Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Portrait Professional

  1. #11
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek Zobacz posta
    pisałem już wcześniej o tym programie mam go już jakiś czas, efekty które pozwala osiągnąć na psie musiałbym spędzić 3 razy więcej czasu

    a tu efekt psucia) tym

    bez urazy ale dla mnie to jednak plastikiem zalatuje, brunetka po lewej
    wygląda jeszcze cacy choć brak porów trochę razi ... natomiast blondyna po
    prawej ma zepsuty światłocień koło ust i nosa ... mz tablet +trochę treningu w PSie i lepsze efekty niż Portrait Professional...
    przynajmniej naturalniej


  2. #12
    Początki nałogu Awatar Calliactis
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Kraków / Nowy Sącz
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    To, że PS będą lepsze efekty - to ja nie przeczę Ale wyobraź sobie sytuacje 'podbramkowe' -> dla zobrazowania - przykład z życia wzięty:

    - w fotografii ślubnej - wstępny retusz wszystkich wybranych przez młodych ujęć, lub docelowy retusz ujęć na mniejszy format
    - w fotografii prywatnej - moja narzeczona wyretuszowała w 3h wszystkie niedoskonałości związane z pogryzieniem przez komary (właśnie o twarz chodzi - tak to jest jak się człowiek przykryje na plaży ręcznikiem, po który wejdą 2-3 takie 'owady' :P )
    - szybki retusz fotografii 'na miejscu' - np. w plenerze, czy przy napiętych terminach - efekt 3 minut pracy będzie na pewno lepszy niż 3 minut w PS.

    Wiadomo - program ma ograniczenia, i szczególnie doskwiera tu to co jest również jego zaletą - pewna automatyzacja. Człowiek na pewno robi swoją pracę najlepiej. Dlatego ja zostanę przy pracy w PS za każdym razem kiedy zlecenie ma być wykonane z najwyższą starannością.

    Portrait Professional wydaje mi się pewnym kompromisem - stosunkowo dobra jakość (również dla osób, które nie siedzą w PS tak mocno), przy niewygórowanym nakładzie czasowym. Jak już wcześniej napisałem - dla mnie znalazł on odrazu miejsce między LR a PS, ale nie zamiast PS...

    A tak na koniec, to i tak fotki VanMurdera i PrzemkaBiałka są świetne. Jedyne czego można się tylko obawiać, to to, że już nigdy w magazynach kobiecych nie zobaczymy prawdziwej, naturalnej cery pięknych kobiet, a sprzedaż kosmetyków do pielęgnacji cery i przeciwzmarszczkowych ciągle będzie rosła

    Gdyby coś takiego jak PP było w rzeczywistości (z taką samą skutecznością i prędkością) - to ktoś zarobiłby majątek ...
    5D mkII | 17-40 f4L | 24-70 f2.8L | 85mm f1.8 USM | 580EX II | 430 EXII |
    rozdarty pomiędzy architekturą a fotografią...

  3. #13
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    bez urazy ale dla mnie to jednak plastikiem zalatuje, brunetka po lewej
    wygląda jeszcze cacy choć brak porów trochę razi ... natomiast blondyna po
    prawej ma zepsuty światłocień koło ust i nosa ... mz tablet +trochę treningu w PSie i lepsze efekty niż Portrait Professional...
    przynajmniej naturalniej

    Adamie to ja odpowiem ci tak pierwsza sprawa przy pełnej klatce wiadomo detali jest więcej, druga rzecz twoje zdjęcia to zbliżenia na twarz, tu są dwie postacie i ciężko by było nawet 5d, tak myślę, kolejna sprawa to nie wiem czy miałeś coś wcześniej z cropem ale fotki robiłem przy iso 400 i 640 z świetlenem lampy studyjnej( nie błyskiem) ze statywu szklem 50 1,8 czyli ani iso ani szklo nie najwyższych lotów, ale mogę cię zapewnić że było to robione na plakaty na targi mody w Dusseldorfie i ze zdanych relacji, projektantki to zaawansowanym firmom bardzo się te zdjęcia podobały, zreszta edytorzy z "modnej bielzny" też nie mają zastrzeżeń)

    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie

    Czy jest w tym programie mozliwosc przeskoczenia czasochlonego ustawiania znacznikow oczu, nosa, ust, twarzy.
    Chcialbym w tym programie np. tylko poprawiac cere i moc zaznaczyc jej obszar zwyklym pedzlem. Mozliwosc dodawania i odejmowania obszarow cery jest potem dostepna.
    Na razie probuje triala, a w nim nie da rady przeskoczyc procedury zaznaczania.

  5. #15
    Bywalec Awatar Maciej
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Babimost
    Wiek
    55
    Posty
    162

    Domyślnie

    A czy tym programem można "wyczyścić" tylko twarz czy też np. inne odkryte miejsca ciała: ramiona, nogi etc.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Calliactis
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Kraków / Nowy Sącz
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej Zobacz posta
    A czy tym programem można "wyczyścić" tylko twarz czy też np. inne odkryte miejsca ciała: ramiona, nogi etc.
    Można również nóżki, rączki itp - aczkolwiek nie zawsze idzie to tak ładnie. Aplikacja posiada narzędzie do maskowania dowolnych okolic zdjęcia - możesz zaznaczyć dodatkowe obszary na których widoczna jest skóra. Jeśli jest ostra na fotkach, to program sam też odpowiednio adaptuje granice zaznaczenia, aby nie rozmazywać ubrań itp.
    5D mkII | 17-40 f4L | 24-70 f2.8L | 85mm f1.8 USM | 580EX II | 430 EXII |
    rozdarty pomiędzy architekturą a fotografią...

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 281

    Domyślnie

    czy ktoś mógłby wrzucić jakiś 'pełnowymiarowy' przykład po obróbce w PP?

    bo bawię się wersją trial, która nie umożliwia zapisu do pliku, a na ekranie fotki wyglądają jakoś tak dziwnie rozmazane. i nie chodzi mi oczywiście tylko o obszar, w który bezpośrednio ingerowano
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #18
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    ...a ja ma prośbę do użytkowników PP ... poniżej "zdjęcie testowe" z mojej ostatniej sesji dla LightStim™, na górze: zdjęcie po wstępnym retuszu na dole: tak jak wyszło z puszki...


    edycji poddałem tylko skórę modelki do akceptacji stopnia retuszu, dla zleceniodawcy ...
    założeniem było stworzenie naturalnego efektu, a nie efektu "plastikowej lalki" gdyż zdjęcia będą reklamować produkt z pułki beauty ...
    zrobiłem zdjęcia 9 modelkom w różnym wieku i jednemu modelowi, producent ma się zdecydować na 4 zdjęcia każdej osoby co daje w sumie 40 fot do retuszu, licząc średnio 30min na obróbkę jednego zdjęcia w PS, stoję przed wizją ok 20 godzin post-procesu ...

    pytanie do użytkowników Portrait Professional czy za pomocą tego programu jest ktoś w stanie stworzyć efekt na zaprezentowanej fotce w czasie krótszym niż 30min i czy można ten proces zaaplikować automatycznie do innych podobnych zdjęć ?

    z góry dzięki
    pozdrawiam
    V.

  9. #19
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    pytanie do użytkowników Portrait Professional czy za pomocą tego programu jest ktoś w stanie stworzyć efekt na zaprezentowanej fotce w czasie krótszym niż 30min i czy można ten proces zaaplikować automatycznie do innych podobnych zdjęć ?
    Za pomocą presetu w niecałe 5 min coś takiego. Przy czym utrudniłeś zadanie dając sklejone zdjęcie z dwóch co po rozklejeniu dawało już miniaturkę właściwie...


    Jednakże... w programie tym jest mnóstwo osobnych suwaczków do kontrolowania poszczególnych wygładzeń, poprawek itp - na razie mało się nimi bawiłem ale mogłyby ci się spodobać, zamiast presetów.

  10. #20
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Powiem tak, kupiłem kilka dni temu.....130zł nie majątek czasem może się przydać (szybka robota) ale w wiekszosci zastosowań zostaje przy standardowym przedlowaniu, maskowaniu z piórkiem w łapie.

    Pzdr.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •