Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: Dlaczego Canon?

  1. #1
    baio
    Guest

    Domyślnie Dlaczego Canon?

    Witam wszystkich użytkowników Canona. Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam następujące pytanie. Zauważyłem, że większość zawodowców, a już na pewno większość zawodowych fotografów podróżników używa lustrzanek Canona. Od dłuższego czasu zastanawia mnie dlaczego tak jest, między innymi ze względu na to, że Nikon robi również bardzo dobre aparaty, a jednak to Canon jest zwykle wyborem profesjonalistów. Nie chciałbym aby pojawiały się tu jakieś żartobliwe odpowiedzi fanatyków Canona dyskryminujące inne marki, potrzebuję rzeczowych, szczerych i obiektywnych wypowiedzi na temat tego, dlaczego Canon jest tak popularny wśród profesjonalistów i nie tylko.

  2. #2
    AdamK
    Guest

    Domyślnie

    chyba poprostu canon miał większe szczęście niż inne marki bo różnice w szkłach i korpusach są niewielkie

  3. #3

    Domyślnie

    Canon jak i Nikon to moim zdaniem najlepsze marki na rynku. wiec ludzie kupują ich sprzęt. a czy wybierzesz canona czy nikona to już od ciebie zależy, zobacz jakie szkła oferuje każda marka, jakie puszki , idź do sklepu weź je do reki, zadecyduj które są dla ciebie wygodniejsze i kup. Ja wybrałem canona ale nie uważam ze nikon jest gorszy. Canon ma niektóre rzeczy lepsze ale i niektóre gorsze od nikona. poczytaj opinie i zdecyduj

  4. #4
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dlaczego Canon? Stosunek jakość/cena. Canon długo działa branży więc wiedzą jak zrobić aparat. A do tego duży wybór szkieł. Bardzo dobra jakość zdjęć.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baio Zobacz posta
    Witam wszystkich użytkowników Canona. Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam następujące pytanie. Zauważyłem, że większość zawodowców, a już na pewno większość zawodowych fotografów podróżników używa lustrzanek Canona. Od dłuższego czasu zastanawia mnie dlaczego tak jest, między innymi ze względu na to, że Nikon robi również bardzo dobre aparaty, a jednak to Canon jest zwykle wyborem profesjonalistów. Nie chciałbym aby pojawiały się tu jakieś żartobliwe odpowiedzi fanatyków Canona dyskryminujące inne marki, potrzebuję rzeczowych, szczerych i obiektywnych wypowiedzi na temat tego, dlaczego Canon jest tak popularny wśród profesjonalistów i nie tylko.
    Chyba dlatego, że Canon ma najmniej szumiące aparaty, największy wybór sprzetu i największą ofertę szkieł własnych i firm trzecich.
    To wystarcza.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    91

    Domyślnie

    nie wiem czy to dobry moment, ale czytam i czytam i mam wrażenie że forum canon board jest dla onanistów sprzętowych. strasznie mała ilość zdjęć, cała masa na narzekanie FF/BF i w ogóle. generalnie :-( i jeszcze to czy to ma być canon czy nikon a może kamera otworkowa? buuu

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    122

    Domyślnie

    na pewno zaczelo sie od pelnej klatki canona,usm,szybkosci af,uszczelnieniach itp.....

  8. #8
    Bywalec Awatar Nevermind
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    34
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baio Zobacz posta
    dlaczego Canon jest tak popularny wśród profesjonalistów i nie tylko.

    Bo C jest w alfabecie przed N. Kwestia księgowości.
    Power of L lenses

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jeklaskaMM Zobacz posta
    nie wiem czy to dobry moment, ale czytam i czytam i mam wrażenie że forum canon board jest dla onanistów sprzętowych. strasznie mała ilość zdjęć, cała masa na narzekanie FF/BF i w ogóle. generalnie :-( i jeszcze to czy to ma być canon czy nikon a może kamera otworkowa? buuu
    Administratorzy pracują nad tym... :rolleyes:
    Regulamin pkt 8

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baio Zobacz posta
    Dlaczego Canon?
    A dlaczego nie?

    W Europie przewage ma Canon, za wiellką wodą ta przewaga sie zaciera. Przynajmniej tak zauwazyłem.
    Tu moim zdaniem chodzi przede wszyskim o dostępności wszelkiego akcesoriów, no i pewnie wypracowaną popularność wcześniejszymi sukcesami/produktami itp. Teraz neistety Canon się opuścił mam nadzieje, że nie na długo

    Pzdr.
    5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •