Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: Portrait Professional

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie

    będę się upierdliwie trzymał swojej opinii mz efekt pracy PP jest po prostu fatalny
    Bo jest.
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  2. #42
    Początki nałogu Awatar Calliactis
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Kraków / Nowy Sącz
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    będę się upierdliwie trzymał swojej opinii mz efekt pracy PP jest po prostu fatalny i nie do zaakceptowania... nie wiem czy to kwestia braku treningu obsługujących, upośledzenie percepcji wzrokowej czy prostota algorytmów softu. zdjęcia tracą plastykę, gradient przejść tonalnych i wyglądają jak z taniej puszki/szkła lub nawet z kompakta - nie po to pracujemy na sprzęcie z całą masa mpx, zabijamy się o szkła z górnej półki, super ostre ze wspaniałą plastyką ... żeby przy pomocy jakiegoś programu dla leniwych wszystko to sobie sprowadzić do jakości aparatu kompaktowego z softowym odszumianiem i wygładzaniem ... paranoja jakaś
    Hmm... Ja bym to ujął w sposób inny. To zdjęcie które zaprezentowałem i tak nie było super-żyleta-ostre, natomiast chodziło mi bardziej o zilustrowanie tego, że na całym ciele można zastosować efekty PP.
    Sam UŻYWAM i RETUSZUJE w PS'ie i wiem, że PP tego nie nadrobi. Zależnie od ustawień, efekt w PP może być zły, lepszy, dobry, całkiem dobry albo świetny , natomiast jego miejsce - jak wspomniałem wcześniej - widzę między Bridgem a Lightroomem, i między Lightroomem a Photoshopem.
    Postaram się znaleźć jakieś zdjęcie wybitnie ostre, wsadzić je do PP i pokazać Wam różnice w zastosowaniu różnych opcji softu - ciekawy będę późniejszych opinii. Może uda mi się je dzisiaj wsadzić na serwerek, przy odrobinie wolnego czasu.

    Podkreślam - jeszcze raz. Dla mnie PP nie daje efektu finalnego przy fotografii komercyjnej - a jedynie pośredni. Używam go kiedy muszę szybko wyretuszować fotografie, do wstępnej selekcji dla zamawiającego, oraz przy edycji zdjęć prywatnych - do albumu i na odbitki dla znajomych (tutaj oszczędzając mój czas spędzony w PS program nie tyle sie zwrócił, co bym powiedział - ciut zarobił. Przeliczcie wartość godziny czasu spędzonej nad pracą profit, względem tej godziny "straconej" na pracę non-profit).
    Ostateczny efekt dla fotografii komercyjnej (i/lub prywatnej na większy format) wykonuję w PS'ie na podobnej zasadzie jak VanMurder i tego PP nie zastąpi.
    5D mkII | 17-40 f4L | 24-70 f2.8L | 85mm f1.8 USM | 580EX II | 430 EXII |
    rozdarty pomiędzy architekturą a fotografią...

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Portrait Professional

    Pobawię się w wykopaliska i nie chcę nagrody "srebrnej łopaty".

    Wykopałem wątek, bo nowa wersja PortraitPro 17 bardzo przypadła mi do gustu.
    Jest tam tyle suwaczków i możliwości, że warto wydać 39,95 USD za Standard - jest teraz rabat.

    Wersja podstawowa nie czyta RAW-ów, ale do tego mam coś innego albo można dokupić jeszcze inny moduł.

    Ten soft nie zastąpi Affinity Photo na moim kompie, ale da łatwość obróbki.
    Ładnie działa selektywne oświetlenie.


    http://www.portraitprofessional.com
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 22-01-2018 o 18:41

  4. #44

    Domyślnie Odp: Portrait Professional

    Cena adekwatna do wartości programu. Portraiture Plugin jest na promocji za 99 dolarów, a więc 2.5 raza drożej, ale tego raczej użyje portrecista.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •