Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 114 z 114

Wątek: przesiadka z 40stki na 5D..

  1. #111
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Opole
    Wiek
    47
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam
    Miałem podobny dylemat czy zakupić 40D czy 5D i wypadło na 5D po prostu full wypas aparat i jak ktoś ma kasę to polecam.
    Tamron 28-75
    C 5d MK IV x 2 , C 70-200 L IS 2.8 II, 17-40 L 4.0, 24-105 L 4.0 IS, 50 1.4, 580 EX II x 2, 480 EX II, Extender x 2 III, Seconic L-478DR, szukam - kupię C 85 1.2

  2. #112
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Wątek rzeczywiście ciekawy szczególnie dla potencjalnych nabywców któregoś z tych aparatów. Na dzisiaj widział bym 40D z matrycą FF. To by mnie usatysfakcjonowało. A tak z jednej strony mamy tańszy aparat o gorszym obrazowaniu, ale nowoczesnych rozwiązaniach technicznych. Z drugiej aparat droższy już technicznie leciwy, którego siła głównie leży w jakości zdjęć i niskich szumach. O FF nie piszę bo dla jednych jest to zaletą (szerokie kąty) a dla drugich wadą (fotografia tele). No i zdecyduj się Pan tu na coś
    No może ciekawy ale czy pożyteczny to już wątpię. Raczej takie bicie piany bez szans na jakieś konstruktywne wnioski.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Chyba masz rację. Jedni i drudzy wiedzą swoje, a przedstawiane tu sample niczego nie dowodzą. Dowiedziałem się tylko że 85L na FF winietuje i ma ładną aberrację. Możliwe że ogólna plastyka zdjęć jest znacznie lepsza na 5D ale czy warta 2,7k zł to już druga rzecz.

  4. #114

    Domyślnie

    najwiekszym problemem cropa jest to ze nie mozna szeroko i bardzo jasno ( mniej niz ekw.35mm przy F< F2.8 ) i nie wyglada zeby mialo sie to zmienic.

    ps. wiem ze istnieje sigma 20mm 1.8 (32mm ekw.) ale to tylko wyjatek potwierdzajacy regule ..

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •