała a nie że silnik padał...
    i tak wlasnie powstaja mity - to jak z tymi samochodami co to je rozdawali w Moskwie na placu czerwonym

    ja tez potwierdzam, ze 50'tka to bardzo fajne szklo.. uzywam od roku (dość intensywnie) i tez nie mialem zadnych problemow z af, mechanika itp.. jesli sigma bedzie podobna optycznie to super - nic tylko sie cieszyc 8)

  10. #20
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Delikatność 50 1,,4 nie jest moim wymysłem, ale faktem. Budowa i sam mechanizm mikro, luzy na pierścieniu ostrości powstające już po kilku miesiącach. To są ewidentne wady tego szkła za 1200 pln. Można oczywiście udawać, że deszcz pada jak plują nam na głowę....

Strona 2 z 135 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •