Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: [Waldek24] Moje fotografie

Widok wątkowy

  1. #2
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    49
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Waldek24 Zobacz posta
    Nie miejcie litości.
    To pewne jak w banku

    Cytat Zamieszczone przez Waldek24 Zobacz posta
    Poniższe zdjęcia wykonałem w zakresie /Strefy podstawowej/ aparatu, zmieniając obiektywy.
    Nie wiem co to strefa podstawowa ale zgaduję że to tryby automatyczne aparatu.. z tymi od razu bym zrobil tak jak zrobilem na 350D dla mojej żony - tzn. czarna taśma izolacyjna i zakleiłem je w cholerę żeby na nich nie robiła
    Czyli w zasadzie używaj trybu AV, Tv i M - wbrew pozorom będzie szybciej i łatwiej..
    Cytat Zamieszczone przez Waldek24 Zobacz posta
    Zrobiłem masę zdjęć, nie wybierałem, pierwsze z brzegu zamieszczam.

    Jeśli na początek nabiorę złych nawyków to później może być tylko gorzej, dlatego liczę na Waszą pomoc, tak jak okazaliście mi w wyborze sprzętu.
    To na początek prosiłbym o starannne wybieranie zdjęć a nie umieszczanie przypadkowych bo tak użytkownicy nie będą chcieli tu zglądać..

    Poza tym obrazki zamiast w url do lepiej w IMG
    Cytat Zamieszczone przez Waldek24 Zobacz posta
    Zdjęcie poniższe z daleki tłem z obiektem, ustawiony aparat na PORTRETY - słoneczny dzień – słońce na obiekt.
    Przyłapałem na podwórku robotnika pracującego u mnie.

    Obiektyw Canon EF 24 – 105 f/4 L IS USM, włączone AF.

    Po pierwsze "słońce na obiekt" - wychodzą nieładne cienie, zdjęcie jest płaskie bez plastyki, proszę zwrócić uwage na tło.. płot w tyle, krzaki słup- to wszystko rozprasza widza.. poza tym kadr centralny nie bardzo tu pasuje, poza tym model jakoś tak nie bardzo chyba chetny do pozowania.. portret powinien coś pokazywać.. ten nic w sumie nie pokazuje

    Cytat Zamieszczone przez Waldek24 Zobacz posta
    Drugie zdjęcie zrobione poniżej obiektywem, ustawionym, na krajobrazy w wyłączoną stabilizacją.

    Tu w zasadzie nie ma co opisywac - kawałek domu w południe..nie wiem czy tematem jest płotek, rododendron czy kawał folii z tyłu albo tuje...hm..

    Cytat Zamieszczone przez Waldek24 Zobacz posta
    Trzecie zdjęcie wykonane obiektywem z największym zbliżeniem – komin widoczny jest ode mnie około 6 km, z mojego okna w mieszkaniu obiektywem
    EF 70 – 200 mm f/4 L USM.
    Aparat ustawiony na Krajobrazy - z wolnej ręki.
    Hm.. trochę jak na dwójce - w zasadzie na zdjęciu jest komin, domki zasłonięte krzakami i linią energetyczną i chaszcze na pierwszym planie
    W zasadzie nie wiem o czym pisać..

    Z tego co wiem masz kaukazy.. może spróbuj przejść sie z nimi do lasu po południu (albo wcześnie rano - kiedy słońce będzie nisko) - porzucaj im patyk czy za czym tam biegają i wtedy spróbuj trochę tym 70-200 pofocić - dynamiczne ujęcia zwierząt w ruchu, żeby zdjęcia coś sobą przekazywały bo na tych tego nie ma..
    Przykładowo - zdjęcie mojego psa które dałem do battle'a pt. pies albo inna fotka z battla "Portret wiosenny". Nie są jakieś wybitne ale chodzi o coś w tym rodzaju
    Zdjęcie powinno nieść ze sobą jakąś treść - sportowe np. pęd samochodów czy walkę sportowców, krajobraz - piękno przyrody, ślubne - emocje dnia ślubu itp. oczywiście robi się też dużo "pstryków" np. rodzinnych, testów cegiełek itp. ale raczej nie pokazuje się ich publicznie.. oczywiście im dalej w las tym więcej drzew czyli pierwsze koty za płoty trening czyni mistrza - sprzęt jest już porządny teraz tylko szkolić warsztat.
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 12-03-2008 o 00:05
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •