Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Portrait Professional

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    edycji poddałem tylko skórę modelki do akceptacji stopnia retuszu,
    A mozesz napisac jakiej metody uzyles.
    Ciagle z retuszami skory sobie nie radze. Chce szybko i nie plastikowo.
    Efekt warstwy Gaussian blur nie zawsze sie sprawdza. Brush'e rowniez i zajmuja duzo klikania. Chce jednak zachowac fakture skore a pozbyc jedynie przebarwien, cieni, smarszczek.
    Efekt jaki uzyskales jest bardzo dobry.
    Program PP jest calkiem dobry bo mozna ograniczyc znacznie efekt, ale chcialbym zeby byla wersja tylko do skory bez tych ceregieli z zaznaczaniem proporcji twarzy.
    Jest cos takiego w innym wydaniu, albo plugina do PS.

  2. #22
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    A mozesz napisac jakiej metody uzyles....

    ...Program PP jest calkiem dobry bo mozna ograniczyc znacznie efekt, ale chcialbym zeby byla wersja tylko do skory bez tych ceregieli z zaznaczaniem proporcji twarzy.
    oczywiście że mogę jedno z podstawowych narzędzi jakie używam, do retuszu skóry opisałem już w innym wątku :

    http://canon-board.info/showpost.php...&postcount=204

    do powyższego opisu mogę tylko dodać że warto jest retusz robić na dodatkowej warstwie w trybie Sample: Current & Below (Layer) bo gdy efekt naszej pracy wygląda zbyt plastikowo, można przywrócić trochę oryginalnego wyglądu, poprzez zredukowanie Opacity (60-75%) warstwy na której nanosimy zmiany...

    co do PP myślę że po prostu niema cudów ... nić nie zastąpi ręcznej dłubaniny, znajomości podstaw "anatomii twarzy", oraz świadomości kreowania różnych efektów za pomocą korekty światłocienia (burn /dodge) wszystko to wymaga niestety poświęcenia i treningu w doskonaleniu warsztatu... wyczucie też jest ważnym elementem, często konsultuje efekty swojej pracy z moją małżonką (która też zajmuje się edycją moich zdjęć), lub z innymi kolegami z branży...

    ...jest jeszcze jedna metoda inteligentnego blurowania skóry Advanced Skin Softening, która w parze z powyżej opisanym użyciem Healing Brush Tool daje znakomite efekty... można ją znaleźć w książkach Scotta Kelby .. z braku czasu, przybliżę ją nastepnym razem
    pozdrawiam

  3. #23
    Łukasz_M
    Guest

    Domyślnie

    Dla mnie jako dla słabo posługującego się PS (lepiej PSP X2), jest to super alternatywa dla tychże w/w. Profi na pewno będą korzystać z PS-a i całej jego funkcjonalnosci, ale dla amatora, coby zdjęcia koleżanek z wakacji obrobić to naprawdę fajny programik. Może i prawda, że trochę plastikiem zalatuje ale w PS nawet w 3h nie zrobię tego co w PP w jakieś 10-15min.
    Tylko z Rawa do JPEGa:



    Pozniej juz tylko proste poprawki np. w PSie i jest napewno lepiej niż bezpośrednio z puszki:



    Ps. Jakbym miał to robić tylko w PSie, to o ile w ogole by mi sie udało, to napewno dłuugo bym nad tym siedział, a tak 20min i jest.

  4. #24

    Domyślnie

    ciekawy watek i ciekawe wskazowki na ciekawy temat, chyba warto chociazby nawet sprobowac jak ten programik hula... przypuszczam iz kazdy indywidualnie wyczuje ktory programik mu lepiej pasuje...

  5. #25
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Jak na automat to nie jest tak tragicznie. Zawsze przecież można połączyć uzyskany efekt z oryginałem w PS przy użyciu maski aby miejscowo zmniejszyć "plastikowość".

  6. #26
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Zawsze przecież można połączyć uzyskany efekt z oryginałem w PS przy użyciu maski aby miejscowo zmniejszyć "plastikowość".
    Lepiej... zawsze można użyć innnego presetu albo ręcznie poustawiać kupę suwaczków w tym programie by zmniejszyć efekt plastikowości.
    Kolega z przykładem powyżej przegiął troszkę... chyba użył 'glamour-more sculpting' albo coś w ten deseń, podczas gdy ja zazwyczaj daję 'subtle' .

  7. #27
    Łukasz_M
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Lepiej... zawsze można użyć innnego presetu albo ręcznie poustawiać kupę suwaczków w tym programie by zmniejszyć efekt plastikowości.
    Kolega z przykładem powyżej przegiął troszkę... chyba użył 'glamour-more sculpting' albo coś w ten deseń, podczas gdy ja zazwyczaj daję 'subtle' .
    Krotko się bawię tym programikiem, ale ostatnio zaczynam od wszystkich suwaczkow na 0, a potem już sobię rzeźbię. Tak też było i w tym wypadku. To jest zresztą czysto przykładowo-na szybko, bez zbędnych ceregieli. Może trochę ta winieta za mocna i dlatego tak wyszło? Albo za mało czoło rozjaśniłem po maskowaniu? Z resztą, chodzi chyba o samo działanie tego sofciku, co wydaje mi się mniej więcej widać.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Po co poprawiać Przemka Białka? Taka konkluzja. Sorry za Ota.
    Chłop wie co robi...
    C-F-K - forever

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie

    i jest napewno lepiej niż bezpośrednio z puszki:
    Nie jest. Pokazcie wiecej efektow tego programu, ale bardziej przemyslanych.
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  10. #30
    Łukasz_M
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Nie jest. Pokazcie wiecej efektow tego programu, ale bardziej przemyslanych.
    Szanowny kolego, wystarczy kliknąć -http://www.portraitprofessional.com/ - i się pobawić.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •