Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Canon eos 33

  1. #1
    Mr.Kali
    Guest

    Domyślnie Canon eos 33

    Witam wszystkich obecnych i nieobecnych na forum.Jestem tu od niedawna i chciałbym się cos więcej dowiedziec o fotografi,canonach i itd.Fotografia zajmuje sie odkąd kupiłem sobie mojego canona 33.I mnie to wciagneło bez reszty.Fotografuje głównie architekture, ludzi, podróże.Ostatnio tez zaczołem troche fotografowac przyrode.Robie zdjęcia czarno białe jek i kolorowe.jestem zwolennikiem fotografii klasycznej tzn,niecyfrowej.Tyle tytułem wstepu.Mam pytańko apropo mojego obiektywu.Dostałem go wraz z ,,body" przy kupnie aparatu.( 28-90 0.38/1.3ft canon )Na poczatku nie zwracałem specjalnie na to uwage ale teraz juz wiem ze obiektyw ten nie jest za rewelacyjny.Zdjecia nie sa takie jakich sobie życze.Cos w nich jest nie tak.Słyszałem że obiektywy dodawane do zestawów eosów sa słabej jakości.Co o tym myślicie i co można zamiast niego kupić .?Chodzi mi o cos z szerokim kątem.Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Można a nawet należy kupić lepszy obiektyw. Tylko, że to kosztuje. A jeśli obiektyw ma być dobry, to dużo kosztuje. Dobrym wyborem jest np. Canonowski 17-40L. Tylko do portretów zbyt się nie nadaje. Do tego można tanio kupić 50/1.8 (stałoogniskowy).

    W dziale "obiektywy" można znaleść dużo opinii o rozmaitych sprzętach.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    To zależy jakimi funduszami dysponujesz.
    1)Specjalne obiektywy do architektury (z korekcją perspektywy) kosztują majątek.

    2) Z zoomów:
    Canon EF 28-135 IS 3,5-4,5 USM około 2tyś
    Tamron SP 28-75 2,8 około 1,6tyś
    Canon EF 24-85 3,5-4,5 USM około 1,3tyś
    Sigma 24-70 2,8 około 2tyś
    Tokina 28-70 2,8 około 1,45tyś
    Canon EF 28-105 3,5-4,5 USM około 1,2tyś

    3) Albo stałoogniskowe:
    Canon EF 50mm 1,8 około 450,-
    Canon EF 28mm 2,8 około 800,-
    Canon EF 24mm 2,8 około 1850,- (zgłupieli z tą ceną)
    Canon EF 20mm 2,8 około 2tyś

    Jak to dziś przeczytałem " Witamy i współczujemy dużych wydatków" ; )
    Cosik czarnego + [EF20 f/2,8] + EF28 f/2,8+ EF50 f/1,8+ EF100 f2,0

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Jak do analoga, to 50/1.8 to powinien być pierwszay zakup....
    Chociaż pytanie, czy to na pewno wina obiektywu?
    Proponował bym więcej fotografować... może to wcale nie w sprzęcie leży wina.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Kali
    Na poczatku nie zwracałem specjalnie na to uwage ale teraz juz wiem ze obiektyw ten nie jest za rewelacyjny.Zdjecia nie sa takie jakich sobie życze.Cos w nich jest nie tak.Słyszałem że obiektywy dodawane do zestawów eosów sa słabej jakości.Co o tym myślicie i co można zamiast niego kupić .?
    pierwsza zasada szczesliwego fotografa: "rob zdjecia, nie sluchaj onanistow sprzetowych". bo dopoki fotografujesz, dopoty myslisz o dobry naswietlaniu i komponowaniu, zamiast o tym czy bedzie dostatecznie ostre. jak wpadniesz w pulapke rozwazan nad iloscia pikseli w pikselach, to skonczysz robiac tablice testowe. i po co Ci to? :-)

    poogladaj swoje zdjecia i ocen na wlasne oko, czy uzyskiwana jakosc Ci wystarcza. jesli tak, to po co wydawac kase tylko dlatego, ze "slyszales, ze mozna kupic lepsze"? na pewno potrzebujesz... ?


    moje 2 grosze. rob zdjecia tym co masz i nie martw sie na zas. jak zauwazysz, ze cos Cie ogranicza, to bedziesz wiedzial ze trzeba to wymienic, ew. cos dokupic. ale nie zaprzataj sobie glowy szukaniem wydatkow. zdjecia rob! :-)
    www albo tez flickr

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Dobrym wyborem jest np. Canonowski 17-40L. Tylko do portretów zbyt się nie nadaje. Do tego można tanio kupić 50/1.8 (stałoogniskowy).
    .

    ech... sila przyzwyczajenia ;-) podales dobry szeroki kat i dobry portret, tyle ze... zasadniczo do cyfry.
    17-40 w analu bedzie za szeroki jako all-around. za nizsze pieniadze mozna kupic niegorszy 20-35, a za duzo nizsze 24-85, ktory bez cropa niezle sprawdza w landszaftach i wnetrzach.
    a 50 do portretu... tak, jak najbardziej. w swojej cenie grzech nie miec. ale mozna ciulac na 1.8/85 i poszalec z odjazdowym bokehem. w analogu to jeszcze nie jest za waskie zeby uzywac jako podstawowego szkla portretowego ;-)
    www albo tez flickr

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    poogladaj swoje zdjecia i ocen na wlasne oko, czy uzyskiwana jakosc Ci wystarcza. jesli tak, to po co wydawac kase tylko dlatego, ze "slyszales, ze mozna kupic lepsze"? na pewno potrzebujesz... ?
    Przeczytales post autora watku?

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Kali
    Na poczatku nie zwracałem specjalnie na to uwage ale teraz juz wiem ze obiektyw ten nie jest za rewelacyjny.Zdjecia nie sa takie jakich sobie życze.Cos w nich jest nie tak.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    ech... sila przyzwyczajenia ;-) podales dobry szeroki kat i dobry portret, tyle ze... zasadniczo do cyfry.
    No to dałem plamę. Przez pół postu myślałem o analogu, potem automatycznie mi crop wskoczył
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #9
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Przeczytales post autora watku?
    przeczytalem. i odnioslem wrazenie (moze mylne - wtedy prosze o korekte), ze autor sam nie jest pewien, czy powinien byc zadowolony ze swoich zdjec, czy szukac dziury w calym. stad moja rada: robic zdjecia, a zakupy planowac dopiero gdy sa niezbedne.

    fotografia polega na robieniu zdjec, nie analizowaniu jaki sprzet jest jeszcze potrzebny. tematy na zdjecia sa dzis, a nie wtedy, kiedy sie uzbiera na kolejna L-ke...
    www albo tez flickr

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    Chciałem napisać, że popieram to wszystko co mówi mój przedmówca.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •