Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 114

Wątek: przesiadka z 40stki na 5D..

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59

    Domyślnie

    Nie zastanawiaj sie tylko kupuj, sprzecik super. Ja sie przesiadlem z D70 choc mialem kupic D300....Ale wybralem 5D i nei zaluje.

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar HN70
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Sopot
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartmika Zobacz posta
    Nie zastanawiaj sie tylko kupuj, sprzecik super. Ja sie przesiadlem z D70 choc mialem kupic D300....Ale wybralem 5D i nei zaluje.
    a ja właśnie wysprzedałem się z d80 :-D i łamię się między 40d+35/1.4L, a 5d+50/1.4 - obydwa zestawy w tej samej cenie (co to się porobiło na rynku!). Zastanawia mnie jak się spisuje ten obiektyw w zakresie f1.4-f2.0 i iso400/800/1600.... mógłbyś przesłać kilka sampli?

  3. #13
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HN70 Zobacz posta
    Zastanawia mnie jak się spisuje ten obiektyw w zakresie f1.4-f2.0 i iso400/800/1600.... mógłbyś przesłać kilka sampli?
    To jedno z najlepszych szkieł Canona i cóż tu pisać, poszukaj watki na forum o 35L. Jest świetne na cropie, bajeczne na FF.
    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

  4. #14
    gniezniok
    Guest

    Domyślnie

    "a ja właśnie wysprzedałem się z d80 i łamię się między 40d+35/1.4L, a 5d+50/1.4 - obydwa zestawy w tej samej cenie (co to się porobiło na rynku!). Zastanawia mnie jak się spisuje ten obiektyw w zakresie f1.4-f2.0 i iso400/800/1600.... mógłbyś przesłać kilka sampli?"

    To nic w porownaniu tego co porobilo sie na rynku ze az dwoch w jednym watku przyznalo sie do zmiany systemu

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar HN70
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Sopot
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hofi66 Zobacz posta
    To jedno z najlepszych szkieł Canona i cóż tu pisać, poszukaj watki na forum o 35L. Jest świetne na cropie, bajeczne na FF.
    Tyle tylko, że ja nie mam możliwości zakupu 5d+35L, a jedynie 5d+50/1,4 lub 40d+35L ... hmmm.... w sumie człowiek ma dwie nerki... ciekawe po ile teraz chodzi nerka? mam nadzieję, że kupujący nie będzie płacił w usd ;-)


    Nikon produkuje super sprzęt... tyle tylko, że suma sumarum wychodzi to drożej niż w canonie. Jedyne za czym będę tęsknił to za sabinkami. Ale z drugiej strony po to chcę kupić jasne szkło i mało-szumiące body, aby fotografować jedynie w świetle zastanym, tak jak za dawnych, dobrych analogowych czasów i mojej 50-tki zeissa....
    Ostatnio edytowane przez HN70 ; 14-03-2008 o 23:19

  6. #16
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    575

    Domyślnie

    dzisiaj miałem okazję zbadać 40d, bardzo, bardzo przyzwoita puszka. ale za żadne skarby, mając do wyboru d40 i 5d - nie rezygnowałbym z 5d, nawet za cene rezygnacji z 35L. 50 jest klasę słabsze, ale w tandemie z 5d daje niesamowicie rady.

  7. #17
    Początki nałogu Awatar hofi66
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    58
    Posty
    290

    Domyślnie

    Co do wypowiedzi na temat tych zestawów, to dlatego proponuje się częściej 5D+50, ponieważ jest mniejszy procent użytkowników mających cropa+35L. Zazwyczaj takie szkło kupuje ktoś czy też używa, kto już ma FF i wtedy potrzebuje pełni szczęścia. W innym wątku, podając sample, napisałem, że na cropie to szkło jest świetne i nadal tak uważam a na FF mamy jeszcze lepiej. Ja osobiście najpierw kupiłem 35L do 20D a potem 5D, więc jakby naturalnie i praktycznie doceniam jego wartość i widzę różnice
    Ostatnio edytowane przez hofi66 ; 14-03-2008 o 23:52
    Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Hofi66 , habakuk - zgadzam się z Wami w pełni . Nie mam wprawdzie 40d ale 5d i 20d i też potwierdzam jakość 35/1.4 L na 5d i nawet mi nie jest potrzebny obiektyw 50 mm :wink: , ponieważ ja patrzę przez ogniskową 35 mm( na FF) i ona moim zdaniem oddaje naturalny kąt patrzenia fotografa .

  9. #19

    Domyślnie

    dobra ... bede inny
    przesiadlem sie z 5d na 40d!

  10. #20
    gniezniok
    Guest

    Domyślnie

    vuki ...jakby nie patrzec jestes ewenementem, wiec wielu pewnie chcialoby przeczytac uzasadnienie

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •